POGROMCA ROBERTA PARZĘCZEWSKIEGO JUŻ W GRUPIE TYMEX

Szerzod Chusanow (22-1-1, 10 KO) sprawił nam w sobotni wieczór niemiłą niespodziankę, ciężko nokautując faworyzowanego Roberta Parzęczewskiego (25-2, 16 KO). Ale dobry promotor musi być przygotowany na każdą sytuację o dwa kroki do przodu...

Tak też uczynił Mariusz Grabowski, który był już wcześniej wstępnie dogadany z Uzbekiem, a w niedzielę rano podpisał z nim kontrakt. Tak więc Chusanow, który w przeszłości dał też bardzo dobrą i równą walkę Damianowi Jonakowi, a teraz pokonał "Araba", będzie startował jako zawodnik Tymex Boxing Promotion.

Utytułowany na ringach olimpijskich 40-latek może startować zarówno na galach Tymexu w Polsce, jak i pojechać na mocny wyjazd zagraniczny. Ale ułatwi to również ewentualny rewanż z Robertem.

- Trzeba pracować dalej. Robert i jego otoczenie chcą tego rewanżu i pewnie do niego doprowadzimy. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Zrobimy Robertowi jedną walkę na odbudowanie, bo od razu na Chisanowa go nie puścimy, ale jak się pokaże z dobrej strony w tym powrocie, to zrobimy zapewne potem ten rewanż - mówił tuż po zakończeniu gali w Częstochowie Grabowski.

Przypomnijmy, że Parzęczewski po fajnej pierwszej rundzie, w drugiej zagapił się na moment i został złapany lewym sierpowym na szczękę. Zdołał podnieść się na osiem, jednak doświadczony Robert Gortat nie puścił go do dalszej walki w obawie o ciężki nokaut. Poniżej wywiad przeprowadzony z Robertem kilka minut po zejściu z ringu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 28-09-2020 14:31:00 
Tymex sie wzmacnia 40 latkiem :)
 Autor komentarza: Clevland
Data: 28-09-2020 14:42:59 
Tymex wie że Chusanow może być testerem dla wielu zawodników.
W tym na pewno dla Czerkaszyna.

Czerkaszyn jak walczy to nie napala się ale raczej szuka dobrej akcji.

No ale Czerkaszyn stoczył bardzo dużo walk w różnych formułach, więc dla niego to partia szachów a nie próba zrobienia dziury w worku.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 28-09-2020 14:55:20 
Dokładnie, chłopak może stać się 2 Radczenką, sprawdzającym Polaków, a swoją drogą ciekawe ilu jest jeszcze takich zawodników którzy na co dzień pracują gdzieś na etacie a mają umiejętności żeby bez problemu wypykać większość pompowanych prospektów
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 28-09-2020 15:51:15 
Będą się razem przygotowywali do rewanżu :)
 Autor komentarza: Hugo
Data: 28-09-2020 16:17:12 
Krok w dobrym kierunku. Jak brakuje utalentowanych bokserów w kraju, to trzeba ściągać Ukraińców, Kazachów, Uzbeków itd. Dla nich Polska to Zachód i przepustka do zarobienia kasy, a przy tej okazji polscy kibice może obejrzą wreszcie trochę boksu na dobrym poziomie. Oczywiście lepiej inwestować w 20-latków, niż w 40-latków, ale na dobry początek ten Chusanow może być.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 28-09-2020 16:18:36 
Grabowski zrozumiał że Arab jest ograniczony i nie jest materiałem na MŚ więc przygarnął jego pogromcę. Pytanie tylko po co? Po co mu 40 latek u schyłku kariery, co on może dobrego wnieść do grupy poza tym że będzie dodatkowym numerkiem na gale Tymexu?
Z drugiej strony po ubiciu konia pociągowego grupy zasłużył sobie na kilka dodatkowych walk więc taki ruch Grabowskiego zasługuje na szacunek.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 28-09-2020 20:20:44 
Dobrze mieć takiego prospekta w swojej stajni :P

A tak całkiem poważnie - fajnie, niech zarobi. Co więcej - niech mu dadzą polskich junior średnich i średnich oraz czas na zrobienie formy. Będzie ciekawie.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 28-09-2020 20:34:25 
Nasi promotorzy mogliby utworzyć ligę boksu amatorskiego.
To właśnie taka liga była kiedyś kuźnią talentów.
Michalczewski podpisując kontrakt ligowy w Polsce dostał niezłą kasę i mógł skupić się na boksie.
Tymczasem nasi amatorzy muszą iść do pracy... bo z boksu to se mogą...

PZB się nie kwapi...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.