EKIPA MIKE'A TYSONA ZWRÓCIŁA SIĘ DO PROMOTORA JOSHUY!

Ludzie z obecnej ekipy Mike'a Tysona zwrócili się do Eddiego Hearna - promotora między innymi Joshuy, Usyka, Whyte'a czy Chisory, z pytaniem o ewentualną współpracę i zorganizowanie 53-letniemu Tysonowi walki.

WIDEO: TYSON W GAZIE >>>

Szef grupy Matchroom dał sobie trochę czasu na podjęcie ostatecznej decyzji. Z jednej strony podziwiał niegdyś "Żelaznego", z drugiej jednak zastanawia się, co miałby taki powrót Mike'a przynieść? Najmłodszy w historii mistrz świata wszechwag ostatni raz zaboksował piętnaście lat temu, a już wtedy, gdy miał na karku lat 38, widać było, że to już cień dawnego championa. Potem bardzo przytył. W końcu wziął się za siebie i pod okiem Rafaela Cordeiro, trenera kojarzonego głównie z MMA, zrzucił sporo kilogramów i rzeczywiście na krótkich filmikach wrzucanych do sieci prezentuje się okazale. Tyson ogłosił powrót na walki czterorundowe o charakterze pokazowym, czyli wyniki nie byłyby wpisywane do oficjalnego rekordu. Szybko zareagował na te doniesienia Evander Holyfield. Dawny wielki rywal "Żelaznego" przyznał, że byłby zainteresowany stawieniem czoła Tysonowi po raz trzeci, gdyby celem walki było zebranie pieniędzy na cele charytatywne. Tymczasem ostatnie wypowiedzi Tysona mogą wskazywać na to, że oprócz walk pokazowych, być może zaczyna poważnie rozważać również normalne walki. Tak też odbiera to brytyjski promotor.

WIDEO: HOLYFIELD TEŻ CHCE WRÓCIĆ >>>

- Skontaktowali się ze mną ludzie z zespołu Mike'a i powiedzieli, że chcą porozmawiać o możliwości zorganizowania mu walki. Osobiście chciałbym zobaczyć taką walkę, tylko zastanawiam się jednocześnie, czy pozwalając 53-letniej legendzie tego sportu wrócić na ring, nie postąpiłbym trochę nieodpowiedzialnie? Wygląda na tych filmach świetnie, tylko czy w wieku 53 lat miałby jakieś szanse namieszać w wadze ciężkiej? Może tak, może nie. Istnieje pewna cienka linia, którą już kilka razy przekroczyłem, ale jest duża różnica pomiędzy dostarczaniem rozrywki, a uczciwością w sporcie. Oczywiście naszym głównym zadaniem jest dawanie kibicom czego chcą i szukamy największych liczb, tylko jednocześnie musimy to robić w ten sposób, by utrzymać klasę i własną markę. Dlatego wciąż się waham. Nie wiem, choć dziwniejsze rzeczy działy się już w przeszłości, zobaczymy - powiedział Hearn.

WIDEO: DAWNY RYWAL TYSONA TEŻ WRACAŁ, ALE ZOSTAŁ ZNOKAUTOWANY >>>

Najbliższymi "ciężkimi" walkami organizowanymi przez Hearna będą starcia Whyte vs Powietkin, Usyk vs Chisora i Joshua vs Pulew.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Koshi
Data: 13-05-2020 18:11:36 
Zaraz ekipa Tysona wrzuci trzeci filmik na którym ten będzie bił serie jak neo w matrixie.
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 13-05-2020 18:19:21 
Bo jak nie Eddie to kto? Ja z chęcią zobaczę jakieś 4 rundy pokazowe z jakimś innym emerytem :P
 Autor komentarza: Furmi
Data: 13-05-2020 18:22:28 
@EwaBrodnicka - ja bym wolał 4 normalne rundy z przysłowiowym Fekete. I tak każdy obejrzałby to jako atrakcję, a Mike nie miałby porażki na koniec. Niestety obawiam się, że apetyt rósłby w miarę jedzenia i zaraz potem jakiś Sprott znokautowałby Tysona, a moje serce krwawiłoby jak po walce z McBride'em.
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 13-05-2020 18:32:23 
Furmi w sumie masz rację też wolę 4 rundówkę ale prawdziwą nawet z Butterbeanem i nie chcę oglądać Mike z żadnym młodym wilkiem bo to nie ma sensu ale jak będzie walczył ze swoimi rówieśnikami po 4 rundy to będzie spoko:P
 Autor komentarza: Galed12
Data: 13-05-2020 19:00:09 
Najlepszym pomysłem byłaby walka pokazowa z Holyfieldem, który sam nawet wyraził chęć. Młodsi go zrobią kondycją i walka będzie nudna.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 13-05-2020 19:11:06 
Tyson jak Benjamin Button im starszy tym młodszy, pokazówka jak najbardziej, prawdziwa rywalizacja na pewno nie. Było już paru takich co chcieli oszukać biologie, udało się tylko Foremanowi, ale to był głaz, a nie bokser w dodatku kopał jak byk na sterydach.
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 13-05-2020 19:16:04 
up dokładnie niektóre ciosy Foremana wyglądały jakby odganiał muchy a ich moc i tak była piekielna a u Mike ta siła wynikała z dynamiki a z wiekiem traci się ja najszybciej.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 13-05-2020 19:31:23 
Mike miał piekielne ciosy ale sam pojedyńczy nie koniecznie był mocniejszy niż np. Wildera. Mike Tyson pruł seriami nawałnicami to robiło robotę
 Autor komentarza: teanshin
Data: 13-05-2020 20:14:26 
Hearn się zastanawia czy to ma sens? Gdyby Tyson odezwał się do Wasilewskiego to ten na biegu montował by mu walkę na powrót z Wawrzykiem czy innym Zimnochem. U nas byli już McCalle, Bothy i inne Granty, dlaczego Tyson miałby nie być?
Gdyby u Japończyków nie miał bana to by go tam sprzedali jako freak fighta z jakimś 60kg Shogunem. Opcji jest wiele ale zardzewiały team Żelaznego Mike wie gdzie uderzyć żeby kasa się zgadzała.
 Autor komentarza: maro1988
Data: 13-05-2020 21:16:01 
Nie ładnie to żebranie od Hearna wyglada.
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 13-05-2020 22:13:51 
na to czeka adamek
 Autor komentarza: adambw
Data: 13-05-2020 22:15:10 
Napewno Ajtus sie zglosi aby mu pokazac pare mykow,,,
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 13-05-2020 22:31:12 
Kwestia boksowania wiekowych zawodników źle się kojarzy głównie z powodu tego że owi zawodnicy wracają po kasę a największą kasę zarabia się z najlepszymi.
Nawet taki Gołota mógłby sobie spokojnie toczyć 1 walkę rocznie jeśli to kocha i nie może bez ringu żyć. Tu chodzi o właściwy dobór przeciwnika i nie szukanie pieniędzy a to właśnie tak najczęściej wygląda.

Gdyby Mike wyrobił niezłą formę co przecież jest możliwe to dlaczego nie miałby toczyć od czasu do czasu wygranych potyczek z jakimiś bokserami hobbystami- ot jako dodatkowa atrakcja.
Młode średniaki i nie tylko pewnie chętnie by za kasę walczyły z legendą a spokojnie można by poziom ustawić w miarę możliwości Tysona czy innych zawodników tak by Mike wygrywał i to w fajny widowiskowy sposób.
Ktoś powie że to niepotrzebne ryzyko. Każdy sport to ryzyko- w jakimś stopniu nawet wyjście do sklepu jest ryzykiem bo pewne rzeczy od nas nie są po prostu zależne. Kwestią jest motywacja zawodnika i jego głowa. Jak Tyson zapragnął spróbować się z najlepszymi albo dorobić kilka milionów w boksie to może być to tragiczny widok.

Osobiście nie lubię czegoś takiego jak walki pokazowe. Dla mnie to totalny bezsens w przypadku boksu. Bo po co mam oglądać Tysona z Holyfieldem np którzy będą udawać i stukać się po rękawicach. Sto razy bardziej wolałbym zobaczyć Tysona z np emerytowanym średniakiem Vinny Maddalone w prawdziwej walce. Boks udawany wygląda badziewnie i dla mnie nie daje żadnych sensownych emocji.
Gdybym chciał oglądać teatralne walki mam od tego wrestling.

Większość pożegnalnych walk pokazowych można by zorganizować zupełnie inaczej- chociażby w formie mocniejszego sparingu z kimś nad kim żegnający się będzie miał mimo wszystko przewagę/kontrolę ale walcząc na serio.

Płacenie Tysonowi po milion dolców za to że poudaje że walczy to dopiero poroniony pomysł.
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 13-05-2020 22:36:44 
up
altul nie walczy za free
 Autor komentarza: Koshi
Data: 13-05-2020 22:43:06 
Kilka newsów niżej Miller nazwany oszustem został zjechany przez tutejszą społeczność za doping, ale Tyson jest tutaj Bogiem. Nie ważne że całą karierę jechał na koksie i oszukiwał komisje używają sztucznej fujary z moczem osób trzecich do czego sam się przyznał. To jest przecież Mike Tyson i jemu wolno.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 14-05-2020 10:26:23 
up
jemu wolno właśnie dlatego, że to powiedział z taką rozbrajającą szczerością - to jest cały Mike, a nie jakiś duży leszcz co najpierw płacze do kamery przepraszając wszystkich i wszystko jak na w oscarowych podziękowaniach, a potem wciska kit o komórkach macierzystych. Mike jest autentyczny jak jego czasy, których zapewne nie masz prawa pamiętać i Yutube nie pomoże ci ich zrozumieć. Dzisiaj ci wszyscy odgrażający się kolesie z Wilderem na czele to kabareciarze, wszyscy są tacy "groźni", puszą się jak wrestlerzy, za czasów Mikea trash talking był autentyczny, oczywiście wszyscy koksowali, na pytanie :dlaczego pana zawodniczki mają takie grube głosy? Trener pływaczek z NRD odpowiadał: one przyjechały na olimpiadę pływać a nie śpiewać! Nie było takiego zakłamania. Tak samo jak dziś wszyscy wiedzieli, ale nie było płaczu, głupich tłumaczeń, skomlenia. Dzisiaj WBC ma swój clean boxing i jak Wilder zaskomlił to się walka nie odbyła. Po co są organizacje antydopingowe? Po to aby wykazywać u innych a swoim pomagać swoją wiedzą jak tuszować - tutaj ten sam mechanizm/ zamysł, dzwoneczku.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 14-05-2020 10:38:18 
BlackDog
co do walk pokazowych masz absolutną rację, też uważam to za bezsens. Bywały jednak w historii walki z założenia pokazowe, które z powodu braku dyscypliny przeradzały się w walkę np Ketchel vs Jack Johnson zakontraktowana jako no decision. Tak się wczuli, że Jack wyciągał potem zęby Kiecala z rękawicy :)
 Autor komentarza: Koshi
Data: 14-05-2020 11:10:36 
Blackdog nie przejmuj się pandemia się skończy to jakiś lekarz cie przyjmie i nie będziesz już musiał gaworzyć sam ze sobą.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 14-05-2020 12:09:16 
Dzwoneczek? Ty myślisz czasem, że BlackDog i poszukiwacz to ta sama osoba?!! Jesteś jednym z tych asów dedukcji?!! Co jak co, można Ciebie niezbyt pochlebnie oceniać ale zaskoczyłeś mnie. Myślałem, że masz taki durny styl, bo jesteś przecież szczylem i masz durne poglądy, stanu intelektu nie skreślałem - w końcu jeszcze dorośniesz. A u ciebie jak z elektoratem pisu - to nie poglądy tylko stan umysłu. Myślenie rodem z seriali dla gospodyń, szukanie intryg tam gdzie ich nie ma - aż tak trudno uwierzyć, że ktoś używa tylko jednego pseudonimu i nie kombinuje? Ale dla niektórych jestem tu nowy :) alter ego kogoś przed kim udzielałem się tutaj wiele lat wcześniej:)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.