DAVID BENAVIDEZ vs LIONELL THOMPSON 18 KWIETNIA?

Jak donosi bardzo dobrze zazwyczaj poinformowany Mike Coppinger (The Athletic), mistrz świata WBC wagi super średniej, David Benavidez (22-0, 19 KO) może się 18 kwietnia zmierzyć z Lionellem Thompsonem (22-5, 12 KO), 34-letnim weteranem, który w grudniu zeszłego roku niespodziewanie wygrał z byłym czempionem Jose Uzcateguim.

23-letni Benavidez miał walczyć z obowiązkowym pretendentem, Avnim Yildrimem, ale Turek przeszedł niedawno operację kontuzjowanego barku i przechodzi rehabilitację. W tej sytuacji wygląda na to, że ''El Bandera Roja'' będzie walczył z Turkiem dopiero w lecie, oczywiście jeżeli pokona Thompsona. Wyczekiwana konfrontacja Benavideza z mistrzem IBF Calebem Plantem miałaby natomiast miejsce jesienią lub zimą.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2018 roku w organizmie Benavideza wykryto kokainę i federacja WBC nadała mu status tzw. champion in recess (mistrza w zawieszeniu). Tytuł WBC wagi super średniej znalazł się kilka miesięcy później w rękach Anthony'ego Dirrella, którego Benavidez pokonał we wrześniu 2019 roku i odzyskał pas.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: holy
Data: 18-02-2020 09:10:01 
Jak widzicie go w walce z Plantem?
 Autor komentarza: leon84
Data: 18-02-2020 11:26:00 
Walka w miarę wyrownana,ale postawiłbym na Benavideza.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.