ŁOMACZENKO WEŹMIE 3,25 MILIONA DOLARÓW, LOPEZ CHCE WIĘCEJ

Teoretycznie wszystko było dogadane, termin dograny, ale wyczekiwane starcie na szczycie wagi lekkiej o wszystkie mistrzowskie pasy stanęło pod znakiem zapytania. Powód? Oczywiście pieniądze.

Wasyl Łomaczenko (14-1, 10 KO) i Teofimo Lopez (15-0, 12 KO) mieli skrzyżować rękawice w maju, ale to było jeszcze przed pandemią. Nowy termin wyznaczono na 3 października. Łomaczenko miał wnieść do ringu pasy WBC/WBA/WBO, zaś Lopez tytuł IBF. Ukrainiec już jakiś czas temu dogadał wszystkie warunki, w przeciwieństwie do Amerykanina.

Włodarze grupy Top Rank uznali najwidoczniej, że skoro stosunek pasów będzie wynosił trzy do jednego, to podobnie powinny rozłożyć się zarobki obu panów. Łomaczenko dogadał się na gażę w wysokości 3,25 miliona dolarów. Dlatego też zaoferowano Lopezowi 1,2 miliona dolarów. Bombardier z Brooklynu domaga się jednak dużo większych pieniędzy. Negocjacje trwają, a walka stanęła pod znakiem zapytania.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 31-07-2020 09:41:39 
Spodziewałem się większych pieniędzy w takiej walce. Nie dziwię się specjalnie Lopezowi w tym przypadku, chociaż sam podział w tym przypadku jest słuszny.
 Autor komentarza: ALiBudda
Data: 31-07-2020 10:56:42 
Mam wrażenie, że Arum w porównaniu do innych promotorów strasznie kiepsko płaci. Kasa u Ediego chyba jest lepsza.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 31-07-2020 11:50:28 
Na papierze wygląda to na świetny match up, ale Lopez nie jest głupi i jak ma dostać oklep to nie za czapkę gruszek.Sam Łomaczenko jak na takiego wirtuoza nie powala zarobkami, przyzwoicie, ale bez szaleństw, owszem niska to waga, niemniej umiejętności nie z tej planety.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 31-07-2020 12:05:07 
Biorąc pod uwagę pandemię, niska wagę, to kasa dla Lopeza jest bardzo dobra..Łoma jak wirtuoz tego sportu i uznana marka powinien zarabiać 5-10 mln, ale skoro zaakceptował 3.2 mln, to znaczy że taką kwotę uważa za adekwatną do rangi pojedynku. Lopezowi można na siłę podciągnąć do tych 1.5, ale nie więcej, niech nie gwiazdorzy..
 Autor komentarza: Clevland
Data: 31-07-2020 13:18:12 
Pandemia wywołała kryzys. W niektórych krajach ogromny...
Nie ma się dziwić niskim gażom.
Oczywiście Łomaczenko to uznana marka ale też kwestia autopromocji ma znaczenie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.