SZOKUJĄCA ZADYMA PODCZAS MISTRZOSTW ANGLII (RELACJA + WIDEO)

Młodzieżowe mistrzostwa Anglii w hali Sports Connexion w Ryton-on-Dunsmore zostały w sobotę przerwane - i ostatecznie odwołane - po gigantycznej zadymie, którą rozpętały dwie grupy widzów. W ruch poszły maczety, siekiery, młotki, gaśnice i krzesła, podobno oddano także strzały z broni palnej. Cztery osoby znalazły się w szpitalu, zniszczono kilka samochodów. Jakimś cudem nikt nie zginął, choć policja nie zdołała zapobiec rozlewowi krwi.

Wciąż nikogo nie aresztowano, trwają intensywne poszukiwania sprawców. Krążą dwie sprzeczne wersje: jedna mówi o konflikcie dwóch rodzin travellersów (zwanych również na Wyspach Cyganami - to słynna społeczność, z której wywodzi się m.in. Tyson Fury), a druga o ''różnicy zdań'' między znanymi angielskimi gangsterami z hrabstwa Warwickshire. Wieś Ryton-on-Dunsmore, położona niedaleko Coventry, nie pierwszy raz jest areną brutalnych wydarzeń z udziałem lokalnych grup przestępczych.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 17-02-2020 12:38:05 
Właściwie, to o co chodzi Tysonem Fury? Sam się nazywa królem Cyganów, ale określenie "Cygan" jest chyba na tyle pojemne, że nazywają tak siebie i Irish Travellers - czyli społeczność koczownicza pochodzenia irlandzkiego. Tyson nie jest typowym Cyganem (Romem) w naszym rozumieniu, czyli nie ma pochodzenia Romskiego? Etnicznie nie nie ma pochodzenia np indyjskiego - przypasowanemu Cyganom. Nie posiada śniadej cery itp. Mylę się?
 Autor komentarza: lynce
Data: 17-02-2020 13:12:59 
Travellersi to chyba taki odpowiednik Rednecków w USA. Cyganie, którzy mieszkają u nas, albo na Słowacji to zgoła inna grupa. Ich podróże to zazwyczaj 15 osób w Mondeo '93 w drodze na starówkę wk***ć ludzi.
 Autor komentarza: hms
Data: 17-02-2020 13:51:31 
Travellersi to grupa prowadząca podobny tryb życia do dawnych Romów (przemieszczanie się wozami itd), natomiast nie są oni z Romami w żaden sposób spokrewnieni. Myślę, że po prostu w angielskim mają to samo określenie ze względu na ten sam tryb życia. Anglicy nazywali Travellersów i Romów gypsies, więc teraz my tłumacząc ich gypsies na polski nazywamy travellersów cyganami
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 17-02-2020 13:56:18 
Każdy inteligentny Polak wie, że ta rozróba była sprowokowana przez agentów Putina

@hms
Tak właśnie jest.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 17-02-2020 14:43:05 
Cygan to nie rasa ludzi tylko nazwa jakiegoś odłamu społeczeństwa. Bycie cyganem nie określa koloru skóry a sposób życia. To u nas tak się przyjęło że cygan musi być śniady bo właśnie takich jest najwięcej i to właśnie ci podróżnicy o hinduskich korzeniach to zapoczątkowali.

Odnośnie tego zajścia, to nawet Endrju waląc w klamoty Bowa nie wywołał takiej burdy jak ci angole. Mi tam tylko tych aut szkoda.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 17-02-2020 15:00:12 
teanshin
to wiadomo, że Cygan to nie rasa ale pojęcie nawet szersze niż Rom, bo odnosi się do koczowniczego/półkoczowniczego trybu życia -są chyba nawet morscy cyganie (nomadzi morscy) czy coś w tym guście. Chodzi mi bardziej o to, czy samego Furyego można uczciwie nazwać Brytyjczykiem pochodzenia irlandzkiego? Chodzi mi o narodowość, pochodzenie stricte narodowe, a nie grupy etniczne typu travellersi.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 17-02-2020 16:46:17 
Autor komentarza: lynce
Redneck czy też Hillbilly to określenie Amerykańskiego wieśniaka, absolutnie to określenie nie ma nic wspólnego z travelersami, choć nie mniej w Stanach też żyje spora społeczność irlandzkich cyganów.

Autor komentarza: poszukiwacz
Fury urodził się w UK ale jego korzenie sięgają Irlandzkich travelersów(cyganów) i on sam mocno się z nimi utożsamia. Rodzina Furych na codzień mieszka w domach, ale z tego co widziałem to wszyscy są w posiadaniu karawanów i lubią w nich przebywać. O ile dobrze pamiętam to Tyson przygotowywał się do walki z Kliczko mieszkając w przyczepie jak na cygana przystało. John, ojciec Tysona posiada nawet taki oldschoolowy do którego zaprzęga się konia, na YT jest filmik gdzie go dumnie prezentuje.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 17-02-2020 18:28:32 
Cyganie mają pochodzenie hinduskie. Są uznawani przez rząd Indii za diasporę.
Natomiast osoby innego pochodzenia mogą prowadzić cygański tryb życia, ale sensu stricte Cyganami nie są.
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 18-02-2020 11:28:28 
Ygnac,
cyganie to również grupa etniczna prowadząca koczowniczy lub półkoczowniczy tryb życia i w tym sensie Fury jest jak najbardziej "gypsy".
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 18-02-2020 11:30:12 
A, że Angole mają sporą grupę pojebów w swoim społeczeństwie, to akurat widać na ww. filmie.
 Autor komentarza: kame69sennin
Data: 18-02-2020 21:18:43 
HAHAHA MUSZĘ PRZYZNAĆ NORMALKA PODCZAS WALK NA PIĘŚCI W UK!WIEM GDYŻ WRAZ Z PRZYJACIÓŁMI ZWANYMI IRISHGYPSY CZYLI CYGANAMI Z KARAWANY(TRAWELSAMI) MIAŁEM OTWORZONĄ BOXING GYM (NATABENE POD NAZWĄ "BANDITS GYM" POTEM "SLIP'N'DIP")I PO ZORGANIZOWANEJ PIERWSZEJ Z GAL MUSIAŁEM PRZYWYKNĄĆ...WIĘCEJ NIE POWIEM GDYŻ NIE NADAJE SIĘ TO DO OPOWIADANIA NORMALNYM KIBICOM! BA NAWET I KIBOLE MOGLI BY SIĘ ZGORSZYĆ! HAHAHA ZWAŁA ! COME ON MAD BROO I LOVE U! DESTROYER...
 Autor komentarza: kame69sennin
Data: 18-02-2020 21:25:33 
KURWA RASA NIE RASA TO JEST INNA , KOMPLETNIE INNA KULTURA! MOŻE I JEJ BRAK ALE KAŻDY BARAK WYPUSZCZA TAKICH GOŚCI CO KURWA NIE WALĄ Z DUPY NA PSIARNI I NIGDY SIĘ NIE COFAJĄ A TAKIEGO ANGOLA NIGDZIE NIE ZNAJDZIESZ !! RESPECKT4EVER NEVER SNITCH DIE4BROTHERS!!!ACAB!!!!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.