ODSZEDŁ WIELKI WOJOWNIK I NIEDOSZŁY RYWAL GOŁOTY (WIDEO)

Jimmy Thunder (35-14, 28 KO) w połowie lat 90. należał do szerokiej czołówki wagi ciężkiej. Nie grzeszył może techniką, za to bił jak koń i potrafił też przyjąć mocny cios. Niestety dziesięć dni po 54. urodzinach zmarł.

James Senio Peau - tak naprawdę nazywał się Nowozelandczyk, a w zasadzie Samoańczyk. Co ciekawe, był kuzynem sławnego Dwayne'a "The Rock" Johnsona. Pod koniec stycznia 1999 roku miał zmierzyć się z Andrzejem Gołotą na antenie stacji HBO, jednak na samym finiszu przygotowań doznał kontuzji i ostatecznie naprzeciw Andrzeja stanął Jesse Ferguson.

Thunder wyskoczył niespodziewanie na szersze wody w 1986 roku, zdobywając złoty medal Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej. W finale efektownie i ciężko znokautował dużo bardziej doświadczonego Douglasa Younga. Trafił prawym sierpowym, poprawił prawym podbródkiem i było po wszystkim. Jako zawodowiec pokonał na przykład trzech byłych mistrzów świata wagi ciężkiej - Tima Witherspoona, Tony'ego Tubbsa oraz Trevora Berbicka. Dopiero porażka niejednogłośną decyzją sędziów z przyszłym championem - Johnem Ruizem, zatrzymała poważną karierę Thundera. Z sześciu ostatnich walk w karierze przegrał pięć. Rękawice na kołku zawiesił pod koniec 2002 roku. W swojej karierze sięgał po pasy mniej prestiżowych federacji IBO i WBF.

Lekarze wykryli guza na mózgu byłego wojownika. W czwartek rano zmarł w szpitalu w Auckland po operacji.

Z osobą tego wojownika na zawsze będzie związany rekord z najszybszym nokautem w historii. Bo to właśnie Jimmy Thunder piastuje ten rekord i raczej nikt mu go nie odbierze. BUM i Crawford Grimsley (20-1), który dopiero co wytrzymał pełny dystans z Georgem Foremanem, padł niczym prądem rażony po pierwszym ciosie. Wideo poniżej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 13-02-2020 06:07:48 
The Rock Johnson nie ma najlepszego roku, dopiero co zmarł jego ojciec a teraz kuzyn.
Sam Thunder chyba byłby anonimowy dla szerszej publiczności gdyby nie to "One punch KO".
 Autor komentarza: kuba2
Data: 13-02-2020 09:32:03 
Pamiętam jego walkę z Monte Barrettem - świetna. Thunder nie był kiepski technicznie ale miał sporo mankamentów - kiepską defensywe, kiepskie cardio a i prowadzenie jego kariery pozostawiało wiele do zyczenia.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.