OLAŚ I GORGOŃ GŁÓWNYMI BOHATERAMI GALI W BIAŁYMSTOKU

Przemysław Gorgoń (11-6-1, 5 KO) i Michał Olaś (10-0, 9 KO) już wkrótce stoczą kolejne walki, a ich występy obejrzą Dariusz Michalczewski i Andrzej Fonfara! Bardzo ciekawie zapowiada się 42. gala grupy Dariusza Snarskiego – Białystok Chorten Boxing Show 4, zaplanowana na 5 września w Białymstoku. Transmisja w kanałach sportowych Polsatu.

- Po zwycięstwie z Patrykiem Szymańskim, Przemka Gorgonia czeka jeszcze trudniejszy pojedynek, z urodzonym w Ugandzie reprezentantem Holandii Faroukiem Daku. Na naszej gali wystąpi też Michał Olaś, który niedawno rozpoczął karierę na amerykańskich ringach – mówi Dariusz Snarski, szef Chorten Boxing Production.

Po raz drugi z rzędu w pojedynku wieczoru wystąpi "Smile" Gorgoń, były brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów. W tym roku wygrywał już z Gruzinem Malkhazem Sujashvilim w Stalowej Woli i Patrykiem Szymańskim w Arłamowie.

- Od początku kariery zawodowej wierzyłem w Przemka Gorgonia i czekałem aż odpali. Tak się stało, co pokazał w ostatnich występach. Za niewiele miesiąc czeka go kolejny trudny sprawdzian. Farouk Darku jest mańkutem oraz boksuje w sposób niekonwencjonalny. Jego styl walki sprawił trudność Robertowi Parzęczewskiemu, z którym przegrał na punkty – dodał olimpijczyk z Barcelony.

Dla 30-letniego Przemysława to będzie już 19. pojedynek na profesjonalnych ringach. Jego przeciwnik 35-letni Farouk Daku stoczy w stolicy Podlasia jubileuszową 40. walkę w karierze. Wcześniej przegrywał na punkty i ze wspomnianym Robertem Parzęczewskim oraz Dariuszem Sękiem.

- Doświadczenie jest po stronie afrykańskiego mistrza, ale Gorgoń to solidny i jednocześnie nieobliczalny bokser, którego stać na kolejne miłe niespodzianki. Nie miał nawet porządnej kariery w reprezentacji, a ma potencjał by wygrywać ciekawe walki jako zawodowiec – uważa Dariusz Snarski.

Na gali w Białymstoku wystąpi też były Mistrz Polski oraz mistrz ligi World Series of Boxing, Michał Olaś.

– 5 września na gali będzie też jego menedżer Andrzej Fonfara, a w roli gościa pojawi się Dariusz Michalczewski, który przez wiele lat był mistrzem świata wagi półciężkiej – przyznał organizator.

Według aktualnych wytycznych na wydarzenie wejdzie 500 osób. Bilety wkrótce pojawią się na stronie www.tikecik.pl. Galę boksu rozpoczną starcia boksu olimpijskiego. Później boksować będą zawodowcy, m.in. Dariusz Skop (6-3, 2 KO), Krzysztof Warekso (1-0) i Krzysztof Włodarczyk (0-0-1).

- Jeżeli sytuacja się wyklaruje to wystąpi Oleksandr Babanow, któremu planuję starcie z mocnym rywalem. Być może wystąpi także Timur Kuzachmedow. Ale to nie koniec rozpiski. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.