OFICJALNIE: JACKIEWICZ PRZEGRAŁ W NIEMCZECH Z MUELLEREM...

Niemiecka komisja bokserska BDB oficjalnie zmieniła werdykt walki Rafała Jackiewicza (51-27-2, 22 KO) z Rico Muellerem (26-2-1, 17 KO) po rozpatrzeniu apelacji teamu Niemca. Walkę oceniono jeszcze raz i przyznano zwycięstwo Muellerowi. Zostało już ono wpisane do portalu Boxrec i wygląda na to, że strona polska nie może niczego z tym zrobić. Tym samym skandal po gali w Braunlage (29 sierpnia) został dopełniony.

MISZKIŃ PO WALCE JACKIEWICZA: HITLEROWSKA MENTALNOŚĆ! >>>

(...) Pojedynek został poddany analizie przez pięciu neutralnych arbitrów i wszyscy wydali ten sam werdykt: zwycięstwo Muellera dwoma punktami - powiedział trzy dni temu menadżer Mullera, Charlie Podehl.

Pierwotny werdykt walki - niejednogłośne zwycięstwo Polaka - staje się niestety tylko wspomnieniem. Szef PWBZ Krzysztof Kraśnicki zwrócił się wprawdzie 31 sierpnia z pytaniem do federacji niemieckiej o okoliczności zmiany werdyktu, ale 4 września dziennikarz dziennikarz Interii Artur Gac poinformował, że ''(Kraśnicki - przyp.red.) do tej pory nie dostał odpowiedzi''.

Przypomnijmy, że oprócz prócz wielkich kontrowersji związanych ze zmianą werdyktu, Jackiewicz został potraktowany przez Niemców bardzo mało profesjonalnie, nie zapewniono mu odpowiednich warunków na miejscu i niewiele brakowało do tego, by wrócił do Warszawy. Ostatecznie jednak został, stoczył feralną jak się okazało walkę, a już 12 września stoczy ciekawy pojedynek w Rudzie Śląskiej. Przeciwnikiem będzie bitny Bartłomiej Grafka (22-38-3, 10 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 07-09-2020 16:59:07 
Tak czy siak Muller czy Mueller to bat-kat na polskich zawodników, wygrać się z nim nie da, jak z "Canelo"
 Autor komentarza: Hugo
Data: 07-09-2020 18:41:04 
Zmiana werdyktu to draństwo, chociaż na zwycięstwo nie zasłużył. Natomiast co do zapewnienia noclegu, to automatu tu nie ma. Jak nie było o tym w kontrakcie, to powinien sobie sam za ten nocleg zapłacić, bo przecież go na to stać. Wolał oszczędzić 50-100 Euro i spać w samochodzie, jego sprawa.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 07-09-2020 20:52:18 
Mozliwe tylko we wspanialej Germanii ad 1939, ze przypomne braci Sauerlandow. Jedyny ktaj, w ktorym zmienia sie werdykty po walce. Deutschland, Duestchland, alles moglich ist!

Oczywiscie nie wiem czy Jackiewicz wygral ta walke, ale skoro taki byl pierwotny werdykt z faworyzowanym wszak Mullerem na jego terenie, to prawdopodobnie wygral.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 07-09-2020 20:53:54 
No i dobrze .Jedna w tą czy w tamtą .
Jeżdżą bez kasy,śpią na parkingach jak cyrk objazdowy.
Teraz niech sprawdzą jeszcze raz walkę Szpilki z Radczenko.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 07-09-2020 21:34:24 
Obejrzałem tą walkę i Jackiewicz zasłużył co najwyżej na remis. Obaj bili sie po gardzie a Jackiewicz był strona agresywniejszą bo to on szedł do przodu. Skoro walka była bez nokdaunów ani trafionych ciosów to norma że wygrywa gospodarz.
Faktem jest też że Jackiewiczowi jedno L w tą czy tamtą nic nie zmienia i to że zmiana werdyktu po walce jest czystym skurwysyństwem i brakiem szacunku do pięściarza na wyjeździe.
 Autor komentarza: falken
Data: 07-09-2020 23:08:32 
teneshin: dominacja w ringu to jedna z podstaw do punktacji na plus, a już sam fakt, że sędziowali na jego korzyść, świadczy, że wyglądało to lepiej, niż musiało, żeby przyznać zwycięstwo.
Szkoda, że takie wałki przechodzą.
Eh przeceiż dzisiejsza technologia pozwoliłaby maszynie sędziować bezbłędnie. Tylko uczciwe sędziowanie nikomu nie potrzebne :) nerwy aż do werdyktu. I tydzień później kolejne, jak wałek przepchną. A tak, punkty na blacie, żadnych niespodzianek, po co to komu...
 Autor komentarza: kame69sennin
Data: 07-09-2020 23:55:21 
TO FAKT
 Autor komentarza: Boban81
Data: 08-09-2020 08:12:15 
Po co robić przekręt, dla kogoś kto nic nie będzie znaczył w swej kategorii wagowej. :)
Szkoda mi tylko Rafała, bo to kurewstwo jest. Ehhh, JEBaj to Rafi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.