PARKER PROSI HEARNA O WALKĘ Z POWIETKINEM BĄDŹ REWANŻ Z WHYTE'EM

Joseph Parker (27-2, 21 KO) jest przymierzany do październikowej gali w swojej ojczyźnie, jego menadżer wciąż negocjuje w sprawie bratobójczej walki z Juniorem Fa, zaś były mistrz WBO wagi ciężkiej domaga się mocnych walk od współpromującego go Eddiego Hearna.

Nowozelandczyk chętnie utarłby nosa Fa, z którym miał bilans 2-2 w czasach boksu olimpijskiego. Stać go jednak na dużo większe walki o poważniejszą stawkę. Parker nie ukrywa, że bardzo chętnie spotkałby się w niedalekiej przyszłości z Aleksandrem Powietkinem (36-2-1, 25 KO) bądź Dillianem Whyte'em (27-2, 18 KO).

Whyte i Powietkin starli się dziesięć dni temu w eliminatorze do pasa WBC. Anglik miał przewagę, w czwartej rundzie dwukrotnie przewrócił Rosjanina, jednak 41-letni weteran wrócił kapitalnie w piątym starciu, ciężko nokautując Whyte'a.

- Z uwagę obejrzałem pojedynek, a zaraz po nim zadzwoniłem do Whyte'a. Powiedział mi, że wszystko jest z nim OK. Przekonał się na własnej skórze, że w wadze ciężkiej jeden cios może wszystko zmienić. Potem skontaktowałem się z Eddie Hearnem i spytałem o walkę z Dillianem bądź Powietkinem. Odpowiedział mi jednak, żebym najpierw rozwalił Juniora Fa, a wtedy możemy spróbować doprowadzić do walki z jednym z nich. Chcę mierzyć się z najlepszymi, z rywalami z czołowej piątki, odzyskać tytuł mistrza świata, a potem zunifikować wszystkie pasy. To moje ostatnie pięć lat kariery, później odejdę - stwierdził 28-letni Parker.

LISTA NAJLEPSZYCH "CIĘŻKICH" WEDŁUG MAGAZYNU THE RING >>>

Przypomnijmy, że Parker przegrał dwa lata temu na punkty z Whyte'em, choć w ostatniej minucie miał rywala na deskach i na skraju nokautu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 01-09-2020 06:24:44 
Higgins taki wyszczekany, ale jak potrzeba dużej walki i dużej wypłaty, to już bez Hearna ani rusz :)
 Autor komentarza: teanshin
Data: 01-09-2020 06:55:56 
up
Masz trochę racji, też myślę że Parker z Higginsem i Barrym w narożniku nie osiągnie swojego pełnego potencjału. Niby MŚ już był, ale stać go na to żeby kręcić się gdzieś w czołówce i dawać walki na najwyższym poziomie, niestety z takim teamem może być różnie z jego karierą.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 01-09-2020 07:41:54 
@teanshin

Ale co by nie mówić, z Whytem, Ruizem, Takamem i Joshuą dał dobre walki. Dla mnie już okazał się być lepszym zawodnikiem, niż się spodziewałem.
 Autor komentarza: khorne
Data: 01-09-2020 08:52:33 
Ja to bym widział Usyka z nim, ale Parker przypadkowo go nie wymienia jako rywala.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 01-09-2020 12:17:45 
@khorne
Na chwilę obecną Usyk ma walke z Chisora a później zapewne o pas (przynajmniej jego promotorzy niedawno twierdzili, że nie odpuszczą)
http://www.bokser.org/content/2020/06/17/153607/index.jsp

co do Parker vs Usyk, tak się składa że pół roku temu (dawno i nie dawno patrząc na to co się działo z boksem przez ostatnie miesiące), Parker wspominał o gotowości do takiego pojedynku.
http://www.bokser.org/content/2020/03/02/114451/index.jsp

Co do samego Parkera to czolowy zawodnik. Patrząc na to, że Chisora teraz walczy z Usykiem a później weźmie jakiegoś buma na odbudowe. Whyte i Povetkin zajęci sobą. Mistrzowie maja rozpisane daty. Myślę, że na chwile obecna fajne zestawienia to Parker vs Ruiz II/ Ortiz / Rivas / Hunter - najłatwiej byłoby chyba zrobić tą ostatnią bo Hunter chyba jest wolnym agentem, a pozostali maja kontrakty z TopRank/PBC.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 01-09-2020 12:50:10 
Ja tam bym chętnie zobaczył rewanż Parkera z Whytem, albo jego walkę z Povietkinem.

@up

Parker walki z Ruizem i Takamem wygrał (?) na styk, gdyby się odbyły na terenie przeciwników, to pewnie by je nieznacznie przegrał, jak to się stało z Whytem.

Co do walki z AJ, to raczej dobrą bym jej nie nazwał, ale nie z winy Parkera. AJ gładko go wypunktował, oddając może ze dwie rundy. Dla AJ była to typowo walka zadaniowa, celem było zunifikowanie tytułu, Parker niewiele miał w niej do powiedzenia.

Swoją drogą Parker jest jeszcze bardzo młody, 28 lat w HW to podlotek, ma przed sobą jeszcze całą karierę i może dać sporo fajnych walk z czołówką
 Autor komentarza: greghostor
Data: 01-09-2020 13:07:57 
Już Martin jest od niego lepszy
 Autor komentarza: marcinm
Data: 01-09-2020 13:12:43 
No dokladnie moze jeszcze dac wiele swietnych walk, ale tez moga go skruszyc. Akurat w boksie wiek nie zawsze idzie w parze z faktycznym potencjalem, Parker swoje juz pozbieral na jape - mimo, ze nie wykazuje jakiegos skruszenia. Niech walczy jeszcze dlugo. Jeszcze co do wieku - on jest rówiesnikiem min. Hrgovica ;)
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 01-09-2020 17:02:26 
Ja uważam, że Parker ma duży potencjał. Niestety jego wadą jest brak agresji i chyba brak rozwoju. Parker zatrzymał się na pewnym poziomie. Pewnie nie każdy się tu ze mną zgodzi, ale jego ogromnymi atutami jest motoryka, szybkość rąk, niezła kondycja i praca nóg. U Parkera przestoje nie wynikają ze zmęczenia, ale raczej jego styl walki jest trochę leniwy, pozbawiony agresji.

Bardzo lubię Powietkina, jak również Parkera, ale nie chciałbym oglądać tej konfrontacji. Obawiam się, że dużo młodszy i szybszy Parker może okazać się jeszcze trudniejszy rywalem dla Rosjanina niż Michael Hunter.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.