GASIJEW WRÓCI W KOŃCU W OJCZYŹNIE NA POCZĄTKU LISTOPADA?

Już grubo ponad dwa lata minęły od czasu ostatniej walki Murata Gasijewa (26-1, 19 KO). Do końca roku 2020 powinniśmy go jednak zobaczyć znów w ringu.

Gasijew miał pierwotnie wrócić w lipcu 2019 z Joeyem Dawejką. Potem na tapecie był październik 2019, grudzień oraz występ 29 lutego 2020 i walka z Jerrym Forrestem. Za każdym razem okazywało się, że Gasijew wciąż nie jest gotowy do powrotu.

Umar Kremlijew, sekretarz generalny Rosyjskiej Federacji Bokserskiej, już wcześniej próbował zorganizować Gasijewowi powrót na przełomie lata i jesieni. Nic z tego nie wyszło, ale Kremlijew nie daje za wygraną. Teraz czynione są starania, by dawny zunifikowany mistrz kategorii cruiser zaboksował w swojej ojczyźnie w listopadzie.

- Rozważamy zorganizowanie mu walki w Rosji na początku listopada. W rozmowach tych uczestniczą menadżer i promotor Murata - mówi Kremlijew.

Przypomnijmy, że po porażce z Aleksandrem Usykiem w finale pierwszej edycji turnieju WBSS Gasijew postanowił zmienić dywizję na ciężką. Jego trener Abel Sanchez domaga się od swojego zawodnika wzmocnienia masy mięśniowej i wagi pomiędzy 104 a 106 kilograma. I nie ukrywa, że chętnie zobaczyłby go w konfrontacji z kimś takim jak Adam Kownacki (20-1, 15 KO). Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 10-09-2020 07:58:56 
Z Kownackim to by mogło wyglądać jak egzekucja.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 10-09-2020 14:10:06 
Gasijew za chwilę będzie wracał dłużej, niż Oquendo, a nie bierze w udziału w rywalizacji o status najdłużej oczekującego na walkę o Mistrzostwo.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 10-09-2020 14:21:51 
Ktoś linkował wywiad z Gassievem, słuchałem jednym uchem i jak lubię gościa, to nie powiedział żadnych konkretów.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 10-09-2020 20:15:17 
Nie chcę się powtarzać, ale skoro sypał się w cruiser to jeszcze bardziej będzie sypał się w ciężkiej. Szczerze to myślę że wróci na jedną czy dwie walki i będzie po karierze. Szkoda bo to fajny i efektowny pięściarz, dobrze się go oglądało, no ale organizm nie daje rady...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.