HAYE: WALKA Z CHISORĄ BĘDZIE SZOKIEM DLA SYSTEMU USYKA

David Haye był niegdyś wrogiem Derecka Chisory (32-9, 23 KO), dziś jest jego menadżerem. Przed zbliżającą się, zaplanowaną na 23 maja - choć wciąż zagrożoną przełożeniem lub odwołaniem z powodu koronawirusa - walką pochodzącego z Zimbabwe Brytyjczyka z obowiązkowym pretendentem WBO Aleksandrem Usykiem (17-0, 13 KO), w słowach Haye'a słychać coraz większy optymizm.

USYK LICZY NA WALKĘ Z AJ'EM W TYM ROKU, ALE SPRAWY SIĘ KOMPLIKUJĄ >>>

- Myślę, że tym razem Usyk popełnił błąd, on nie zdaje sobie sprawy z tego, kim jest Dereck. Nie rozumie, jak będzie się czuł, gdy znajdzie się w ringu z ważącą 120 kilogramów kulą burzącą, sunącą na niego od pierwszego gongu - powiedział Haye. 

- Usyk może próbować odtworzyć taką sytuację podczas sparingu, ale trener nie pozwoli sparingpartnerom na robienie tego, co Dereck zrobi w walce, w dziesięciouncjowych rękawicach. To będzie szok dla systemu Usyka - dodał ''Hayemaker''.

- Pojedynek będzie piękny, tak piękny jak demolka Fury'ego na Wilderze. Niesamowite było oglądanie kompletnej dominacji, gdy myślało się, że walka potoczy się inaczej. Teraz Dereck powtórzy ten scenariusz - podsumował temat jeden z najlepszych brytyjskich pięściarzy ostatnich dwóch dekad.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 15-03-2020 11:43:51 
Lubie Del Boya i nie chce mu odbierac szans z Usykiem,tym bardziej ze styl przemawia na jego korzyść ale to co mowi Haye wydaje mi sie nierealne
Dereck nie ma juz takich nog,zeby przez moc zajechac Ukrainca
Sila,masa,agresja to nie wzystko
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 15-03-2020 12:19:24 
Biegając za Usykiem Chisora mocno się zmęczy. To nie jest facet który ma zdrowie obecnie na 12 rund ganiania tak kapitalnego zawodnika jak Usyk.
Chisora człapie do przodu często po drodze zbierając całą masę ciosów- nie utrzyma intensywności przez 36 minut.
Poza tym to pewnie będzie próbował łapać Usyka samymi ciosami nie przygotowanymi dobrze nogami (robi to często) bo Usyk nie da mu się dobrze ustawić- idealna sytuacja do wsadzania czegoś mocnego na nieprzygotowanego rywala.

Oczywiście Usyk nie bije jakoś spektakularnie ale myślę że nie potrzeba gigantycznej mocy dziś by Dereck uderzenie odczuł. Szczególnie jak Usyk nastawi się na takie trafienie zamiast intensywności i punktowania (patrz walka z Bomberem i jak go drastycznie ściął)
No a jeśli nastawiają się na granie na granicy faulów co często Dereck przekracza i stłamszenie to mogą się zdziwić- nie sądzę by ktokolwiek pozwolił na przesadne krzywdzenie Oleksandra w ringu wykraczające poza przepisy. To Usyk będzie tu gwiazdą nr 1.

Szanse oczywiście Dereck ma- to silny, prący do przodu facet bijący często ciężko do powstrzymania natomiast Oleksandra traktuję jako profesora boksu- to nie pierwszy lepszy cruser. To geniusz z cruser i wcale taki mały to on nie jest.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 15-03-2020 13:02:05 
Lubie oglądać Chisore w akcji, jego styl walki jest bezkompromisowy, wóz albo przewóz, niemniej o ile Usyk nie wyjdzie do ringu bez nogi lub ręki, albo po zatruciu pokarmowym, trudno mi sobie wyobrazić Anglika jako zwycięzce.Ukrainiec to inteligent ringowy, a ten prawie zawsze wygrywa z banalnym fizolem.
 Autor komentarza: Zawojda
Data: 15-03-2020 13:04:06 
Haye mówi bzdury. Podobnie jak mówił bzdury przed walką Wilder-Fury. Ale czy może powiedzieć coś innego jako manager? A za Furym po prostu nigdy nie przepadał.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 15-03-2020 13:22:59 
Ta kula burząca swoim pędem wzmocni kontrujący cios Usyka. Usyk o ile odrobi lekcje to może zszokować świat nawet wygraną przed czasem - wiem, że brzmi to jak herezja ale on ma umiejętności pozwalające na podobnie nieszablonowe rozwiązania jak Fury - obaj przed walką oceniani jako waciani.
 Autor komentarza: gluton
Data: 15-03-2020 13:44:16 
Na szpilkę wystarczyło co nie znaczy że z Usykiem się uda:)
Usyk bił się w amatorce z wielkimi chłopami. Pasują mu.
To tylko pytanie o formę Ukraińca.
To bedzie walka jak Wilk i Zajec- Zajec zawsze wygrywa:)
 Autor komentarza: Zawojda
Data: 15-03-2020 13:57:55 
Zaraz podniesie się krzyk, ale najczęściej to technika i forma treningu decydują o sile wyprowadzonego ciosu, nie cechy wrodzone. Widziałem wielu zawodników ze świetnymi warunkami, z mocnym uderzeniem, którzy nie byli w stanie wyprowadzić decydującego ciosu w ringu... u jednych szwankowała psycha (stres+zmęczenie=rozjechana kordynacja ruchowa), a drudzy po prostu trzymali się określonej taktyki i stylu. Usyk może nokautować. Aczkolwiek nie musi:-)
 Autor komentarza: Koshi
Data: 15-03-2020 14:08:48 
Najbardziej prawdopodobny scenariusz to właśnie wygrana Usyka przez KO/TKO. Chisora nie da rady zbierać na łeb cały dystans niezależnie od tego jak mocno Usyk będzie bił. Zwłaszcza że Chisora ruszy ostro od pierwszej rundy a Usyk zwykle podkręca tempo z każdą rundą. Chisora w okolicach 7 rundy już będzie miał dosyć walki z Usykiem i albo go poddadzą albo padnie sam w wyniku zmęczenia i kumulacji.
 Autor komentarza: Koshi
Data: 15-03-2020 14:12:20 
poszukiwacz

Czy ty jesteś może nowym rzecznikiem prasowym blackdoga? Bo widzę że masz podobnie nasrane w głowie jak on.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 15-03-2020 15:21:05 
Koshi

A czy ty jesteś nowym wcieleniem rafała, magistra slow motion, bo mam coraz większe podejrzenie że tak..
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 15-03-2020 15:26:23 
Zawojda
masz rację, do tego timing, który może wychodzić na sparingach a w walce już nie - czyli jak pisałeś psychika.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 15-03-2020 15:33:05 
MLJ
trzeba dawać ludziom szansę np Władek skomentował kiedyś Furyego, że jest jak pierdnięcie i się pomylił. Tak tutaj wydawałoby się, że podobny komentarz jest adekwatny ale dajmy mu szansę - jedno jest pewne ma jakiś deficyt, może potrzebuje tego sfrustrowanego stylu pisania, kto wie może ratuje mu to życie.
 Autor komentarza: observer
Data: 15-03-2020 15:41:30 
Chisora podobnie jak Kownacki,idzie do przodu bezkompromisowo, ale przyjmujac zbyt wiele. Ten system jak sie okazalo w przypadku Kownackiego nie przynosi sukcesu w konfrontacji z topowymi. Haye oczywiscie odpowiednio nastraja Chisore, ale doskonale wie ze Usyk to bokser kompletny. Poza wspalanla technika i kondycja, jest psychicznie nie do zlamania. Mysle ze Usyk to powazny pretendent na mistrza swiata. Jezeli Usyk nabieze jeszcze troche masy, a przy tym nie straci za bardzo na swojej szybkosci, to bedzie mistrzem heavy weight.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 15-03-2020 15:43:34 
A ja wierzę w Chisorę i w to że uratuje HW przed zającami z cruiser. Niestety to co mówi Haye nie brzmi obiecująco, niestety jak on coś obiecuje to później jest dokładnie odwrotnie. Mimo że Usyk ma sznasę na ogranie Chisory to i tak bedę kibicował anglikowi, choćby dlatego że wolę oglądać w ringu wojowników a nie tancerzy.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 15-03-2020 15:53:52 
teanshin
ale chyba nikt na poważnie nie stwierdzi, że na pewno będzie to spacerek dla Usyka, więc twojej wiary w Chisorę nie można definitywnie podważyć jakimiś tam argumentami. Dużo zależy od Usyka bo to on jest tutaj większą zagadką w tej wadze. Chisora jak to on nadal będzie tym samym skurczybykiem a Usyk dopiero teraz ma egzamin w ciężkiej. Dlatego ryzykuję stwierdzając, że Usyk wygra prze KO po pięknej kontrze, choć bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest moim zdaniem coś w stylu Adamek vs Arreola (ale to jest typ w rodzaju pójścia na łatwiznę).
 Autor komentarza: Koshi
Data: 15-03-2020 15:57:06 
Ojej MLJ, blackdog i ten gej andrewsky mają nowego członka w swoim fanklubie Joshuy. Zaczep jednego to zlecą się we troje. Normalnie strach się teraz bać...
 Autor komentarza: Zawojda
Data: 15-03-2020 16:00:17 
Poszukiwacz

... konkretnie to "zdolności psychomotoryczne". Stan emocjonalny przed i w czasie wali to jedno, a podstawowe procesy zachodzące na linii mózg-reszta organizmu, to drugie.
 Autor komentarza: Koshi
Data: 15-03-2020 16:04:52 
Pierdole chyba jadę w Bieszczady bo ta precelkowa mafia nie da mi żyć...
 Autor komentarza: Zawojda
Data: 15-03-2020 16:15:40 
Koshi
Zrób sobie walkę z cieniem, albo potrenuj na worku. A jak nie masz ani worka, ani miejsca, pooglądaj sobie gołe laski w necie.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 15-03-2020 16:19:08 
Zawojda
kiedyś oglądałem ciekawy dokument o roli umysłu w sporcie, dużo poświęcono wspinaczom wysokogórskim - tym co to nieraz na jednym palcu wiszą nad przepaścią bez asekuracji. W bardzo dużym skrócie, umiejętność skupienia i przede wszystkim jego utrzymania, automatyzm ruchów czy odruchów - można by rzec instynkt.
 Autor komentarza: Zawojda
Data: 15-03-2020 16:27:51 
Poszukiwacz

... kolejny ciekawy i istotny termin:-) "instynkt samozachowawczy" - czynności niewyuczone:-), czyli konkretnie - "dyspozycje biopsychiczne" :-) Polecam o tym poczytać:-)
 Autor komentarza: Zawojda
Data: 15-03-2020 16:45:57 
... tylko że poza zdolnością skupienia, za takim wiszeniem na palcach, kryje się bardzo ciężki, mozolny trening. Pooglądaj sobie filmy "BNT" (kanał Marcina Banota na youtube). Gość jest bardzo systematyczny. Potrafi się samo kontrolować, narzuca na siebie rygor.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 15-03-2020 20:10:05 
poszukiwacz
Nie no trochę popłynąłeś z tym KO na Chisorze. Ja mam wrażenie że Chisor jest lepszy dzisiaj niż był z 5-6 lat temu. Jakoś mi sie wydaje że bardziej mu zależy na wygranych niż kiedyś. Sam nawet pisałem że Chisor wchodzi do ringu tylko po kasę, ale teraz obudziła się w nim jakaś rządza wygrywania walk i mam nadzieję że pokaże to w najbliższej walce, choć wciąż też mam wrażenie że ta walka się nie odbędzie z powodu kontuzji Usyka.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 15-03-2020 20:24:15 
teanshin
mam świadomość, ze trochę odpłynąłem ale będę bohatejro jak trafię :) a szanse na terminowe odbycie się walki oceniam na małe. Jeśli powodem miała by być kontuzja Usyka to z całym moim uznaniem dla jego umiejętności zacznę powątpiewać w jego powodzenie - nie tak powinno się to zaczynać.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.