KOWNACKI: CHCĘ ZWYCIĘZCĘ TRZECIEJ WALKI FURY'EGO Z WILDEREM

- To nie będzie łatwa walka. Wygrana tak naprawdę nic mi nie da, bo jestem dużym faworytem, Helenius natomiast może zyskać wszystko i zająć moje miejsce - mówi Adam Kownacki (20-0, 15 KO), którego za kilkadziesiąt godzin czeka starcie z Robertem Heleniusem (29-3, 18 KO).

- Moi rodzice poświęcali się, by mi było lepiej, a teraz ja robię to samo dla swojego dziecka. Jego uśmiech dodaje mi tylko motywacji do jeszcze cięższej pracy. Czekam na swoją szansę. Wszedłem właśnie w szczytowy, najlepszy okres mojej kariery. Wciąż ulepszam swoje umiejętności, by nie zmarnować tego czasu. Nie wszystko układa się jak byśmy chcieli i tak było w przypadku rewanżu Wildera z Furym, ale Wilder ma jeszcze walkę z lecie i jeśli tym razem wygra, mam nadzieję, że na początku 2021 roku dostanę swoją szansę mistrzowską. Póki co kontroluję to, na co mam wpływ i co mogę kontrolować Nie ukrywam jednak, że chciałbym zmierzyć się ze zwycięzcą walki Fury vs Wilder III - kontynuował nasz polonijny wojownik wagi ciężkiej.

- Adam był mocno zawiedziony porażką Wildera. Tłumaczę mu jednak, że w każdym sporcie czy nawet biznesie trzeba umieć dostosować się do zmieniających się warunków. Adam musi pozostać skoncentrowanym. Wielcy sportowcy to potrafią. Jeśli Adam będzie wygrywał, to wielka szansa jeszcze przyjdzie - mówi Keith Connolly, menadżer Polaka.

- Wierzę, że jestem najlepszy na świecie. Chcę więc wygrać w spektakularny sposób, najlepiej szybko przez nokaut. Mój zespół powtarza mi, że muszę pozostać skoncentrowany, ciężko trenować i zaufać im. A ja im ufam i czekam, aż dostanę swoją mistrzowską szansę - dodał Kownacki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 05-03-2020 20:17:21 
Tak Adaś, a Whyte i unifiabje poczekają bo Ty chcesz walki z wygranym. W 2018 roku pisałem że Adam nie dopcha się do walki o pas do końca 2020, teraz zmieniam zdanie, biorąc pod uwagę dzisiejszą HW, nie dopcha się do końca 2021r. Zaraz będzie połowa roku a Adam nawet nie jest mandatory w żadnej federacji, ba, żadna z jego walk nie ma nawet miana eliminatora. Jedyna szansa przed tym terminem to wakat, albo wypadnięcie mandatory z powodu kontuzji, dopingu itp.
Jedyne co Adam teraz może to wygrywać kolejne walki i czekać.
 Autor komentarza: vojtech51
Data: 05-03-2020 20:31:32 
`Najpierw trzeba wygrać z kimś poważnym, a nie tylko z wiecznie naćpanym Martinem, przechodzonym Arreolą, czy eteraz z Helleniusem , który już dawno okazał się wielkim niewypałem. Jedyna szansa na walkę o tytuł zaistnieje wtedy, gdy Joshua zwakuje któryś z tytułów, co musi kiedyś nastąpić, bo wszystkich obowiązkowych pretendentów nie obskoczy. Wiara , że jest się najlepszym na świecie, to za mało. Pomijając , że jest grubo na wyrost...
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 05-03-2020 21:10:02 
Niestety, ja też powtarzam od dłuższego czasu, że do końca 2021 roku nie ma szans na walkę mistrzowską i wszystko to zdaje się potwierdzać. Trzeba było żyć jak sportowiec rzekomo światowej klasy i wziąć Joshuę, kiedy był moment, kiedy były wielkie pieniądze i kiedy Kownacki był w szeregu do takiej walki przed Ruizem Jr.

Kownacki będzie musiał jakoś zaznaczyć swoją obecność, bo wokół niego dzieje się wiele, biją się czołowi między sobą, inni skaczą w górę. Tylko Adam nie robi progresu jeśli chodzi o przeciwników.
- Whyte (która to już jego walka z czołówką!) z Powietkinem
- Usyk z Chisorą
- Dubois z Joycem
- a nawet niedawna walka Martin-Washington
- wszystkie te walki automatycznie wypychają zwycięzce przed Kownackiego, a niezależnie od tego z przodu są i tak Ruiz, Ortiz i Hunter, a Parker ma dużo lepsze nazwisko.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 05-03-2020 21:52:12 
Ja się cieszę że Adam na razie nie wyjdzie do np. Furego czy A.J.
Trzymam za niego kciuki i życzę mu jak najlepiej.
I właśnie dlatego.

Walka z Heleniusem to trochę słaby wyznacznim będzie.
Zawsze jednak mówię że chciałbym zobaczyć Adama „szczelnego”.
Bo w walce z Furym czy A.J. jeden czyścioch i deski.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 06-03-2020 00:07:10 
Adam jak ty masz dostać walkę o pas jak się uwsteczniasz i coraz bardziej tyjesz. Słaba postawa w walce z Arreolą. Na obóz go trzeba wysłać jak przed walką ze Szpilką. Z czołówką Adam przegra. W ostatnim czasie, mimo że ma więcej kasy to zamiast usprawnić metody treningowe, dietę itd. chłop się po prostu uwstecznia.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 06-03-2020 00:07:49 
Wcześniej jakieś obozy, wyjazdy, a teraz siedzi na dvpie u siebie, bo dziecko i żona i nie notuje żadnego progresu.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 06-03-2020 09:27:08 
Adam bierz Ruiza jr na lato, jak wygrasz - walke o pas dostaniesz późną jesienią lub zimą 2021, jak przegrasz przynajmniej poznasz swoje miejsce w szeregu, Helenius na tą chwile ok, ale to ni e jest nazwisko robiące wrażenie, a tak jak pisali wyżej inni nie kalkulują i podejmują mocniejsze wyzwania
 Autor komentarza: Mistralizzato
Data: 06-03-2020 12:39:22 
Może słabo znam się na boksie, ale żeby chcieć taką walkę, dlaczego nie dążą do walki z kimś poważnym żeby się ubiegać o taki przywilej? Ortiz? Ruiz Jr? Whyte? Hunter? Breazeale? Parker? Oscar Rivas? cała masa poważnych rywali a on walczy z Heleniusem. Dżołk
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.