W PIĄTEK PRZETARG NA WALKĘ BRODNICKA vs MAYER

Ewa Brodnicka (19-0, 2 KO) dziesięć dni temu podpisała kontrakt z grupą Matchroom Boxing i czekała na zwyciężczynie walki Natashy Jonas (9-1-1, 7 KO) z Terri Harper (10-0-1, 5 KO). Miała boksować z lepszą z nich w unifikacji wagi super piórkowej. Problem w tym, że sędziowie wypunktowali remis i być może dojdzie do rewanżu. Teraz z kolei władze federacji WBO nakazują Polce potyczkę z obowiązkową pretendentką - Mikaelą Mayer (12-0, 5 KO). I wyznaczono właśnie datę przetargu.

"Kleo" w ostatnim występie na początku marca pokonała wyraźnie na punkty Djemilla Gontaruk, broniąc po raz piąty tytuł World Boxing Organization w limicie 59 kilogramów. W szóstej obronie miała podejść do unifikacji pasów WBO i WBC. Tylko że Harper i Jonas zremisowały, jest nacisk opinii publicznej na ich rewanż, a z kolei na Ewę naciska federacja, domagając się obowiązkowej obrony.

EWA BRODNICKA: CHCĘ NAJWIĘKSZYCH DOSTĘPNYCH WALK >>>

Obozy Brodnickiej i Mayer dostały dziesięć dni na negocjacje. Ale ani jedna, ani druga strona, nie podjęła nawet próby rozmów i dogadania się. Ewę reprezentuje teraz grupa Matchroom, zaś Amerykankę stajnia Top Rank. Federacja wyznaczyła więc przetarg, który wyłoni organizatora takiego pojedynku. Wyznaczono go na piątek, 21 sierpnia, podczas telekonferencji. Wtedy dowiemy się, czy Polka zaboksuje w Wielkiej Brytanii, czy też może USA.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 18-08-2020 00:36:30 
No to się skończy Brodnickiej nabijanie rekordu. Najwyższy czas go w końcu spieniężyć, bo już Ewka 36 lat ma.
 Autor komentarza: Nitras
Data: 18-08-2020 01:01:58 
Walka, duże słowo, chyba, że mówimy o Mayer, w przeciwnym wypadku mówimy o klinczu.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 18-08-2020 08:27:25 
Brodnicka mnie tak interesuje jak Fres OQUENDO .
Nawet nie zauważyłem że ma pas.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 18-08-2020 10:26:08 
Kwota przystąpienia do przetargu to $10k. Widać że wynagrodzenie idzie w parze z jakością. Gdyby nie Insta ciężko byłoby się utrzymać z samego boksu.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 18-08-2020 13:14:37 
Brodnicka nie przejdzie Mayer, chyba że jakimś ultra wałem w Polsce po wygraniu przetargu przez Grabowskiego..
 Autor komentarza: aro1990
Data: 18-08-2020 16:37:17 
Za dużo ostatnio na orgu przynudzania o kobiecym pseudo-boksie. Redakcja daje się ponieść m.in. promotorom, lansującym tezę, jak to rzekomo kobiecy boks jest na fali i zyskuje na popularności. Zaklinacze rzeczywistości zaczynają chyba wierzyć że stanie się to faktem od samego powtarzania tej bujdy wedle reguły że kłamstwo powtórzone sto razy staje się faktem???
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.