TRWAJĄ NEGOCJACJE W SPRAWIE WALKI BROOKA Z CRAWFORDEM

Walka mistrza świata WBO wagi półśredniej Terence'a Crawforda (36-0, 27 KO) z byłym czempionem tego limitu Kellem Brookiem (39-2, 27 KO) jest coraz bardziej możliwa, na co wskazują słowa promotora Brytyjczyka, Eddie'ego Hearna.

- Miałem wczoraj kilka rozmów z Bobem Arumem i dyrektorem wykonawczym Top Rank Carlem Morettim. Myślę, że walka Brook vs Crawford to duży pojedynek dla brytyjskiej telewizji, więc próbujemy doprowadzić do tego starcia - powiedział Hearn.

- Taka walka dla Kella sprawiłaby mi wielką radość. Myślę, że grupa Top Rank rozmawiała z Keithem Thurmanem w sprawie walki z Crawfordem, ale żądania finansowe były zbyt wysokie. Oczywiście Crawford i Brook także chcą dużych pieniędzy. Kell na nie zasługuje. Próbujemy pomóc grupie Top Rank w odpowiednim ułożeniu wszystkiego pod względem finansowym - dodał szef grupy Matchroom. 

- Ja i mój team jesteśmy bardzo zainteresowani walką z Crawfordem. To prawdziwa, wielka walka, która poruszy wyobraźnię kibiców po obu stronach Oceanu (...) Crawford nie walczył jeszcze z tak dobrym zawodnikiem jak ja. Jestem najlepszym i najsilniejszym z jego rywali, a kiedy go pokonam, on może dostać ode mnie rewanż, możemy walczyć w Anglii - powiedział w czerwcu Brook, który zapewnia, że nie będzie miał kłopotów z osiągnięciem limitu 147 funtów.

Od czasu porażki z Errolem Spence'em Juniorem w 2017 roku i utraty pasa IBF, ''Special K'' odniósł trzy zwycięstwa w wadze junior średniej, ostatnie w lutym 2020 roku, gdy znokautował Marka DeLucę firmowym lewym prostym. Crawford stoczył natomiast ostatnie cztery walki w wadze półśredniej, do której przeniósł się w 2018 roku i zdetroniozwał Jeffa Horna. Potem wygrywał kolejno z Jose Benavidezem Juniorem, Amirem Khanem i Egidijusem Kawaliauskasem. Walkę z Litwinem stoczył w grudniu zeszłego roku, zwyciężył przed czasem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: raflo
Data: 25-08-2020 22:05:52 
Czas żeby kariera Brooka wróciła na właściwe tory bo ma już 34 lata i miło ogląda się jego pojedynki.Anglik od przegranej z Golowkinem boksuje rzadko i jeżeli jest obecnie w dobrej formie to może dać z Crawfordem dobrą walkę
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.