EKIPA BENAVIDEZA PROSI WBC O PRZYWRÓCENIE NA LISTY W 76,2 KG

David Benavidez (23-0, 20 KO) już dwukrotne tracił tytuł mistrza świata WBC kategorii super średniej, ale nie w ringu, tylko poza nim. Niewątpliwie świetny pięściarsko i mocno bijący Amerykanin chce po raz trzeci założyć na biodra pas World Boxing Council.

Za pierwszym razem odebrano mu tytuł, gdy wykryto w jego organizmie narkotyki. Półtora tygodnia temu pobił co prawda Roamera Angulo przez TKO w dziesiątej rundzie, lecz dzień wcześniej aż o 1,25 kilograma przekroczył górny limit. Znów więc nastało bezkrólewie. Władze federacji zrobiły ukłon w jego kierunku i w najnowszym rankingu umieściły Benavideza na pierwszym miejscu, ale już w wadze półciężkiej.

David i jego promotor Sampson Lewkowicz wystosowali więc do władz WBC oficjalną prośbę, by przesunąć go na pierwsze miejsce, lecz znów do kategorii super średniej. Bo on nadal zamierza schodzić kilogramami do granicy 76,2 kg.

- Jeszcze bardziej zadbam o dietę, co nie znaczy, że do tej pory się do tego nie przykładałem. Ale na pewno chcę dalej boksować w kategorii super średniej - mówi były już champion.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 26-08-2020 14:09:16 
W półcięzkiej nie wytrwałby z Beterbijem. Niech wraca do 168 i leje się z Plantem..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.