RANKING WBC - CIEŚLAK SPADA

Federacja World Boxing Council uaktualniła swój ranking na wrzesień 2020. Na uwagę zasługuje spadek Michała Cieślaka (19-1, 13 KO) z drugiego na czwarte miejsce w limicie 90,7 kilograma.

waga ciężka: Tyson Fury
1. Deontay Wilder
18. Adam Kownacki (20-1, 15 KO)
36. Łukasz Różański (12-0, 11 KO)

waga junior ciężka: Ilunga Makabu
1. Thabiso Mchunu
4 (-2). Michał Cieślak (19-1, 13 KO)
8 (-1). Krzysztof Włodarczyk (58-4-1, 39 KO)
31. Nikodem Jeżewski (18-0-1, 9 KO)

waga półciężka: Artur Beterbijew
1. Gilberto Ramirez
33 (+1). Paweł Stępień (14-0-1, 11 KO)

waga super średnia: wakat
1. David Benavidez
27. Robert Parzęczewski (25-1, 16 KO)

waga średnia: Jermall Charlo
1. Siergiej Derewianczenko
4. Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO)
5 (+1). Maciej Sulęcki (29-2, 11 KO)
30. Fiodor Czerkaszyn (16-0, 11 KO)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 16-09-2020 04:35:04 
WBC ma słabego mistrza zaś Polak spadł bo nic się nie dzieje.Jezewski jest zbyt nisko zaś Włodarczyk zbyt wysoko , waga średnia, teoretycznie dwóch w piątce, tak dobrze nigdy nie było ale, uważam iż żaden z Polaków nie ma szans na pas w średniej i ze obaj są o wiele za wysoko. Ani Sulecki ani Szeremeta nie pokonali dobrego zawodnika w prime zaś Suleck z Andrade był deklarowany zaś z Jacobsem nawet przez chwile nie zagrażał, dla mnie wyglądało to jakby sparing dla Amerykanina. Nie mamy światowej klasy pięściarzy, może Europa ale oni chcą kasy zaś na starym kontynencie nie płaca, chyba ze w Angli ale am nie ma nikogo kto by sobie np Striczu chciał dopisać do rekordu. Szeremeta będzie miał sprawdzian z GGG, jeśli do walki dojdzie, ale obawiam siebie walka potrwa tak długo jak długo będzie chciał Kazach walczyć bo gdy uzna ze chce kończyć to skończy i spowrotem będziemy się zachwycać z „nie ma się czego wstydzić” przegranej. Szkoda mi Laszczyka bo ładnie się zapowiadał, ma rekord jak kiedyś Jonak ale w jego walce aż roi się od talentów a jemu lat przybyło. Kownacki, już nie ta odpornośc, poza tym głowa blokowanie ciosów to kiepska strategia zaś Rozanski ma swoje lata, technikiem nie jest i tak naprawdę nawet gdyby zdemolował Szpilkę to i wtedy będzie znakiem zapytania bo taki Rivas, Chisora, czy Takam sprowadza go cieżko na ziemie. O Parzeczewski trudno mi w ujęciu światowym pisać bo myśle ze do Benavideza brakuje mu roku świetlnego. Gdyby nie chęć zarobku to można by było boksować w Europie ale z dała od wysp iglownie na galach do kotleta w Polsce. Boks to ciężka praca i szanuje wszystkich w/w za odwagę i litry potu wylanego na treningach. Polska to ciagle biedny kraj i nic przez następne 10 lat się nie zmieni.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 16-09-2020 13:14:43 
Kolejny przykład oderwania federacyjnego rankingu od wszelkich racjonalnych podstaw. Cieślaka wyprzedzili Papin i Durodola. Papin O.K. Znokautował Fajfera, więc awans mu się należy. Ale Durodola, którego Cieślak sponiewierał w 2 rundzie w maju 2019. Nigeryjczyk stoczył ostatnią walkę 1 lutego 2020, czyli 1 dzień po pojedynku Cieślaka z Kalengą w Kinshasie. Dlaczego akurat teraz wyprzedził Polaka? Poza bezczelną korupcją w żywe oczy nie widać innego logicznego wytłumaczenia.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.