ODSŁONIĘTO PIERWSZE KARTY GALI TYMEX BOXING NIGHT 12

Dwie pierwsze gale w latach 2013-14 Mariusz Grabowski zorganizował w rodzinnych Pionkach na Mazowszu. – Boks zawodowy, dzięki uprzejmości naszych partnerów na czele z Telewizją Polską i Miastem Pionki, wraca tu gdzie zaczynaliśmy. Dziś Tymex jest jedną z najważniejszych grup w kraju – mówi promotor przed galą Tymex Boxing Night 12 w dniu 10 lipca.

W podradomskich Pionkach kariery zaczynali i pierwsze walki toczyli Ewa "Kleo" Brodnicka i notowany wysoko w światowych rankingach Robert Parzęczewski. To liderzy Tymexu. Duże ambicje mają też inni pięściarze i pięściarski z zespołu Mariusza Grabowskiego.

- Przez ostatnich 6-7 lat bardzo mocno rozwinęliśmy się jako grupa promotorska boksu zawodowego. Wracamy do Pionek, gdzie zaczynamy nowy rozdział w historii Tymexu. Współpraca z Telewizją Polską i transmisje w TVP Sport są dla nas wielką szansą, możemy pokazać potencjał zawodników i swój na ogromnym obszarze naszego kraju. Zasięg stacji jest wielkim atutem.. Bardzo dziękuję także burmistrzowi Pionek Robertowi Kowalczykowi za wsparciu przy projekcie. Mam sentyment do tego miasta i zawszę doceniam wkład i zaangażowanie przedstawicieli samorządu w rozwój i promocje naszego miasta. Mam nadzieję, że za miesiąc, w dniu sportowego święta Pionek, kibice będą mogli zasiąść na trybunach, oczywiście z zachowaniem wszelkich wytycznych – powiedział Grabowski.

Jak ma wyglądać karta walk 10 lipca? – W walce wieczoru Damian "Wrzos" Wrzesiński spotka się z solidnej klasy rywalem mającym bardzo dobry rekord. Chcę doprowadzić do długo oczekiwanego pojedynku w wadze ciężkiej Kamila Bodziocha z Marcinem Siwym. Tomek "Zadyma" Gromadzki walczył w sobotę na gali GROMDA, ale twierdzi, że bez problemu przygotuje się na walkę ze Stanisławem Gibadło, czyli mielibyśmy dwa bardzo interesujące starcia wewnątrz grupy. W barwach Tymexu zadebiutuje Aleksander Strecki, olimpijczyk z Pekinu, były Mistrz Świata Kadetów, który w seniorskiej kadrze Ukrainy był m.in. z Usykiem i Łomaczenką. Oprócz niego brązowy medal Mistrzostw Europy ma w dorobku Sasza Sidorenko. Była zawodowa mistrzyni kontynentu zmierzy się z Kariną Kopińską. Z kolei Laura Grzyb będzie boksowała z Bojaną Libiszewską – przyznał szef Tymex Boxing Promotion.

Zapowiada się spektakularny powrót promotora Mariusza Grabowskiego do rodzinnego miasta w debiucie na antenie TVP Sport.

- Potencjał naszej grupy jest ogromny, a pamiętajmy, że tym razem nie może wystąpić radomianin Michał Żeromiński, którego miałby wielu kibiców na gali w Pionkach. W roli widzów przyjadą Ewa Brodnicka i Robert Parzęczewski. Budujemy kariery i pozycje kolejnych pięściarek i pięściarzy, jak Damian Wrzesiński, którzy aspirują przynajmniej do pasów europejskich. Dla fanów boksu taka gala to wielka dawka emocji, a pojedynek Bodziocha z Siwym mógłby być hitową walką w królewskiej kategorii. Wierzę, że uda się do niego doprowadzić. To będzie świetna galą, a na taką zasługują Pionki. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony w TVP Sport – stwierdził Grabowski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.