WHYTE I POWIETKIN Z SZACUNKIEM DO SIEBIE

- Ależ to będzie walka. Spotkają się dwaj najlepsi zawodnicy z lewym sierpowym - zaciera ręce Eddie Hearn, promotor gali 2 maja w Manchesterze, o potyczce Dilliana Whyte'a (27-1, 18 KO) z Aleksandrem Powietkinem (35-2-1, 24 KO) o pas WBC wagi ciężkiej w wersji tymczasowej.

- Pamiętam jak na początku mojej kariery oglądałem go nokautującego Cedrica Boswella i Hasima Rahmana. Wtedy był bardzo poważnym graczem, lecz teraz to mój czas i to ja wniosę do ringu przemoc oraz agresję. Powietkin widział już wszystko, ja natomiast wciąż się uczę i rozwijam, dlatego walki z kimś takim jak on są wielkim wyzwaniem i świetną lekcją. Wierzę jednak, że będąc dobrze przygotowany fizycznie pokonam go. Skupiam się tylko na nim o nie myślę o żadnych innych walkach. On wyjdzie do ringu z nastawieniem wygranej, ma to w swoim DNA, ale w tej kwestii jesteśmy bardzo podobni do siebie. Przez najbliższe osiem tygodni będę miał w głowie wyłącznie Powietkina - mówi Anglik.

- To bardzo groźny rywal, z wielkim doświadczeniem olimpijskim i zawodowym. Powietkin jest kompletnym zawodnikiem, wierzymy jednak, że to czas Dilliana i to my wyjdziemy z tej batalii zwycięsko - wtrącił Mark Tibbs, szkoleniowiec Whyte'a.

- Cieszę się na powrót do Wielkiej Brytanii. Tutejsi kibice naprawdę znają się na boksie. Naprzeciw mnie stanie mocny przeciwnik. Dla nas obu to bardzo ważny pojedynek i nie możemy sobie pozwolić na wpadkę. Zrobię co w mojej mocy, aby wygrać i dać efektowną walkę - stwierdził Powietkin.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 05-03-2020 08:20:07 
Lubię styl w jakim walczy Saszka i prawie zawsze mu kibicuje
W walce z Łajdakiem tez będę trzymał kciuki za Ruskim Witeziem
Uważam jednak ze większość atutów jest po stronie Diliana
Jest młodszy,silniejszy i ma styl który mega nie pasuje Powietkinowi,który nigdy nie potrafił walczyć z dirty fighters
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.