FRANK WARREN: DILLIAN WHYTE POWINIEN DŁUŻEJ ODPOCZYWAĆ

Relacje Franka Warrena z Eddie'em Hearnem nieco się ociepliły, ale to nie znaczy, że Warren przestał wykorzystywać okazje, żeby wbić szpilkę szefowi grupy Matchroom, swojemu młodszemu konkurentowi. Tym razem chodzi o zawieszenie medyczne Dilliana Whyte'a (27-2, 18 KO) po sierpniowej przegranej z Aleksandrem Powietkinem (36-2-1, 25 KO). 

HUNTER PRZEWIDZIAŁ, TERAZ OSTRZEGA: ZA WCZEŚNIE NA TEN REWANŻ >>>

Przypomnijmy, że Brytyjczyk zdecydował się na przystąpienie do natychmiastowego rewanżu z Rosjaninem, który czeka nas 21 listopada. Tak szybki powrót będzie możliwy m.in. dzięki kontrowersyjnej decyzji Brytyjskiej Komisji Bokserskiej (BBBofC). Warren zdaje się sugerować, że Hearn wywarł w sprawie zawieszenia swojego zawodnika presję na decydentów.

- Dec Spelman został zawieszony po sobotniej walce z Anthonym Yarde na 45 dni, a nie został przecież znokautowany. Nie mam problemu z zawieszeniem medycznym. Bezpieczeństwo zawodników jest najważniejsze. Ale jestem zadziwiony decyzją komisji dotyczącą Dilliana Whyte'a, którego zawieszono tylko na 28 dni - powiedział Warren.

- Whyte powinien dłużej odpoczywać po tak ciężkim nokaucie. Nie winię tutaj boksera, winię jego doradców. Nie wiem, po co ten pośpiech. Dillian nie dostanie szybko szansy na walkę o mistrzostwo świata. Jego lutowy termin walki z Tysonem Furym (Whyte był obowiązkowym pretendentem WBC - przyp.red.) wyparował po porażce - dodał szef grupy Queensberry Promotions.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 19-09-2020 13:03:09 
Tak samo jak Joshua miał długo odpoczywać przed Ruizem:) Tak naprawdę jeżeli Dyllian to ogarnie i ostatnia porażka okaże się zwykłą pandemiczną wpadką to bezsprzecznie będzie zasługiwał na walkę o tytuł w jak najszybszym terminie, tym bardziej, że do momentu porażki z Rosjaninem szedł jak burza i nie przebierał wśród potencjalnych rywali, a taki sposób prowadzenia kariery w dzisiejszych czasach należy do rzadkości.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 19-09-2020 22:39:08 
Zgadzam sie z Warrenem, bardzo ryzykowna decyzja. Whyteowi sie moze wydawac, ale on nie ma doswiadczenia.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 20-09-2020 06:35:33 
@puncher48

Na pewno porażka z Saszą nie była "pandemiczną wpadką" :)

I rzeczywiście to trochę szaleństwo w trzy miesiące po takim KO, wychodzić do tego samego rywala. Nie żeby Whyte potrzebował walk na przetarcie, ale jakiejś przerwy na pewno. Żeby się na tym nie przejechał.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 20-09-2020 06:36:59 
A nie zapomnijmy, że on tydzień po walce twierdził, że wstawał jak sędzia go liczył...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.