LEGENDARNA WALKA TYSON FURY vs DAVID PRICE (RELACJA + WIDEO)

W sieci pojawiła się prawdziwa perełka - legendarna walka obecnego mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (obecny bilans zawodowy 30-0-1, 21 KO) z Davidem Price'em (obecny bilans zawodowy 25-7, 20 KO) z 2006 roku w Manchesterze, w finale regionalnych mistrzostw hrabstw północno-zachodnich.

RZUCAŁ POWAŻNE OSKARŻENIA W STRONĘ FURY'EGO, TERAZ SIĘ Z TEGO WYCOFUJE >>>

- Wygrałem 31 z 35 amatorskich walk, ale tylko jedna porażka była zasłużona. W 2006 roku w Manchesterze, w finale zawodów sankcjonowanych przez brytyjski związek (ABA - przyp.red.) pokonał mnie David Price. Miałem go na deskach w drugiej rundzie, trafiłem go dobrym ciosem, ale wyraźnie mnie wypunktował. Jego doświadczenie było decydującym czynnikiem - stwierdził Fury w swojej autobiografii, odnosząc się do przegranego na punkty (8:22) pojedynku z Price'em. Fury i Price długo mieli napięte relacje, a kibice czekali na ich rewanż na zawodowym ringu, ale ostatecznie do niego nie doszło.

Przypomnijmy, że to David Price uważany był przez lata (przez większość obserwatorów) za większą nadzieję brytyjskiego boksu niż Fury. W 2008 roku pięściarz z Liverpoolu zdobył brązowy medal igrzysk w Pekinie, a pochodzący z okolic Manchesteru Fury nie mógł zdobyć stałego miejsca w kadrze i w grudniu 2008 roku zadebiutował jako zawodowiec. Price zrobił to w marcu 2009 roku i długo dobrze sobie radził, ale seria porażek przed czasem pogrzebała jego nadzieje o zdobyciu tytułu zawodowego mistrza świata. W 2015 roku zdobył go natomiast Fury, detronizując Władimira Kliczkę. Dziś dziedzictwo ''Króla Cyganów'' powiększa się w imponującym tempie i ma on szansę, by dołączyć do czołówki najlepszych zawodników w dziejach wagi ciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 14-07-2020 20:13:12 
Co w tym legendarnego? Legendarny to był sparing Iron Mike z Atomowym Bykiem
 Autor komentarza: Jehu
Data: 14-07-2020 22:37:10 
Fajna walka. Price potrafił mniej więcej to co dzisiaj. Z tym, że w kasku jego szczęka nie wyglądała tak źle. U Furego widać wszystkie jego zalety w zarodku, choć gdybym nie widział jego późniejszych walk, pewnie bym uznał, że to jakiś paralityk z tikami nerwowymi.
 Autor komentarza: MODM
Data: 15-07-2020 11:50:37 
100 baniek +% ppv i Wilder chętnie udostępni jacht na te parę godzin
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.