ANDRADE CHCE, ŻEBY OBCIĘTO WYPŁATY NAJWIĘKSZYM GWIAZDOM

Pandemia koronawirusa spowodowała, że promotorzy sportów walki mocno tną koszty i rodzi to napięcia. Jednym z niezadowolonych zawodników jest mistrz świata WBO wagi średniej, Demetrius Andrade (29-0, 18 KO), który ma oryginalny pomysł na podział pieniędzy za walki w erze pandemii.

- Może przestaniemy płacić te ogromne pieniądze takim zawodnikom jak Anthony Joshua, Canelo Alvarez, Giennadij Gołowkin? Oni nadal dostają krocie, a cięcia obejmują ludzi, którzy wspinają się na szczyt. To największym gwiazdom powinno się płacić mniej niż wcześniej. A to, co się im obetnie, powinno się rozdzielać między resztę. Gwiazdy wciąż będą otrzymywać wystarczająco dużo - powiedział Andrade.

- W ogóle to nie rozumiem, czemu zawodników sportów walki muszą obejmować cięcia, oni kładą na szali swoje życie. To popieprzona sytuacja, czemu w innych sportach, na przykład w futbolu amerykańskim, nie ma cięć?  - dodał ''Boo Boo'', który wyraził również poparcie dla szeroko dyskutowanych w środowisku słów mistrza WBO wagi półśredniej, Terence'a Crawforda.

- Jeżeli dojdzie do walki bez widzów, to promotorzy muszą płacić mi więcej. Zawodnicy o moim statusie dostają przecież pieniądze także z powodu tego, że ludzie przychodzą, żeby nas oglądać (Crawfordowi chodzi zapewne o wpływy z biletów - przyp.red.). Jeżeli więc nie mogę dostać pieniędzy za to, że widzowie na arenie mnie oglądają, to musi mi to zostać wynagrodzone - mówił w kwietniu Crawford, uważający koronawirusa za wymysł ''mediów kontrolujących świat, mający na celu wzbudzenie w ludziach strachu''.

- (...) Nie zaakceptuję mniejszej wypłaty za kolejną walkę. Skończyłem z braniem mniejszej kasy, robiłem to prawie przez całą karierę, bo chciałem dojść do tego punktu, w którym teraz jestem - dodawał ''Bud'', jeden z najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: marKO
Data: 14-07-2020 19:05:47 
To wymyślił.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 14-07-2020 19:30:54 
Andrade powinien swój postulat skierować w stronę Systemu Rezerwy Federalnej, niech dodrukuje pieniądze i rozda sportowcom w ramach bokserskiej tarczy antykryzysowej.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 14-07-2020 20:00:42 
I tak, i nie. Jeżeli biznes podupada, jaka by to nie była branża, to szuka się oszczędności. Zazwyczaj te oszczędności znajduje się kosztem pracowników. Jeżeli jesteś sam sobie szefem to sam decydujesz za jaką kase będziesz wykonywał swoja robotę, albo bierzesz co dają i jakoś ciągniesz, albo siedzisz na dupie i czekasz na lepsze czasy, ew. zmieniasz branże...

Przecież nikt nie może nikogo zmusić do walki, a jeśli taki Rudy ma podpisany kontrakt na prawie $400mil za 10 walk to i tak będą musieli mu te pieniądze zapłacić, bez względu na koniunkturę w danym momencie. Niestety tylko nieliczni maja takie kontrakty, reszta musi się jakoś dogadać albo czekać.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 14-07-2020 20:10:08 
Wyklęęęęty powstań ludu zieeeemi, powstaaańcie których dręczy głód! Więc powstali. Bo kogo jak kogo, ale zawodowych bokserów z wag poniżej ciężkiej głód dręczy dotkliwie i regularnie.

A Demetriusowi z Crawfordem jak widać, przekładnia na rynkowe realia przestawiła się dosyć marksistowsko. I zapomnieli, skąd się biorą pieniądze, których on się domaga. Bo biorą się one od oglądających. Jeśli swoimi sportowymi wyczynami sprawią, że kibice, którzy nie kupią biletów na galę wykupią PPV i obejrzą reklamy pomiędzy rundami, to kasy będzie tyle, ile rynek da. A jeśli nie to...

Bój to jeeest naaasz ostaaatni, krwawy skooończy się truuuud!
Gdy zejdziesz do szaaatni, na tyłku czując but!
 Autor komentarza: Marduk
Data: 14-07-2020 21:48:26 
Ile generujesz tyle dostajesz i tyle w temacie. Jeśli GGG i Canelo dużo kasy generują to im się ta kasa należy. Kolejny komuch Andrade.
 Autor komentarza: Boban81
Data: 15-07-2020 08:10:18 
Taa. Zabierzmy jednym, dajmy drugim.
Dlaczego ktoś, kto zapracował na miejsce w jakim się znajduje, ma oddawać cokolwiek innym?
To jego ciężka praca doprowadziła do tego, że zarabiają wielkie pieniądze.
Panie Andrade, "dej pan spokój".
 Autor komentarza: khorne
Data: 15-07-2020 10:09:53 
@Marduk
+1
 Autor komentarza: JuicyPen
Data: 15-07-2020 11:17:27 
Hmm i tak i nie. Dlaeko mi do komuchów żeby zabierać bogatym i dawać biednym tylko dlatego, ze tamci mają więcej. Mają więcej bo na to zapracowali.
Tylko, że Andrade i Crawford są kotami w swoich wagach a topowi zawodnicy ich unikają. Dlatego nie są w stanie zarobić więcej. Ale Andrade zawsze może przyjebać trochę wagi i spotkac się z Canelo. To i wypłata będzie większa.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 16-07-2020 20:37:12 
"wystarczająco dużo"

Czyli on będzie mówił ile jest wystarczająco dla KOGOŚ INNEGO. Takich powinno się od razu kasować. Komuch.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.