JOSHUA O WALCE TYSON vs JONES JR: NIECH TYLKO NIE PRÓBUJĄ SIĘ Z MŁODSZYMI

Niektórzy kręcą nosem na walkę 54-letniego Mike'a Tysona (50-6, 44 KO) z 51-letnim Royem Jonesem Jr (66-9, 47 KO). Problemu z taką potyczką nie ma natomiast aktualny mistrz IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej, Anthony Joshua (23-1, 21 KO).

Panowie zawalczą 12 września w 12-uncjowych rękawicach na dystansie ośmiu rund. O ile ktoś nie wygra przez nokaut, po pełnym dystansie nie będzie zwycięzcy. Walka będzie bowiem miała status pokazowej.

- Ten pomysł wziął się z ich pasji, nie mam więc problemu z ich walką. Mike Tyson boksował przecież od trzynastego roku życia. Z kolei Roya Jonesa do wielkości od najmłodszych lat popychał ojciec. Oni znają się tylko na tym i kochają to, życzę im więc powodzenia - mówi Joshua, zastrzegając, by panowie po pięćdziesiątce nie próbowali potem swych sił z młodymi wilkami wagi ciężkiej.

- Sport i technologia poszły do przodu, oni nie muszą więc ani nawet nie powinni rywalizować z młodymi lwami. Jesteśmy więksi i silniejsi niż dawni zawodnicy. Jeśli Mike Tyson będzie chciał walczyć z kimś ze swojej epoki, wówczas będę mu życzył jak najlepiej. Ale niech oni nie próbują rywalizować z tymi młodszymi - zaznaczył AJ.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 24-07-2020 16:26:20 
"- Sport i technologia poszły do przodu, oni nie muszą więc ani nawet nie powinni rywalizować z młodymi lwami. Jesteśmy więksi i silniejsi niż dawni zawodnicy..."

Panie AJ'eju a jak to się stało że jesteście więksi i silniejsi niż dawniej? Nie uważam żebyście trenowali nadzwyczaj ciężej, lub mieli o tyle lepszą genetykę. Może powinieneś powiedzieć że farmaceutyka i wiedza z nią związana poszła do przodu.
Po za tym to nie prawda bo dużych chłopów wtedy też nie brakowało, może nie było tylu 2-metrowców, ale wzrost nie zawsze szedł w parze z siłą i umiejętnościami. Kiedyś zawodowcy bili się co tydzień, czasem kilk razy w tygodniu, nierzadko walki trwały po 15 rund, więc w poprzednich erach pięściarze byli sporo twardsi niż teraz. Dzisiejsi ciężcy po 5 rundach już oddychają przez tubę. Oczywiście zgodzę się że 50-cio latek nie powinien próbować swoich sił z bykiem w primie, bo już wiele razy było udowodnione że powroty po latach nie mają sensu.
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 24-07-2020 17:03:28 
A nie przyszło Ci do głowy że kiedyś wszyscy świecili w ciemności bo nie było testów i dlatego prali się przez 15 rund na maksymalnych obrotach?
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 24-07-2020 17:19:05 
Joshua wyraził się bardzo dosadnie. Powiedział po prostu tak: "Drogie dziadki, wiem, że w waszych czasach sterydy, wczesne wersje EPO, środki przeciwbólowe i pobudzające były na porządku dziennym. Dlatego mogliście kicać po 15 rund a jakby co, sikaliście do testowych butelek za pomocą sztucznego kutasa. Teraz jest tak samo, tylko bardziej. Sterydy, EPO i wszystko inne są robione za pomocą technologii kwantowych a sztaby naukowców dbają, żeby nam, młodym lwom, właściwie to aplikować. Do tego my mamy po 30 lat a wy jesteście po 50. W międzyczasie obijaliście się, wąchaliście kokę, chlaliście gorzałę i w ogóle prowadziliście się źle. Dlatego nie próbujcie do nas wychodzić, bo was pozabijamy, bez urazy, staruszki".
 Autor komentarza: puncher48
Data: 24-07-2020 17:50:49 
Mocna fota, można rzec dwie gruby ryby w stawie. Dzisiaj z wiekiem to już płotki, a zamiast stawu mamy kałuże, tak czy inaczej zdjęcie pierwsza klasa, a i epoka wtedy była zacna, choć po okresie suszy braci Kliczko dzisiejsza rywalizacja znowu nabiera rumieńców.
 Autor komentarza: jozef
Data: 24-07-2020 18:32:45 
Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 24-07-2020 17:03:28
A nie przyszło Ci do głowy że kiedyś wszyscy świecili w ciemności bo nie było testów i dlatego prali się przez 15 rund na maksymalnych obrotach?


Dokładnie Ewcia. Chyba w filmie Pumping Iron, Schwarzenegger mówi bez żadnych ogródek, że widział jak inny kulturysta Lou Ferigno wstawał rano i wysypywał sobie dosłownie całą garść, kilkadziesiąt różnych sterydów, popijał wodą i tak co dziennie i bez żadnego umiaru. Wtedy było to legalne i bankowo wszyscy zawodowcy brali. Bokserzy też.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 24-07-2020 18:50:54 
W zawodowej kulturystyce zawsze było, jest i pewnie będzie dozwolone branie sterydów. To taka specyficzna dyscyplina, gdzie gabaryty robią różnice.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.