ZA OSIEM DNI GALA W BIAŁYMSTOKU DARKA SNARSKIEGO

Sportowe akcje Przemka Gorgonia (11-6-1, 5 KO) idą w górę, a ważnym testem będzie walka z Faroukiem Daku (21-17-1, 9 KO). W drugim pojedynku wieczoru Michał Olaś (10-0, 9 KO) spotka się z Elvisem Smajloviciem (11-10-2, 6 KO). - Zapraszam na walki w boksie zawodowym i olimpijskim 5 września w Białymstoku – mówi Dariusz Snarski, organizator gali Białystok Chorten Boxing Show IV. Transmisja w kanałach sportowych Polsatu.

Przemysław Gorgoń odniósł w tym roku dwa zwycięstwa, między innymi z Patrykiem Szymańskim (20-4, 10 KO). Za tydzień zawodnika Chorten Boxing Production czeka trudne, zakontraktowane na osiem rund starcie z urodzonym w Ugandzie reprezentantem Holandii Faroukiem Daku. Przed kilkoma laty walki na pełnym dystansie toczył on z Robertem Parzęczewskim czy Dariuszem Sękiem.

- To nie będzie łatwe walka dla Przemka. Jego rywal Daku to "śliski" bokser, do tego mający niekonwencjonalny styl. Były mistrz Afryki miał ponad dwa miesiące, aby się dobrze przygotować. Kiedyś z dobrej strony pokazał się np. z Robertem Parzęczewskim. Potrafi boksować i z pewnością Gorgonia czeka trudniejszy pojedynek niż z Szymańskim – mówi Dariusz Snarski, trener i promotor.

Podczas 42. imprezy grupy Snarskiego na białostockim ringu zaprezentuje się Michał Olaś, który niedawno zaczął karierę w Ameryce pod skrzydłami Andrzeja Fonfary. Być może w najbliższym czasie nie będzie zbyt wielu okazji, aby zobaczyć pięściarza z Warszawy na polskich galach. W Białymstoku spotka się z Elvisem Smajloviciem, który w ubiegłym roku miał serię czterech wygranych w Bośni i Hercegowinie.

- Mieliśmy problem ze znalezieniem przeciwnika dla Michała Olasia, który niemal wszystkie zawodowe walki wygrał przed czasem. Rękawice podjął Smajlović, który jest zawodnikiem średniej klasy, ale jak widać nie boi się trudnych wyzwań i łatwo skóry nie sprzeda. To będzie jego już 10. wyjazdowy pojedynek – przyznał olimpijczyk z Barcelony.

Gala 5 września w hali lodowiska BOSiR, ul. 11 Listopada 28, rozpocznie się o godzinie 19:30. Honorowy Patronat objął Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Partnerem wydarzenia jest też Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Bilety do nabycia online Ticketik w cenie 60 zł oraz od godziny 18:00 w kasach hali. - Zapraszamy wszystkich w maseczkach - mówi Snarski.

W innych walkach zawodowych kibice i telewidzowie zobaczą dwóch uczestników Turnieju Wagi Ciężkiej – Jakuba Sosińskiego i Andrzeja Szkutę (0-1-1). Kuba Sosiński zmierzy się z Konradem Cupriakiem (0-1), zaś Andrzej Szkuta stoczy rewanż z Krzysztofem Włodarczykiem (0-0-1). Pół roku temu na naszej gali w Stalowej Woli ich potyczka zakończyła się remisem. Bardzo doświadczony Daniel Urbański (21-34-3, 5 KO), dawny rywal słynnego Giennadija Gołowkina i zdobywca młodzieżowego pasa IBF, będzie walczył z Adamem Grabcem (7-31, 1 KO). We dwóch łącznie stoczyli prawie 100 walk profesjonalnych.

Dariusz Snarski od lat szkoli białostocką młodzież, dlatego jak zwykle nie zabraknie walk w boksie olimpijskim. - Wystąpi kilkoro pięściarzy z klubów Okręgu Podlaskiego, ale nie tylko. To dla nich szansa pokazania się na dużej gali telewizyjnej, a jednocześnie zachęta dla innych do rozpoczęcia treningów bokserskich.

W stolicy Podlasia walczyć będą m.in. Oliwier Dmitruk UKS Boxing Sokółka - Karol Falkowski KS Top Team Łapy, Patryk Michalak KS Top Team Łapy - Michał Kozłowski UKS Boxing Sokołka, Adrian Timofiejczuk Hetman Białystok - Bartosz Skórka KKS Sporty Walki Poznań, Patryk Michalak KS Top Team Łapy - Michał Kozłowski UKS Boxing Sokółka oraz Julia Buławska Hetman Białystok - Aleksandra Kozak Husaria Gołdap.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 28-08-2020 16:34:14 
Jeszcze trochę i Gorgoń zacznie być w "strefie zainteresowań" Canelo :P Walka Olasia to jakaś kolejna farsa, nie mam pojęcia, po co mu ją zakontraktowali. Hodują kolejnego Kołodzieja? Reszta walk... eee... chyba podziękuję. Z jednej strony fajnie, że Snarski coś organizuje, zwłaszcza na takim zadupiu jak Podlasie, z drugiej... Z drugiej - potem zdziwienie, że ludzie wolą patrzeć na młócki "youtuberów" albo Gromdę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.