Archiwum wiadomości z dnia: 2020-06-14

 


KEVIN JOHNSON ZADOWOLONY I DUMNY Z BOKSERSKICH WAKACJI W POLSCE

Piątkowa gala PPV w Pałacu w Konarach, zwieńczona wygraną przez Mariusza Wacha (36-6, 19 KO) walką z Kevinem Johnsonem (34-17-1, 18 KO), była wydarzeniem bardzo oryginalnym, przede wszystkim dlatego, że odbyła się w czasach pandemii koronawirusa i warunki były specyficzne. Swój koloryt wprowadził też wyluzowany Johnson, były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej.


23 LATA TEMU MICHALCZEWSKI POKONAŁ HILLA

Wczoraj minęły 23 lata od zunifikowania przez Dariusza Michalczewskiego tytułów mistrza świata kategorii półciężkiej. 13 czerwca 1997 roku w niemieckim Oberhausen ówczesny posiadacz tytułu WBO skrzyżował rękawice z czempionem federacji WBA oraz IBF Virgilem Hillem, którego wcześniej podczas kariery zawodowej pokonał jedynie legendarny Thomas Hearns.


MISTRZOWSKA WALKA GOULAMIRIAN vs JEGOROW JESIENIĄ?

W wadze cruiser pełnoprawnym czempionem WBA jest Arsen Goulamirian (26-0, 18 KO), który bez większego rozgłosu wszedł na szczyt, w czym pomogła mu polityka federacji (w zeszłym roku bez walki zdobył pełnoprawny tytuł Super Champion, który zdążył już dwukrotnie obronić). Teraz pojedynku z reprezentującym Francję Ormianinem domaga się mistrz w wersji Gold - Aleksiej Jegorow (11-0, 7 KO).


SIWY WRÓCI W LIPCU W PIONKACH, RYWALEM BODZIOCH?

Grupa Tymex Boxing Promotions poinformowała oficjalnie, że niepokonany pięściarz Marcin Siwy (20-0, 8 KO) wystąpi na ich najbliższej imprezie 10 lipca w Pionkach. Potwierdzono także, że rywalem 29-latka będzie jeden z polskich pięściarzy. Czy to oznacza, że dojdzie do wyczekiwanego przez kibiców polskiego boksu na Twitterze starcia z Kamilem Bodziochem (6-0, 2 KO)?
WŁODARCZYK CHCE ZAWALCZYĆ JESZCZE W TYM ROKU

Były mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (58-4-1, 39 KO) był gościem programu 'Nasze wielkie walki' Janusza Pindery i Przemysława Salety w Kanale Sportowym. Panowie wspominali pamiętny pojedynek 'Diablo' z Rachimem Czakijewem sprzed siedmiu lat w Moskwie. Prowadzący zahaczyli także o obecną sytuację Włodarczyka i jego rehabilitację po operacji lewego barku, do której doszło na początku czerwca.