SERGIO MARTINEZ WRACA 7 CZERWCA W MADRYCIE ZE SPORTOWEJ EMERYTURY

O tym powrocie mówiło się i pisało od dawna. Potem było trochę ciszej, aż nagle... Sergio Martinez (51-3-2, 28 KO) znów założy rękawice bokserskie!

Wielki mistrz świata wagi średniej w latach 2010-14 po porażce z Miguelem Cotto i utracie pasa WBC zakończył karierę. Na to wpływ miały też liczne kontuzje, szczególnie kolan. Od dwóch lat Argentyńczyka łączono z różnymi galami. Najmocniej z rewanżem z Julio Chavezem Jr. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, ale 45-letni "Maravilla" nie przestał trenować. I dopnie swego...

Martinez to Argentyńczyk, ale od dawna mieszka w Hiszpanii. I właśnie tam powróci ze sportowej emerytury. Pojedynek zaplanowano na 7 czerwca w Madrycie. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie jego rywalem.

- Potrzebuję tego, naprawdę chciałem powrotu. Chcę znów przyjąć jakiś cios i sprawdzić, jak będę się z tym czuł. A wtedy zobaczymy co dalej. Boks to moje życie, a w ostatniej walce z Cotto wszystko poszło źle. Kontuzje, przygotowania i sam pojedynek. Wszystko było nie tak. Dziś moje kolana znów są zdrowe, a ja czuję się znacznie lepiej. Ta długa przerwa na pewno zrobiła dobrze zarówno kolanom, jak i łokciom. Trenowałem do rewanżu z Chavezem Juniorem pod koniec 2018 roku, lecz ten facet mnie zawiódł. Żaden z zawodników o dużym nazwisku nie chciał ze mną walczyć, dlatego powrócę na małej gali w Hiszpanii. Nie mamy za dużego budżetu, jednak rywalem będzie ktoś twardy, kto mnie trochę sprawdzi - zapowiada Martinez.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Furmi
Data: 13-02-2020 13:33:51 
Bardzo go lubiłem, ale dziś będzie co najwyżej łakomym kąskiem dla jakiegoś prospekta.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 13-02-2020 14:36:21 
Legendarny bokser znany z bardzo niekonwencjonalnego stylu walki. Po co niszczyć tę piękną legendę i ryzykować zdrowiem? Przecież na pewno mógłby zostać trenerem, promotorem, szanowanym ekspertem, komentatorem telewizyjnym, celebrytą.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 13-02-2020 15:46:11 
Lepiej poczekac tak z 5-10 lat by kolana i lokcie staly sie jeszcze zdrowsze ;)
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 13-02-2020 17:32:22 
Co za poroniony pomysł.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.