AMIR KHAN ROZWAŻA POWAŻNIE SPORTOWĄ EMERYTURĘ

Amir Khan (34-5, 21 KO) poważnie rozważa zakończenie kariery. Anglik ma 33 lata i jeszcze teoretycznie dobry czas przed sobą, ale czuje się spełniony i brakuje mu wyzwań.

Srebrny medalista olimpijski z Aten (2004) w zeszłym roku najpierw przegrał ze znakomitym Terence'em Crawfordem, by odbudować się trzy miesiące później "czasówką" nad Billym Dibem.

- To będzie dla mnie przełomowy rok - zapowiadał jeszcze w grudniu Anglik, który miał zaboksować w kwietniu. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła jednak, że wszystkie plany uległy zmianie. A Khan czuje się coraz bardziej wypalony.

- Sam nie wiem, czy jeszcze pojawię się w ringu, mam mieszane uczucia. Zastanawiam się, czy jeszcze powinienem to robić? Mierzyłem się przecież z najlepszymi, jestem zabezpieczony finansowo, a porażki mogłyby zniszczyć moją spuściznę i dziedzictwo. Waham się więc i prowadzę dialog sam ze sobą. Osiągnąłem przecież wszystko co było do zdobycia. Byłem w finale olimpijskim, a w gronie zawodowców byłem mistrzem świata. Zobaczę więc, jak będę się czuł podczas treningów i wtedy podejmę ostateczną decyzję. Ale nawet jeśli dojdę do wniosku, że muszę odejść, odejdę jako zawodnik spełniony, bo osiągnąłem wszystko - stwierdził Khan.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 03-04-2020 16:07:54 
Pięsciarz znakomity, niestety niekompletny. Słaba obrona i szczęka to duże wady. Ale i tak sporo osiągnął..
 Autor komentarza: Drake
Data: 03-04-2020 16:29:16 
MLJ dokładnie fajnie napisałeś, byłoby świetnie mieć kogoś takiego u Nas na podwórku.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 03-04-2020 16:54:56 
Swoje zrobił, ale jak by chciał to jeszcze by sporo zarobił, jak dla mnie słuszna decyzja. Za rok, dwa wróci na walkę z Brookiem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.