RING TELEGRAM (11 SIERPNIA 2020)

Kiedyś pokonał Canelo, teraz sprawdzi formę Chaveza Juniora? Były mistrz wykupuje swój kontrakt. Zakulisowe podchody i ciekawe walki na horyzoncie. Prezentujemy Wam skrót wiadomości ze świata boksu w naszym cyklicznym Ring Telegramie!

Jaime Munguia (35-0, 28 KO) - były mistrz świata wagi junior średniej, obecnie zawodnik średniej, wróci prawdopodobnie na ring w październiku. - Chciałbym kiedyś spotkać się z Canelo, zabiegam o ten pojedynek od jakiegoś czasu, ale to nie jest jakiś główny cel mojej kariery. Jeśli do niego dojdzie, to tylko dlatego, że kibice będą tego chcieli - mówi Munguia.

David Benavidez (22-0, 19 KO) miał bronić pasa WBC kategorii super średniej już w kwietniu, ostatecznie jednak spotka się w sobotę z Roamerem Alexisem Angulo (26-1, 22 KO). A pretendent jest w bojowym nastroju. - Byłem zdziwiony tą ofertą w kwietniu, lecz wtedy było mało czasu na przygotowania i tak odebrałem ich propozycję. Kiedy jednak znów dostałem ofertę walki i miałem tym razem więcej czasu, naprawdę się zdziwiłem. Byłem gotowy na Benavideza już w kwietniu, teraz jestem więcej niż gotowy. Oni sporo ryzykują - uważa mocno bijący challenger.

- To będzie trudny i wymagający rywal. Dobrze mnie przetestuje - mówi Michael Conlan (13-0, 7 KO), który w sobotę skrzyżuje rękawice z dwukrotnym mistrzem Europy, Sofianem Takouchtem (35-4-1, 13 KO). - A kiedy już go pokonam, w kolejnej walce będę chciał Angelo Leo, mistrza WBO - dodał bojowy Irlandczyk.

Władimir Hriunow naciska federację WBA, by uznała Fiodora Czudinowa (22-2, 15 KO) obowiązkowym pretendentem do tytułu mistrza świata. - Fiodor wróci 12 września w Chimkach. Potem chcemy statusu obowiązkowego pretendenta do pasa należącego do Canelo - mówi Hriunow.

Trzynaście miesięcy po porażce i utracie tytułu WBA Regular wagi średniej powróci Rob Brant (25-2, 17 KO). Jego rywalem 22 sierpnia będzie solidny Witalij Kopilenko (28-2, 16 KO). Dziesięciorundowe starcie dywizji super średniej poprzedzi główne danie, czyli walkę Joe Smith Jr vs Eleider Alvarez. Wszystko pokaże stacja ESPN.

Regis Prograis (24-1, 20 KO) porozumiał się z Lou DiBellą i wykupił swój kontrakt promotorski. Były champion WBA kategorii junior półśredniej jest od teraz wolnym zawodnikiem.

Nazwisko Julio Cesara Chaveza Jr (51-4-1, 33 KO) padało ostatnio w kontekście ewentualnego rewanżu z Andrzejem Fonfarą, choć mało kto traktował te informacje na poważnie. Okazuje się, że Meksykanin może wkrótce wrócić między liny. Trwają bowiem rozmowy w sprawie ewentualnego starcia Chaveza Juniora z Mario Cazaresem (11-0, 5 KO). Pojedynek miałby się odbyć 25 września. Co ciekawe Cazares w czasach amatorskich pokonał samego Saula Alvareza.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.