WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 6 CZERWCA 2020

Dziś wieczorem w Polsce walki ciężkich panów na gołe pięści, ale w świecie boksu dzieje się coraz więcej. Zostajemy więc w tych klimatach i prezentujemy Wam skrót wiadomości z samej tylko królewskiej kategorii.

Tom Schwarz (26-1, 18 KO) zdążył odbudować się po porażce z Tysonem Furym dwoma "czasówkami", ale teraz zbierają się nad nim czarne chmury. Niemiecku dwumetrowiec jest oskarżony o napaść na kobietę. Do zdarzenia miało dojść w ostatni dzień maja w okolicach Magdeburga. Do momentu wyjaśnienia sprawy zawodnik dostał zakaz trenowania w gymie grupy SES.

Jerry Forrest (26-3, 20 KO) wypłynął na szersze wody jedenaście miesięcy temu, gdy co prawda przegrał, ale po niejednogłośnym i kontrowersyjnym werdykcie z Jermaine'em Franklinem. W kwietniu miał krzyżować rękawice z Filipem Hrgoviciem, jednak walkę odwołano. Teraz Amerykanin związał się kontraktem promotorskim z Lou DiBellą i jego stajnią DiBella Entertainment.

W wieku 91 lat zmarł Pete Rademacher (15-7-1, 8 KO), złoty medalista olimpijski z Melbourne z 1956 roku (wszystkie walki wygrał przed czasem). Niewiele brakowało, aby zapisał się w historii boksu na zawsze. Już w debiucie(!) dostał walkę o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Posłał nawet Floyda Pattersona (wtedy 32-1) na deski w drugiej rundzie! Potem zabrakło "paliwa" i sam poległ w szóstym starciu.

Hughie Fury (24-3, 14 KO) szuka wyzwań i ciekawych rywali. Były pretendent do pasa WBO rzucił rękawicę swojemu rodakowi, Davidowi Allenowi (18-5-2, 15 KO). - On wymieniał w przeszłości moje nazwisko, zróbmy to więc jak najszybciej. To byłoby ciekawe zestawienie i fajna walka - mówi Fury.

Przeciągają się formalności związane z walką Aleksandra Powietkina z Dillianem Whyte'em (27-1, 18 KO). - Jeśli Powietkin nie przyleci, bardzo chętnie wskoczymy w jego miejsce i weźmiemy ten pojedynek - mówi Billy Nelson, trener Martina Bakole (15-1, 12 KO).

Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) - panujący mistrz świata federacji WBC, rozmawia z EA Sports na temat udostępnienia swojego wizerunku do gry komputerowej. Zagralibyście "Królem Cyganów"?

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 06-06-2020 18:14:59 
Whyte - Bakole bardzo chętnie, grzmoty murowane, tylko żeby Dillian nie pośliznął się na tej kongijskiej sile.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 06-06-2020 20:45:18 
Up
Coś w tym może być.
Bakole przypomina mi trochę Sama Petera, kawał byka..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.