SĘDZIA KOZŁOWSKI: TO BYŁA MOJA BARDZO WIELKA POMYŁKA

Zawieszony sędzia Piotr Kozłowski, autor skandalicznej punktacji w sobotniej walce Pawła Stępnia (14-0-1, 11 KO) z Markiem Matyją (17-2-2, 8 KO) na gali w Augustowie, stwierdził, że jego karta (98-93 dla Matyi, pozostali dwaj sędziowie widzieli 97-93 dla Stępnia) była wynikiem pomyłki.

OŚWIADCZENIE 'PUB' W SPRAWIE PUNKTACJI WALKI STĘPIEŃ vs MATYJA >>>

- Przyznam szczerze, że... doszło do pomyłki. Początkowo Paweł Stępień miał być w niebieskim narożniku i tak też był zapisane na kartach punktowych, potem doszło do zamiany. Niestety, organizator nie naniósł zmian w protokole, ale nie chcę zrzucać na nikogo winy. To była moja bardzo wielka pomyłka... Siedzę w boksie tyle lat i jeszcze nigdy nie przydarzyło mi się coś takiego - powiedział Kozłowski w rozmowie z Mateuszem Fudalą z Super Expressu i dodał w odpowiedzi na pytanie o zawieszeniu, że ''jakby po każdej pomyłce sędziowie byliby zawieszani, to niedługo nie miałby kto sędziować walk''.

Przypomnijmy, że Jarosław Kołkowski i Leszek Jankowiak z Polskiej Unii Boksu wydali wczoraj oświadczenie, w którym wyznaczyli panel, jaki obejrzy i wypunktuje ww. pojedynek i ''na podstawie punktacji walki podejmie dalsze decyzje. Do tego czasu sędzia Piotr Kozłowski nie będzie brany pod uwagę przy kolejnych obsadach''.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 27-07-2020 18:31:50 
A teraz chcialbym zobaczyc tlumaczwniw jak mozna w ogole punktowac 98:93? To nie pierwszy raz kiedy ten sedzia tak punktowal walke, jakies smieszne rundy rwmisowe daje, czy spi cala walke i potem na szybkiego wypelnia?
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 27-07-2020 18:33:05 
Mam nadzieje, ze na boxrecu zmienia na UD dla Stepnia i skoczy jeszcze kilka pozycji, a Matyja przy okazji spadnie.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 27-07-2020 18:39:19 
Czyli można zrozumieć że sędzia Kozłowski nie miał pojęcia który to Matyja a który to Stępień miał po prostu punktować na korzyść danego narożnika.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 27-07-2020 18:58:50 
Cięzko uwierzyć w to naciągane tłumaczenie. Według mnie to wyjątkowo nieudolna próba ratowania wizerunku przez pana Kozłowskiego.
 Autor komentarza: narodowiec
Data: 27-07-2020 19:39:12 
Jeśli to nie pierwszy raz a zwłaszcza jeśli to już recydywa u tego sędziego, to wywalić go i tyle. Nie jest profesjonalistą, nie powinien być sędzią.
 Autor komentarza: jarmirk
Data: 27-07-2020 22:12:05 
Niech pan Kozłowski da sobie spokój z sędziowaniem i nie pogrąża siebie głupim tłumaczeniem. Chciałbym mu przypomnieć o jego dwóch innych "arcydziełach" sędziowskich na punkty, walki Głażewski-Grafka i Kopytek-Wowk. Tak jak zawodnicy nie wchodzą do ringu bez badań, sędzia Kozłowski nie powinien siadać przy stoliku bez zaświadczenia od okulisty, psychiatry i ewentualnie powinien być przebadany na trzeźwość oraz inne środki odurzające.
 Autor komentarza: khorne
Data: 28-07-2020 08:41:12 
Panie Kozłowski. Zarówno Stępień jak i Matyja mieli swoje nazwisko na spodenkach wydrukowane dużymi literami. Jeżeli nie jest Pan nawet tego w stanie zauważyć to nie powinien Pan sędziować więcej jakichkolwiek walk, nawet tych pod remizą.
To jest dyskwalifikacja. Idę o zakład, że Jankowiak nic z tym nie zrobi. Zresztą on sam o tym wie mówiąc 'jakby po każdej pomyłce sędziowie byliby zawieszani, to niedługo nie miałby kto sędziować walk'
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.