TRENER SANCHEZ CHCE OD GASIJEWA OKOŁO 105 KILOGRAMÓW

Tydzień temu informowaliśmy Was o pomyśle walki Murata Gasijewa (26-1, 19 KO) w ojczyźnie na jesień. Rosjanin nie porzuca pomysłu o podboju królewskiej kategorii.

Były zunifikowany mistrz kategorii cruiser przez liczne kontuzje i przeciągającą się rehabilitację pauzuje już od blisko dwóch lat. Ostatnio trenował w USA pod okiem Abela Sancheza, lecz teraz wrócił do Rosji i tam kontynuuje swoje przygotowania do powrotu.

Sanchez domaga się od swojego zawodnika wzmocnienia masy mięśniowej i wagi pomiędzy 104 a 106,5 kilograma. Co Wy na to?

Murat może zaboksować na początek jesieni podczas planowanej w tym terminie gali w Soczi.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Longinus
Data: 25-06-2020 10:33:30 
Szczerze, to nie widzę Gasijewa w ciężkiej i zupełnie nie podzielam zdania Krzysztofa Włodarczyka, który w jednym z wywiadów stwierdził, że Murat ma większe szanse w królewskiej niż Usyk. Usykowi łatwo nie będzie, ale biorąc pod uwagę styl jego walki, oszukać i wyboksować może każdego. Pytanie czy da radę to zrealizować, a odpowiedź poznamy już wkrótce. Dobrze przygotowany,zdeterminowany i rozpędzony Chisora to znakomity test i szansa na realna ocenę możliwości Usyka w królewskiej kategorii. A Gasijew? Będzie szedł za podwójną gardą i rozbijał rywali? Nie widzę tego. Oczywiście na wielu to wystarczy, ale na czołówkę to będzie mało. To dobrze wyszkolony i bardzo silny cruiser, ale czy ktokolwiek wierzy, że będzie wymieniał ciosy zza podwójnej gardy z zawodnikami ważącymi po 115kg? A w transformacje i techniczne boksowanie nie wierzę. Nie ten typ.
 Autor komentarza: Oskarito21
Data: 25-06-2020 10:55:49 
A ja widze Gasijewa w wadze ciezkiej ma dobre umiejetnosci poparte mocnym ciosem z obu rak reprezentuje klasyczna szkole rosyjskiego boksu
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 25-06-2020 11:59:25 
więc tak, muskulatura i waga nie walczą, najlepsze przykłady to np Adam Kownacki i Chris Bird, z tym że obaj mają unikatowy styl stosowany tylko przez nich i do nich pasujący, Gasijew do ciężkiej wydaje mi się zbyt nijaki i czy będzie ważył 100,105 czy 112 to u niego czegoś mi brakuje, będzie zbyt poprawny technicznie żeby czymś zaskoczyć, za słaby i za mały żeby zdominować fizycznie i siłowo, jednym strzałem też nie będzie przewracał, nie wróże mu dużej kariery w HW, z bardzo dobrego Cruisera stanie się dobrym ciężkim, Usyk nawet jeśli nie będzie przewracał ma szanse zdominować technicznie ciężkich, Gasijew tego nie zrobi
 Autor komentarza: Longinus
Data: 25-06-2020 12:10:52 
Zgadzam się z KalarCz. Dobrze ujęte"z bardzo dobrego Crusera stanie się dobrym ciężkim" Na ten styl będzie za mały i za słaby. Ale różne rzeczy się w boksie widziało, czas pokaże. Usyk może obskoczyć każdego, ale czy obskoczy? Jego starty w WBS pokazały, że ma pomysł na większych rywali i potrafi przyjąć. Dwanaście rund zawodowego HW to jednak różnica.
 Autor komentarza: mpjzb
Data: 25-06-2020 13:22:09 
Też uważam że maksymalnie na co stać Gasijewa, to takie powiedzmy TOP 7 wagi ciężkiej. Takiego Kownackiego może obskoczy, grubego Ruiza może zabiegać, z Hunterem stoczyć równą walkę, ale ze ścisłą czołówką może co najwyżej ładnie przegrać.
 Autor komentarza: Oskarito21
Data: 25-06-2020 16:52:28 
Takiego Chisore tez by obskoczyl a to jednak czolowka HW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 25-06-2020 17:05:09 
Ważąc ponad 100kg będzie się sypał jeszcze bardziej. To nie jest jego naturalna waga, to się nie uda. On musi ważyć 95-97kg max.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 25-06-2020 19:09:40 
Chisora jest już porozbijany i po swoim szczycie, facet ma tyle wojen na koncie, że mógłby nimi obdzielić paru zawodników i nie ma co wierzyć w zasłony dymne w osobach Price'a czy Szpilki, bo ci wywracają się już od przeciągu.To będzie łatwa walka dla Usyka, gdzie wyboksuje Anglika, albo nawet skończy przed czasem w drugiej części pojedynku.Murat z kolei to wielka niewiadoma, sypie się jak śnieg podczas zimy stulecia, a jeszcze nie rozpoczął nawet kariery w nowej dywizji, niewątpliwie ma papiery na bycie ścisłym zapleczem elity wagi ciężkiej, ale na chwilę obecną wyłącznie teoretycznie.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 25-06-2020 20:40:35 
James Toney ważył nawet i 114kg i wygrywał w ciężkiej ;)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.