BENAVIDEZ STRACIŁ TYTUŁ WBC NA WAŻENIU PRZED GALĄ W UNCASVILLE

David Benavidez (22-0, 19 KO) to kapitalny zawodnik, ale jego fanów może niepokoić fakt, że już drugi raz traci tytuł WBC wagi super średniej poza ringiem. Dziś, przed walką Roamerem Alexisem Angulo (26-1, 22 KO), waga Benavideza przekroczyła limit 168 funtów o niemal 3 funty (170,8) i doszło do mało profesjonalnej sytuacji. 

Amerykanin o meksykańskich korzeniach nie zdecydował się nawet na próbę uzyskania limitu w dozwolonym czasie i na wagę już nie wrócił. Tym samym stracił pas WBC tuż przed jutrzejszą galą w Uncasville. Jeżeli natomiast Angulo pokona jutro Benavideza, zostanie mistrzem, gdyż dziś zmieścił się w limicie i dla niego stawka walki się nie zmienia.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2018 roku ww. tytuł znajdował się już w rękach Benavideza, jednak w jego organizmie wykryto kokainę i federacja nadała mu status ''champion in recess'' (mistrza w zawieszeniu). 

Jeden z najlepszych bokserów młodego pokolenia mocno powrócił po ponad rocznej przerwie, demolując J'Leona Love'a podczas gali Spence Jr vs Garcia w teksańskim Arlington. Następnie odzyskał pas, pokonując przed czasem Anthony'ego Dirrella we wrześniu 2019 roku. Teraz jednak wielu obserwatorów może się czuć rozczarowanych kolejną utratą tytułu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 14-08-2020 19:58:45 
Nie radzi sobie z wagą niech spada do półcięzkiej, bo takie akcje to zwykłe lekceważnie swojego rywala. Mógł chociaż spróbować zbić wagę, ale najwyrażniej "meksykańska gwiazdeczka" ma się za kogoś lepszego. I tak pewnie WBC da mu szybko szansę na odzyskanie pasa.
 Autor komentarza: Kristof1916
Data: 15-08-2020 00:25:38 
MLJ nie przyszło ci do głowy, że brak podjęcia ponownej próby zbicia do limitu był spowodowany tym, że pierwsza (oczywiście przez nieprofesjonalizm) nadto go wykończyła? Dlaczego od razu zakładasz, że to ego?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.