CHISORA: POMSZCZĘ BELLEW - USYK: CZEKAM NA PRAWDZIWY TEST

- Pomszczę mojego kumpla, nadchodzi wojna - mówi Dereck Chisora (32-9, 23 KO). - Spodziewam się mocnego i prawdziwego testu - odpowiada Aleksander Usyk (17-0, 13 KO). Walka już 23 maja w Londynie.

- Mój rywal jest silny fizycznie, twardy i potrafi przyjąć cios. Pamiętam jak będąc amatorem oglądałem jego walkę z Witalijem Kliczką, a teraz sam się z nim zmierzę. Ale pracuję bardzo ciężko, by dać kibicom spektakularne widowisko - dodał Ukrainiec, który w przeszłości pozbierał wszystkie cztery pasy kategorii cruiser.

- Jemu wydaje się, że wytrzyma ciosy również od dużych chłopców, ale pokażę mu tę różnicę. On poczuje co to znaczy przyjąć uderzenie od prawdziwego ciężkiego. Odeślę go do kategorii cruiser, a przy okazji pomszczę mojego kupla Tony'ego Bellew. On będzie dużo tańczył i nie można znaleźć sparingpartnera takiego jak on. To może być najtrudniejszy przeciwnik z jakim kiedykolwiek boksowałem, bo świetnie potrafi unikać ciosów. Żeby więc go trafić będę wydłużał serie i jeśli przestrzelę nawet czterema ciosami, to piątym go już dosięgnę - zapowiada z kolei były mistrz Europy wagi ciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Clevland
Data: 12-03-2020 10:28:51 
O ile Dereck nie będzie człapał a szybko skracał dystans to ma szanse ustrzelić czymś Usyka.
 Autor komentarza: tyler
Data: 12-03-2020 10:42:02 
Artura trza byłoby zapytać co sądzi o tym?
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 12-03-2020 11:08:08 
Artek to nic nie pamięta z tamtego dnia
 Autor komentarza: rondobry
Data: 12-03-2020 11:12:26 
Piłka po stronie Chisory, jak zrobi dobra formę to nie skończy jak Haymekerm.
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 12-03-2020 11:43:26 
Zestawienie super, moim zdaniem dobrze przygotowany Chisora jest faworytem.
 Autor komentarza: tomusj45
Data: 12-03-2020 13:09:05 
chisora raczej bez szans , gdyby był młodszy to szanse były by wyrównane ale ostatnio zaczyna być po nim widać że juz przyjąć ciosu nie może i się postarzał. Jedyna szansa to mały ring i dużo szczęścia żeby trafić Usyka, bo została już mu tylko siła uderzenia.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 12-03-2020 16:59:44 
Nie nakręcajcie się tak, Usyk zgłosi kontuzję a o ile sytuacja z koroną sie nie unormuje to wymówka gotowa i nawet nikt nie bedzie go podejrzewał. Jakoś wcześniej nie miał nic do powiedzenia na temat tej walki.
 Autor komentarza: Bongo
Data: 12-03-2020 17:19:53 
Bedzie powtorka z Hucka i Gassijeva
 Autor komentarza: Clevland
Data: 12-03-2020 18:55:39 
Dużo będzie zależeć od wielkości ringu.
Jak dadzą budkę telefoniczną to Usyk będzie miał problem aby uciekać i zostanie na linach.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 12-03-2020 19:01:58 
Usyk sobie poradzi z Chisorą. Nie z takimi zawodnikami jak Ukrainiec miewał Dereck w swojej karierze problemy.
Ludzie go przeceniają/lubią wg mnie a tak naprawdę miał ostatnio niesamowitego farta w walce z Takamem czym reanimował swoją karierę.

Ciągle czytam że Chisora jest dużo lepszy teraz niż był wcześniej i np pokonałby teraz Puleva- za przeproszeniem gó... by zrobił.

Olekasnder to geniusz niższej kategorii wagowej. Czy osiągnie spektakularne sukcesy w Hw nie mam pojęcia natomiast Chisorę spokojnie powinien ograć. Dereck może mieć swoje momenty bo na pewno założy sobie za cel dopadnięcie Usyka ale on nie z takimi zawodnikami już wygrywał. Ciosu raczej też się nie wystraszy- Dereck bije dość solidnie, potrafi ściąć ale zdarza mu się to rzadko. Myślę że Ukrainiec opanuje sytuacje i porozbija Derecka na dystansie mając coraz większą przewagę.

Żadnego strachu nie podejrzewam u Oleksandra i te teorie można wsadzić między bajki. Gdyby Usyk bał się walk z takimi jak Chisora nie szedłby wyżej i nie rezygnowałby z możliwości zmuszenia do walki mistrzów Hw "od ręki".
Miał przecież taką możliwość i z ramienia WBC i z ramienia WBO gdyby zatem więc szukał tylko złotego strzału bojąc się ryzyka już dawno zaklepałby sobie walkę bez żadnych przetarć po drodze.

Ale kogo jak kogo tego asa o strach podejrzewać nawet nie wypada. Wszystkie swoje największe walki które bywały bardzo ciężkie gatunkowo wygrywał na terenie wroga więc raczej obaw o swoją klasę to on nie ma.

Dla mnie faworytem walki Chisora vs Usyk jest ten drugi- 70-30%
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.