REPORTAŻ Z XXIV TURNIEJU im. ZYGMUNTA KRYGIERA

Za nami XXIV edycja Memoriału im. Zygmunta Krygiera, który bez wątpienia mieści się w szerokiej czołówce imprez boksu olimpijskiego w Polsce. Toruńska impreza na zaproszenie organizatorów: Kamila Gorząda i Henryka Żołnowskiego - na co dzień trenerów Pomorzanina Toruń, przyciągnęła zawodników z różnych części Polski, utytułowanych w krajowych mistrzostwach. I mimo iż w odróżnieniu od lat ubiegłych tegoroczna edycja miała wymiar rywalizacji wewnątrzkrajowej, to nie zabrakło ciekawych starć wśród czołowych kadetów i juniorów.

Po raz kolejny w memoriale triumfowali znani już nieco bardziej Artur Proksa, który pokonał w finale Jakuba Targiela, i Maciej Marchel, choć trzeba przyznać, że wygrał niejednogłośnie z Mateuszem Szczoczarzem z Astorii Bydgoszcz, na którego również trzeba zwracać uwagę w kontekście przyszłości. Za największy talent wśród kadetów obserwatorzy zgodnie uznali jednak Nikolasa Pawlika, wychowanka Krzysztofa Szota z klubu KS Myszków, który mimo młodego wieku pokazał naturalny talent ruchowy do boksu i odwagę. Oprócz rywalizacji krajowej czołówki w najmłodszych kategoriach wiekowych, świetnie zaprezentowała się w pokazowej walce wciąż będąca w grze po przerwanych kwalifikacjach olimpijskich i jednej wygranej walce Aneta Rygielska, która pokazała wysoką formę i profesorskie podejście do tego typu starcia z mniej utytułowaną Zuzanną Zych (jej również należą się brawa za podjęcie rękawicy, bo dwie przymierzane rywalki z zagranicy odmówiły walki). W innej seniorskiej walce, tym razem wśród panów i najcięższej kategorii,aktualny młodzieżowy mistrz kraju - Damian Knyba, wygrał przez RSCI w drugiej rundzie z torunianinem Radosławem Wicherem.

Wielu kibiców boksu koncentruje się wokół rywalizacji profesjonalnej bądź olimpijskiej na najwyższym poziomie, nie można jednak zapominać, że należy budować od podstaw i dbać o pojawiające się talenty, o czym zapewniają władze PZB. Warto przy okazji wspomnieć, że na widowni w czasie sobotnio-niedzielnej rywalizacji pojawił się dopiero co wybrany nowy prezes Grzegorz Nowaczek. Śledźmy więc i wspierajmy takie talenty jak Proksa, Marchel, Pawlik, Rośkiewicz, bracia Targielowie, Szot i wielu innych, których tutaj pominąłem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.