MALIGNAGGI STRACIŁ PRACĘ W SHOWTIME PO KONTROWERSYJNYM WYWIADZIE

Były mistrz świata i komentator telewizji Showtime i Sky Sports, Paulie Malignaggi został zwolniony przez Showtime po tym, jak odmówił przeprosin w sprawie kontrowersyjnego wywiadu na temat kwestii rasowch. Wywiad dla kanału IFL TV został przeprowadzony w kwietniu, ale sprawę nagłośniono w ostatnich tygodniach.

- Myślę, że mówiąc o "białym chłopcu" Devin Haney miał na myśli Luke'a Campbella (mowa o kwietniowych słowach mistrza świata wagi lekkiej Devina Haneya, który stwierdził, że "nigdy nie przegra z białym chłopcem" - przyp.red.). Zakładam, że nie mówił o Łomaczence (...) Kiedy ma się niewiele ponad dwadzieścia lat, ma się czasem kłopoty z właściwym wyrażeniem pewnych rzeczy. Nie jest to zbyt dobre, gdy mówi się o kwestii rasowej w 2020 roku. Zwłaszcza, gdy na świecie jest tyle napięć na tle rasowym (...) - powiedział Malignaggi.

- Ujmę sprawę w ten sposób: w dziejach boksu pewne czynniki demograficzne dominowały w danym czasie, prawda? Może 100 lat temu irlandzcy zawodnicy byli lepsi, dominowali. Potem przyszła kolej na Żydów i Włochów. Myślę, że afroamerykańscy bokserzy stali się najbardziej dominujący w latach 70. i 80. Nawet w 90. Wtedy dominującym gatunkiem byli Afroamerykanie, choć zdarzali się mocni biali. Nie ma sensu teraz rozmawiać o rasie, bo rodzi to podziały. Teraz dominującymi gatunkami stali się Wschodnioeuropejczycy. Mówienie takich rzeczy, jakie powiedział Haney, może być bardzo niebezpieczne (...) - dodał "Magic Man".

- (...) Nie wierzę, że w 2020 roku istnieje coś takiego jak prześladowania rasowe. One istniały kiedyś. Teraz to wymyślony problem. Gdyby biały zawodnik powiedział coś w stylu tego, co powiedział Devin, telewizja zerwałaby z nim kontrakt. Nie powiem, że są to podwójne standardy, ale jest to świadectwem, że twierdzenia o prześladowaniach rasowych w XXI wieku są przesadne - podsumował temat brooklyńczyk. Czy słusznie został pozbawiony posady przez Showtime? Nota bene wygląda na to, że może też stracić pracę w Sky Sports, stacja analizuje podobno sytuację, ale jeszcze nie podjęła decyzji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Furmi
Data: 31-07-2020 18:24:57 
Nie ma nic gorszego niż "przeczulenie". Jeśli Malignaggi za to traci pracę, to Haney powinien dostać dożywotni ban... Świat trzeba naprawiać, ale nadgorliwość w tym naprawianiu sprawia, że on staje się jeszcze głupszy i trudniejszy do zrozumienia.
 Autor komentarza: Galed12
Data: 31-07-2020 19:29:08 
I niby te wypowiedzi były tak bardzo kontrowersyjne?
Może opinia że prześladowanie rasowe w dzisiejszych czasach jest wymysłem mogła kogoś urazić ale jakby nie patrzeć to facet ma rację, że teraz ludzie na siłę szukają problemu. Czarnoskóry nazwie kogoś białym to ok a na odwrót już nie. Jakaś firma od kosmetyków zaczęła usuwać że swoich produktów owa takie jak "wybielający" "biały" itp. To jest dopiero rasizm.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 31-07-2020 20:18:35 
Czyli Haney powtórzył to samo co kiedyś powiedział Hopkins, Malignaggi to skrytykował że nie powinno się tak mówić a Showtime kazało mu przeprosić murzyna czy kogo on ma przepraszać?
Czy ja tu czegoś nie rozumiem?
Chyba bardziej kontrowersyjny był jego wywiad dla HBO po walce z Juanem Diazem w którym otwarcie mówił o korupcji w boksie.
 Autor komentarza: krzysiek34
Data: 31-07-2020 22:32:10 
Powiedział święte słowa !!!!
 Autor komentarza: narodowiec
Data: 01-08-2020 00:05:11 
Polityczna poprawność prowadzi do absurdów jak każda lewacka ideologia. Na zachodzie poniżanie białych to żaden problem, to wolność słowa, to samo w stosunku do czarnych - coś odrażającego od czego trzeba się odcinać.
Nie czarnoskórzy są tu winni a lewacka, marksistowska ideologia.
 Autor komentarza: tapir
Data: 01-08-2020 00:46:09 
Ciężko w to uwierzyć. A jednak. Ostatnio czytałem wypowiedzi min Oliviera Stone legendardnego rezysera i Rickiego Gervise komika i producenta, którzy twierdzą, że ta poprawnosc polityczna własciwie uniemozliwia zrobienie filmu czy programu autorskiego, bo wszystko musi przejsc przez tzw cenzurę.
Zdjęto ostatni z panelu odcinek serialu "Little Britain" bo podobno jest rasistowski. No comments.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 01-08-2020 07:25:54 
Poprawność polityczna ma drugie dno, które rzadko kto dostrzega. Owszem, to ideologia lewacka, która jednak w praktyce wspierana jest często przez władzę o rodowodzie prawicowo-konserwatywnym. Gdy w USA i UK lewacy rzucili się do obalania pomników, to władze wysłały im na pomoc policję przeciwko ludziom, którzy tych pomników bronili. Lewacy nie opanowaliby mediów w większości krajów świata, gdyby nie ciche wsparcie ze strony wielkiego kapitału. Obie te grupy łączy wspólny cel, którym jest zamordyzm i nieograniczona władza nad ciemnymi ogłupionymi masami. Dlatego mają wspólnego wroga, jakim są biali heteroseksualni mężczyźni postrzegani jako jednostki potencjalnie najbardziej skłonne do oporu i buntu.
 Autor komentarza: mateusz1916
Data: 01-08-2020 09:00:43 
To kolejny dowód na to, że świat stoi na głowie. Tresują Nas od zawsze, ale teraz przechodza sami siebie. Z logiki robią prostytutkę. Pora sie obudzić Bracia bo bedzie tylko gorzej.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 01-08-2020 13:20:16 
Potem się dziwią, że lud głosuje na "faszystów" (w sensie na Trumpa itd.).
 Autor komentarza: PawelToronto
Data: 01-08-2020 18:40:11 
Brawo Hugo. Trafiles w sedno sprawy.
 Autor komentarza: JuicyPen
Data: 03-08-2020 14:26:06 
W końcu ktoś głośno powiedział prawdę ! Brawo Paulie !
 Autor komentarza: JuicyPen
Data: 03-08-2020 14:26:14 
W końcu ktoś głośno powiedział prawdę ! Brawo Paulie !
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.