EWA BRODNICKA: CELEM POBICIE REKORDU W LICZBIE OBRON PASA WBO

- Chcę ustanowić rekord w liczbie regularnych obron pasa WBO – powiedziała mistrzyni świata tej federacji w wadze super piórkowej Ewa Brodnicka (18-0, 2 KO). Piątą walkę o zachowanie prestiżowego tytułu stoczy 7 marca na Tymex Boxing Night 11 w Dzierżoniowie.

We wtorek w tym dolnośląskim mieście odbyła się konferencja prasowa z udziałem Brodnickiej, jej promotora Mariusza Grabowskiego i burmistrza Dzierżoniowa Dariusza Kucharskiego.

- W tym roku stawiam przed sobą kolejne wyzwania, a jednym z nich jest wygrywanie kolejnych pojedynków mistrzowskich. Chcę ustanowić rekord w liczbie regularnych obron pasa WBO w jednej kategorii. Obecnie w Polsce jest jedyną pięściarką posiadającą tytuł mistrzyni świata. Czuję wielką odpowiedzialność, ciężko i mądrze pracuję, aby nie zawieść tych, którzy na mnie liczą – stwierdziła Brodnicka.

Już wkrótce niepokonana na zawodowych ringach zawodniczka Tymex Boxing Promotion spotka się z byłą mistrzynią Europy, Belgijką Djemillą Gontaruk.

- Nie wiem, czy unifikacja pasów jest już możliwa i nastąpi w kolejnym tegorocznym pojedynku, czy później, ale mogę zapewnić, że plany na ten sezon są wyjątkowe – dodała podopieczna amerykańskiego trenera Gusa Currena.

Po zwycięstwach nad Kanadyjką Sarah Pucek, Nozipho Bell z Republiki Południowej Afryki, Meksykanką Janeth Perez i Argentynką Edith Soledad Matthysse, w piątej obronie Brodnicka zmierzy się z Gontaruk, która już wcześniej boksowała o ten sam pas mistrzowski WBO wagi super piórkowej. Przegrała wówczas z Ramoną Kuehne. Do potyczki Polki z Niemką nigdy nie doszło. Pięściarka Tymexu nie mogła doczekać się walki z Kuehne, dlatego sięgnęła po tymczasowe trofeum WBO, a następnie uznana została pełnoprawną mistrzynią globu World Boxing Organization.

- Bardzo się cieszę, że bardzo ważna, piąta już obrona pasa mistrzyni świata przez Ewę, będzie miała miejsce w Dzierżoniowie. Władze tego miasta, na czele z burmistrzem Dariuszem Kucharskim, mocno angażują się w promocję boksu. Wydarzeniem Tymex Boxing Night 11 będą występy Ewy oraz Damiana Wrzesińskiego, który o międzynarodowe mistrzostwo Polski wagi lekkiej powalczy z Meksykaninem Sergio Puente – przyznał promotor i organizator gali.

W barwach Tymexu zadebiutuje i stoczy 10. zawodową walkę Niemiec Sahan Aybay (9-0). Pojedynki rankingowe stoczą też: Michał Leśniak, Oskar Kapczyński, Oskar Wierzejski i debiutant Kamil Kuździeń. Mariusz Grabowski dodał, że kolejna gala - Tymex Boxing Night 12, zaplanowana jest na końcówkę kwietnia.

- Szykujemy się nam kolejny ciekawy debiut. Tym razem będzie to Ukrainiec z polskim paszportem Aleksander Strecki, olimpijczyk z Pekinu i brązowy medalista amatorskich mistrzostw Europy. Rośniemy w siłę jako grupa boksu zawodowego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: keane
Data: 12-02-2020 16:50:27 
Żenuły cd...
 Autor komentarza: duzygejowatychlopiec
Data: 12-02-2020 16:50:54 
ile bym dał by zobaczyć ją nago... ;)
 Autor komentarza: keane
Data: 12-02-2020 17:03:57 
Niech Ci promotor opowie ;)
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 12-02-2020 22:24:08 
Żeby zapisać się w historii boksu, w tym wypadku tego polskiego to trzeba się postarać, a nie walczyć u siebie z jakimiś rywalkami bez sportowych ambicji. Dajcie jej jakąś młodą, niepokonaną i głodną sukcesów kobite albo niech sama jedzie do paszczy lwa to gwarantuje, ze już nie wróci z pasem, bo tutaj w Polsce powinna go stracić już dwa razy :) Taka mistrzyni to żadna mistrzyni i gdybym miał okazję to bym vis a vis w oczy powiedział tej Pani, że bokserką to ona jest mierną. Urodziwa jest, to jest fakt niezaprzeczalny, ale poza tym nic w ringu sobą nie reprezentuje.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.