PRZED NIKODEMEM JEŻEWSKIM OTWIERAJĄ SIĘ NOWE DRZWI

Swoją jubileuszową, 20. walkę w zawodowej karierze Nikodem Jeżewski (18-0-1, 9 KO) stoczy 2 października na gali Rocky Boxing Night w Kościerzynie. Tego dnia dojdzie do finału turnieju wagi ciężkiej oraz rozpocznie się turniej kategorii junior ciężkiej. - Dla Nikodema otwierają się nowe drzwi, włącznie z kolejną ofertą pojedynku o pas EBU-EU - mówi jego promotor Krystian Każyszka.

Bilety na tę imprezę są dostępne w ograniczonej liczbie - tylko 120 wejściówek na platformie eBilet.

Niepokonany w profesjonalnej karierze i należący do polskiej czołówki wagi cruiser Nikodem jest obecnie klasyfikowany na 28. miejscu w rankingu prestiżowej federacji World Boxing Council. Właśnie został wyznaczony trzeci termin jego niedoszłej walki o pas EBU-EU z Dylanem Bregeonem (11-0-1, 3 KO), ale być może plany polskiego boksera i prowadzącego jego karierę Krystiana Każyszki będą zupełnie inne.

- Otrzymałem wiadomość o trzecim podejściu do walki o wakujący pas mistrza Unii Europejskiej, tym razem chodzi o datę 19 grudnia. We wcześniejszych terminach nie było możliwości jej rozegrania z powodu pandemii koronawirusa. Za pośrednictwem kancelarii, która reprezentuje Rocky Boxing Night, zaproponowaliśmy EBU organizację walki mistrzowskiej 2 października w Kościerzynie na jeszcze lepszych warunkach od zaproponowanych przez stronę francuską. Niestety odpowiedź była negatywna – powiedział Każyszka.

W tej sytuacji promotor zapowiedział 10-rundową walkę Jeżewskiego na gali w Kościerzynie.

- Rozglądamy się za różnymi możliwościami przyspieszenia rozwoju kariery naszego pięściarza. Jestem przekonany, że zawodnik tej klasy co Nikodem wkrótce otrzyma szansę na zrealizowanie swych marzeń. To bokser o wysokich umiejętnościach, który ma szansę wkrótce znaleźć się również na listach WBA. Wierzę, że za maksimum trzy walki będzie walczył o znaczący tytuł, a przy odrobinie szczęścia, jak to było w przypadku Michała Cieślaka, nastąpi to jeszcze wcześniej. Rozważamy każdy ruch, aby kariera Jeżewskiego poszła do przodu. Otwierają się kolejne drzwi, a my po analizie musimy wybrać te najlepsze dla Nikodema – ocenił promotor.

W ostatniej walce Jeżewski wygrał w grudniu w rodzinnej Kościerzynie z Tamasem Lodim (20-13-2, 17 KO). Natomiast Dylan Bregeon, który do 2016 roku boksował w kategorii ciężkiej, ostatniego dnia stycznia pokonał Oliviera Vautraina (16-3-1, 7 KO) i zdobył wakujący tytuł mistrza Francji.

- Zobaczymy, czy ostatecznie dojdzie do tej walki z Bregeonem, czy stanie się zupełnie coś innego. Są różne zapytania od zagranicznych promotorów o osobę Nikodema Jeżewskiego. Bokser z 30-stki światowego rankingu ma całkiem inne możliwości niż w momencie, gdy był kilkadziesiąt pozycji niżej – dodał Każyszka.

Oprócz występu Nikodema 2 października dojdzie do finału turnieju wagi ciężkiej pomiędzy Kacprem Meyną a Mateuszem Cielepałą. Tego dnia w Kościerzynie rozpocznie się kolejne wielkie widowisko, z wysoką nagrodą finansową i możliwością podpisania zawodowego kontraktu z Rocky Boxing Night. To turniej kategorii cruiser, z udziałem m.in. Igora Jakubowskiego, olimpijczyka z Rio de Janeiro i wicemistrza Europy w boksie olimpijskim. Po perturbacjach zdrowotnych wraca na zawodowy ring i z pewnością będzie faworytem rywalizacji w wadze junior ciężkiej. Transmisja w kanałach sportowych Polsatu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 20-07-2020 19:28:17 
Przydałoby się aby Jeżewskiego także przetestował Radczenko. Mam poważne wątpliwości czy Nikodem by taką weryfikację przeszedł. Ostatnie trzy walki takie sobie.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 20-07-2020 19:37:44 
Jeden wielki znak zapytania, niby po Cieślaku interesująco rokował, ale teraz to prawdziwa zagadka.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 20-07-2020 20:53:10 
Za duże przestoje i chłopak sie cofa. Potencjał jakiś ma, na pewno większy niż Balski, dał wyrównaną walkę Cieślakowi. Szkoda że są teraz na różnych etapach kariery bo mogliby to powtórzyć.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 20-07-2020 21:28:33 
Jeżewski jest odważny i silny fizycznie, ale prezentuje boks prosty, jak budowa cepa. W ostatnich 3 walkach wypadł słabo. Raczej materiał na solidnego journeymana, niż na mistrza czegokolwiek.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.