REMIS W STARCIU HARPER Z JONAS KOMPLIKUJE PLANY BRODNICKIEJ

Wczorajsza walka wieczoru gali Matchroom Fight Camp, pojedynek Terri Harper vs Natasha Jonas o pas WBC w wadze super piórkowej zebrał znakomite recenzje i dziś mówi się o nim jako o przykładzie na coraz mocniejszą pozycję boksu kobiet. Sam wynik, czyli remis, nie jest jednak raczej dobrą wiadomością dla mistrzyni WBO, Ewy Brodnickiej (19-0, 2 KO).

Przypomnijmy, że w czwartek wieczorem, kilka godzin po tym, jak grupa Matchroom poinformowała o podpisaniu kontraktu z Brodnicką i planie organizacji unifikacyjnego starcia Polki ze zwyciężczynią starcia Harper vs Jonas, federacja WBO wyznaczyła walkę Polki z obowiązkową pretendentką - Mikaelą Mayer (12-0, 5 KO). Był to pierwszy sygnał tego, że unifikacja może się skomplikować. Teraz wygląda na to, że starcie z dwoma pasami w stawce faktycznie się oddala.

- Ludzie mówią, że była to wspaniała walka dla kobiecego boksu. Ja myślę, że była to wspaniała walka dla boksu jako całości. Świetna robota dziewczyny - stwierdził na temat pojedynku Harper z Jonas mistrz świata IBF, WBO i WBO wagi ciężkiej Anthony Joshua. Jednak najważniejsze w kontekście polskiego boksu słowa wypowiedział promotor Joshuy (a także promotor Jonas i Harper oraz współpromotor Brodnickiej), szef grupy Matchroom Eddie Hearn.

- (...) To była jedna z najlepszych walk, jakie widziałem na żywo. Próbujemy promować boks kobiet jak najmocniej się da, jednak potrzebujemy odpowiednich spektakli. I to właśnie widzowie teraz dostają. Każdy, kto oglądał dzisiejszą galę w domu, musi zdać sobie sprawę, że kobiece pięściarstwo jest na topie (...) Wiem, że mówiliśmy o walce unifikacyjnej z Brodnicką, podpisaliśmy z nią kontrakt, z kolei obowiązkową pretendentką do walki z mistrzynią Harper jest Katharina Thanderz (posiadaczka pasa WBC w wersji tymczasowej - przyp.red.). Musimy natomiast zobaczyć rewanż Jonas vs Harper. Brodnicka może mieć teraz obowiązek walki z Mayer - powiedział Hearn.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 08-08-2020 13:15:09 
Chyba klaruje plany Brodnickiej, bo teraz na pewno zawalczy z Mayer.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 08-08-2020 13:32:46 
Obie bohaterki wczorajszej walki przejadą sie po Brodnickiej, Nie zdziwię się jak Mayer także..
 Autor komentarza: tyler
Data: 08-08-2020 14:15:47 
Nie wyjdą do Mayer, bo są świadomi porażki. Twór sztuczny i pomopwany nie podoła temu wyzwaniu...suspensor musiałaby być wielkości łodzi podwodnej, gdyż ponton mógłby się okazać za mały.
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 08-08-2020 15:03:55 
Do której z nich nie wyjdzie i tak będzie wpierdol a do tego ma przeprosić Piątkowską za to że po pijaku ją uderzyła. Złote czasy pontoniary się kończą:P
 Autor komentarza: aro1990
Data: 08-08-2020 16:09:24 
"To była jedna z najlepszych walk, jakie widziałem na żywo. Próbujemy promować boks kobiet jak najmocniej się da, jednak potrzebujemy odpowiednich spektakli. I to właśnie widzowie teraz dostają. Każdy, kto oglądał dzisiejszą galę w domu, musi zdać sobie sprawę, że kobiece pięściarstwo jest na topie." Gość cierpi na słowotok. Esencja nachalnego i niespójnego ciągnięcia do góry za uszy kobiecego boksu w wykonaniu Hearna. Żenujące. Koleś kosztem oczu i rozumu innych ludzi, bije pianę żeby zarobić trochę więcej...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.