HEARN: WALKA GŁOWACKI vs OKOLIE NA GALI JOSHUA vs PULEW

Jak zdradził promotor Lawrence'a Okolie (14-0, 11 KO) - Eddie Hearn - do zarządzonego przez federację WBO pojedynku o wakujące mistrzostwo świata wagi cruiser między Okoliem i byłym mistrzem świata, Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO), dojdzie na gali, której walką wieczoru będzie mistrzowska konfrontacja wagi ciężkiej Anthony Joshua vs Kubrat Pulew. Jej stawką są będące w posiadaniu AJ'a pasy IBF, WBA i WBO.

Nie znamy jeszcze dokładnego terminu gali Joshua vs Pulew, jednak mówi się, że to wydarzenie będzie miało miejsce na przełomie listopada i grudnia w Londynie. Joshua zmagał się niedawno z kontuzją kolana, a pandemia koronawirusa wciąż komplikowała sprawę organizacji imprez, ale wypowiedzi promotorów wskazują na to, że ww. gala powinna zostać ogłoszona do końca lata.

Przypomnijmy na koniec, że po niezwykle kontrowersyjnej walce Głowackiego (obecnie zajmującego pozycję numeru jeden rankingu WBO) z Mairisem Briedisem (czerwiec 2019) i długich staraniach strony polskiej, władze WBO nakazały rewanż, ale Łotysz zwakował pas. Mistrz Europy (EBU) Okolie jest natomiast drugi w rankingu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 27-07-2020 18:31:47 
Nieźle, wychodzi półtora roku postoju u Główki. Przydałaby się jakaś walka we wrześniu na zrzucenie ringowej rdzy.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 27-07-2020 18:35:13 
up
To samo pomyślałem, 1.5 roku rozbratu z ringiem to stanowczo za dużo. Głowacki nie musi czekać na tą walkę bezczynnie, może zawalczyć na PBN-ie z kimś przeciętnym. Jakby nie było cały czas jest w treningu, oby tylko nie było wpadki jak z Radczenką.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 27-07-2020 19:35:23 
Z Radczenką nie było wpadki, ale były wielkie emocje i raczej to wynikało z braku pokory Głowackiego wobec rywala, a sam pojedynek wygrał jak najbardziej zasłużenie, więc żadne kontrowersje nie wchodzą w rachubę, co nie zmienia faktu, iż taki długi okres przestoju nie jest wskazany i jak najbardziej przydałby się jakiś "ogórek" na rozgrzewkę.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 27-07-2020 20:42:55 
up
No wpadka była bo 2-krotny champion został usadzony na dupę przez journeymana, przy takiej teoretycznej różnicy klas nie powinno to mieć miejsca.
 Autor komentarza: Olimp85
Data: 27-07-2020 21:35:19 
Wasyl powinien zadbać o jakąś walkę na rozgrzewkę. Mamy obecnie tylko kilku zawodników w czołówce wszystkich kategorii i szkoda byłoby żeby Głowa dostał oklep przez to że długo nie walczył
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.