KOWNACKI I WŁODARCZYK UTRZYMALI POZYCJE W RANKINGU WBA

W najnowszym rankingu federacji WBA nadal znajdują się dwaj Polacy: Adam Kownacki (20-1, 15 KO) w wadze ciężkiej i Krzysztof Włodarczyk (58-4-1, 39 KO) w wadze cruiser. Pozycje ''Babyface'a'' i ''Diablo'' pozostały niezmienione w stosunku do poprzedniego notowania.

Kownacki jest szósty, a Włodarczyk jedenasty. Przypomnijmy, że ostatnia dotychczas walka Kownackego to niespodziewana, marcowa porażka z Robertem Heleniusem, a ostatnie dotychczas starcie Włodarczyka to wygrany na punkty bój z Taylorem Mabiką w listopadzie zeszłego roku.

Mistrzem WBA w wadzie ciężkiej jest Anthony Joshua (23-1, 21 KO), natomiast w wadze cruiser pełnoprawnym czempionem jest Arsen Goulamirian (26-0, 18 KO), który bez większego rozgłosu wszedł na szczyt, w czym pomogła mu polityka federacji (w zeszłym roku bez walki zdobył pełnoprawny tytuł Super Champion, który zdążył już dwukrotnie obronić).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 01-06-2020 17:10:15 
Dobrze chociaż tu Adasia nie wyjebali z top 15. Mam nadzieję że ta porażka go czegoś nauczy i zacznie trenować jak profesjonalista cały rok a nie tylko przed walkami
 Autor komentarza: puncher48
Data: 01-06-2020 17:32:48 
Kownacki to nasz Joe Frazier, tylko brak mu tych kocich ruchów, co pozwoliłyby mu na unikanie wielu ciosów, obok Głowackiego i Sulęckiego to najlepszy nasz towar eksportowy, tak więc oby ta porażka nie poszła na marne i wrócił lepszy i silniejszy.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 01-06-2020 21:37:51 
Paradoksalnie gdyby AJ nie dogadałby się z Furym na walkę unifikacyjna to po obronie IBF mógłby wziąć na obronę WBA właśnie Adasia, o ile ten wygrałby jakąś walkę. Przed nim są Brian, Wilder, Usyk, Ortiz i Ruiz jr. więc byłby najlepszym wyborem. W UK by się sprzedał a dla AJ'a bardzo łatwa obrona.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.