CALLUM JOHNSON: PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ DOJDZIE DO WALKI Z BUATSIM

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi półciężkiej, Callum Johnson (18-1, 13 KO) pozostaje w treningu i kreśli plany na przyszłość, których ważnym elementem może być walka z rodakiem, świetnym prospektem Joshuą Buatsim (12-0, 10 KO). Obaj reprezentują grupę Matchroom i gwarantują efektowny boks wysokiej klasy.

Johnson miał 2 maja walczyć z Igorem Michałkinem (23-2, 10 KO) o mistrzostwo Europy na gali Whyte vs Powietkin, która została przełożona na nieokreślony termin. Planem Johnsona pozostaje natomiast walka z Rosjaninem, która ma doprowadzić do hitowego pojedynku z Buatsim lub walki o mistrzostwo świata. Johnson zmierzył się mistrzem IBF Arturem Beterbijewem w październiku 2018 roku i choć przegrał przed czasem, to miał czempiona na deskach. Potem odbudował się wygraną przez TKO nad Seanem Monaghanem w marcu 2019 roku.

- Dojdzie do mojej walki z Buatsim. Jest teraz łatwiejsza do zrobienia i może do niej dojść w moim następnym pojedynku lub trochę później, kiedy wygram następny pojedynek. Moje starcie z Buatsim przyciągnie uwagę brytyjskich kibiców. Ciężko będzie mi od razu dostać kolejną walkę o mistrzostwo świata, jednak jeżeli zostanę mistrzem Europy, to moje akcje znowu urosną - powiedział Johnson.

- Muszę się teraz skupić na zdobyciu pasa europejskiego. Miałby wtedy w swojej kolekcji pasy mistrza Wielkiej Brytanii, mistrza Wspólnoty Narodów i mistrza Europy. Mógłby ponownie atakować mistrzów świata. Kiedy wróci boks, będę gotowy, ciężko trenuję i jestem w życiowej formie. Mam przed sobą jeszcze dwa lub trzy lata na najwyższym poziomie i wciąż robię postępy - dodał ''The One'', jeden z najmocniej bijących ''półciężkich'' na świecie.

Przypomnijmy na koniec, że wspomniany Joshua Buatsi - brązowy medalista olimpijski z Rio - idzie przez zawodowe ringi jak burza i jest klasyfikowany m.in. na drugim miejscu rankingu WBA oraz na trzecim miejscu rankingu IBF. W sierpniu zeszłego roku znokautował mocnego Ryana Forda i ewentualna walka z Johnsonem zapowiada się znakomicie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.