HELENIUS: WIEDZIAŁEM, ŻE KOWNACKI ATAKUJE OTWARTY NA KONTRĘ

- Nie było klauzuli o rewanżu, mam jednak nadzieję, że szybko do niego doprowadzimy - mówi Adam Kownacki (20-1, 15 KO). - Muszę to na spokojnie przemyśleć, ale nie wykluczam takiej możliwości - odpowiada Robert Helenius (30-3, 19 KO).

Dwumetrowy Fin wygrał w ten sposób półfinał eliminatora do pasa WBA wagi ciężkiej. Jest więc o jedną wygraną od mistrzowskiej szansy. On wiedział od początku co robi. Odrzucił dużo lepszą ofertę finansową za inny pojedynek, bo wiedział, iż stać go na pokonanie Polaka. Wszak styl robi walkę...

- Kownacki bije naprawdę mocno i kilka razy to poczułem. Nie jest to jednak jedno nokautujące uderzenie, on raczej łamał swoich przeciwników. Rzucił się na mnie, ale spodziewałem się tego i byłem na to przygotowany. Adam to typ twardziela i wiedziałem, że muszę dać z siebie wszystko. Wiedziałem jednak również, że on atakuje zbyt otwarty i można go będzie kontrować. Na to się właśnie nastawialiśmy - nie ukrywa Helenius, w przeszłości dwukrotny mistrz Europy wagi ciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Callisto
Data: 09-03-2020 14:15:46 
Nie ma czego ukrywac, bo jest to oczywiste dla wszystkich. Tak samo jak to ze Szmulka ostatniej swej walki nie wygral.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 09-03-2020 14:51:24 
Szpilka powinien zakończyć karierę skoro Radczenko go pokonuje.

Adam bez drastycznych zmian nie ma co wychodzić do rewanżu.
Z rok czasu powinien popracować i wtedy wrócić.

Będzie to nawet zgodne z jego założeniem walk co pół roku, tyle że tutaj sporo zebrał.
 Autor komentarza: Bonifacy
Data: 09-03-2020 15:13:47 
Też uważam, że natychmiastowy rewanż nie ma sensu, bo może dojść do powtórki. Kownacki to prosty bokser i nie wierzę, aby szybko, jeśli w ogóle, coś zmienił w swoim boksie. On nie ma ringowej inteligencji, a jego jedynym atutem jest parcie do przodu przy dużej intensywności zadawania ciosów. Innego Kownackiego nie widziałem.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 09-03-2020 15:43:17 
Półfinał eliminatora do pasa WBA? Chyba coś mnie ominęło.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 09-03-2020 18:07:07 
Prostota jest niezwykle skuteczna, o ile jest robiona z głową, tu jednak jest ona wystawiana na ścięcie w każdej wręcz walce, tak więc czas na spore zmiany, bo i zdrowia szkoda, a i sukcesów,oraz pieniędzy żadnych w takim wypadku nie będzie, a o nie przecież tutaj chodzi, w końcu jedno rodzi drugie i dobrze byłoby przy okazji nie nadwyrężyć zbytnio zdrówka.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.