Archiwum wiadomości z dnia: 2020-08-16

 


JUBILEUSZOWA GRANDA - LEGIA FIGHT CLUB

Jeśli ktoś w okresie wakacyjnym odczuwał głód boksu, to początek września zrekompensuje te braki. Zapraszamy na jubileuszową, pięćdziesiątą Grandę w Legia Fight Club na Warszawskim Torwarze. Zgłoszenia jeszcze trwają, a trzy grupy startujących dają możliwość sprawdzenia umiejętności, a także podniesienia sobie poprzeczki.
SZPILKA WSPOMINA WALKI Z MOLLO: CHCIELIŚMY SIĘ POZABIJAĆ. BOKS UCZY POKORY

Siedem lat temu na gali w Stanach Zjednoczonych Artur Szpilka (24-4, 16 KO) pokonał po raz drugi przed czasem Mike'a Mollo (21-7-1, 13 KO). Oba pojedynki były jednak bardzo emocjonujące i obaj pięściarze mieli w nich swoje momenty. Mollo ustępował kondycyjnie Szpilce, ale w obu starciach miał niebywały atut, który skrzętnie wykorzystywał - potężne uderzenie.


WBC PRODUKUJE PASKI NA POTĘGĘ - INTERNAUCI SZYDZĄ Z SULAIMANA

Mauricio Sulaiman, prezydent federacji World Boxing Council zaprezentował dziś w mediach społecznościowych diamentowy, spersonalizowany pas WBC wyprodukowany specjalnie na walkę Aleksandra Powietkina (35-2-1, 24 KO) z Dillianem Whyte'em (27-1, 18 KO). To właśnie ten tytuł będzie w najbliższą sobotę stawką walki obu pięściarzy. Kibice boksu zaczynają z federacji coraz bardziej drwić.WIDEO: FATALNA POMYŁKA SĘDZIEGO, KTÓRY NIE ZAUWAŻYŁ NOKAUTU

Fatalna pomyłka sędziego. Na szczęście bez konsekwencji, bo ten, który miał wygrać, i tak wygrał. W dziewiątej rundzie Israil Madrimow (6-0, 5 KO) ściął Erica Walkera (20-3, 9 KO) z nóg lewym sierpowym. Nokaut. Tylko że... z jakiegoś powodu sędzia Gary Ritter nie liczył. Mało tego, doszukał się faulu i dał znokautowanemu tak naprawdę zawodnikowi aż pięć i pół minuty przerwy! Powiedzieć, że to była dziwna decyzja, to mało powiedzieć... Uzbek w ostatnim, dwunastym starciu, dopiął swego, tym razem sędzia zaliczył mu już nokdaun i Madrimow wygrał na kartach sędziów punktowych 116:111 oraz dwukrotnie 116:110.