WIOSNĄ W POLSCE WALKA SIDORENKO vs JONAS O PAS EBU

Jak poinformował szef Tymex Boxing Promotion - Mariusz Grabowski - wiosną w Polsce (prawdopodobnie 17 kwietnia) dojdzie do walki Saszy Sidorenko (8-0, 1 KO) z Natashą Jonas (9-1, 7 KO) o wakujący tytuł mistrzyni Europy wagi lekkiej. Polska grupa wygrała przetarg na organizację tej ciekawej walki.

Przypomnijmy, że ww. tytuł EBU należał do Sidorenko po zwycięstwie nad Isabelle Pare w Łomiankach we wrześniu 2017 roku. Sasza udanie powróciła w październiku zeszłego roku po dwuletniej przerwie, pokonując - również w Łomiankach - Mayrę Alejandrę Gomez.

Wiosenna rywalka Polki (w przeszłości reprezentującej rodzinną Ukrainę) to zawodniczka bardzo w Anglii popularna, niegdyś gwiazda ringów olimpijskich. W 2012 roku zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w chińskim Qinhuangdao, a w 2014 srebrny medal mistrzostw Europy w Budapeszcie. Na podium europejskiego czempionatu stawała również w 2011 roku, gdy wywalczyła brąz w Rotterdamie. Była także blisko medalu igrzysk, ale w 2012 roku w Londynie przegrała w ćwierćfinale po twardej walce z samą Katie Taylor.

Nienagannie wyszkolona w wielu elementach bokserskiego rzemiosła, walcząca z odwrotnej pozycji Natasha wielokrotnie krzyżowała rękawice z Polkami (np. w 2011 roku pokonała w finale mistrzostw Unii Europejskiej w katowickim Spodku Oliwię Łuczak), a w 2013 zmierzyła się w półfinale turnieju Stamma w Warszawie z... Saszą Sidorenko, które reprezentowała wówczas Ukrainę. Sasza pokonała Natashę 16:11 i wygrała później cały turniej. Ogólnie rzecz biorąc Saszy nie wiodło się jednak na olimpijskich ringach tak dobrze jak Natashy. Mimo pojedynczych zwycięstw nad czołowymi zawodniczkami świata, nie zdołała zdobyć medalu wielkiej międzynarodowej imprezy, choć np. mistrzostwa Ukrainy wygrywała seryjnie.

Wracając do Jonas: 35-letnia obecnie Brytyjka późno przeszła na zawodowstwo, debiutując w 2017 wygraną nad Polką Moniką Antonik. Później wygrała m.in. z dwoma kolejnymi Polkami - Bojaną Libiszewską i Kariną Kopińską. W 2018 roku przegrała jednak niespodziewanie przed czasem z Viviane Obenauf (Brazylijką, która w 2017 roku niejednogłośnie przegrała z Ewą Brodnicką) i jej kariera stanęła pod znakiem zapytania. Natasha twierdzi jednak, że znalazła nową motywację i jej celem nadal jest mistrzostwo świata.

Poniżej wspomniane walki Jonas z Łuczak i Taylor - ta pierwsza uwieczniona przez kamerę BOKSER.ORG.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.