SZANSE GWIAZD MMA W BOKSIE: OBSZERNA ANALIZA GOOSSENA

Czy tego chcemy czy nie, prędzej czy później dojdzie do kolejnej lukratywnej walki gwiazdy MMA z gwiazdą boksu, na wzór pamiętnego starcia Mayweather vs McGregor. Ostatnio mówiło się m.in. o starciach McGregora z Mannym Pacquiao i Terence'em Crawfordem, pojedynkach Tysona Fury'ego ze Stipe Miociciem i Francisem Ngannou, a także o starciu Canelo vs Masvidal. Oto, jak szanse trzech gwiazdorów MMA ocenia uznany trener bokserski, Joe Goossen.

JORGE MASVIDAL: CHCĘ ROZWALIĆ CANELO TWARZ, JESTEM GOTOWY >>>

Stipe Miocic (dwukrotny mistrz UFC wagi ciężkiej): w walce bokserskiej problemem Miocicia byłaby wysoko uniesiona szczęka podczas wyprowadzania ciosów prawą ręką. Bokserzy uczą się, jak kontrować takie uderzenia. Zawodnik na światowym poziomie spokojnie skontrowałby Miocicia (mającego dość spore bokserskie doświadczenie - m.in. z turniejów Golden Gloves - i regularnie sparującego z bokserami, w tym z Adamem Kownackim - przyp.red.) lewym sierpowym, prawym podbródkowym lub prawym prostym. Miocic byłby otwarty na takie ciosy. Zdarza mu się tracić balans. Ciągnie do przodu prawą nogę podczas zadawania niektórych ciosów. Cofa się także ze szczęką w górze. To cholernie niebezpieczne. Potrafi jednak zająć stabilną pozycję i porządnie ''dokręcić'' mocny cios prawą. By mieć szanse w boksie, potrzebowałby natomiast pracy nad wieloma detalami.

MISTRZ UFC DO FURY'EGO: UWAŻAJ, O CO PROSISZ! >>>

Francis Ngannou (zawodnik ścisłej czołówki UFC w wadze ciężkiej): Francis to potężnie bijący kozak, prawdziwy ''ciężki'' (zanim Ngannou spróbował MMA, marzył o byciu bokserem - przyp.red.). W walkach z Andriejem Arlovskim, Luisem Henrique i Alistairem Overeemem podobało mi się sporo akcji Francisa. Kontry lewym sierpowym poparte ciosami z prawej ręki lub podbródkowymi, podwójne i potrójne lewe sierpowe, składanie uderzeń w kombinacje, naturalny flow. Francis bije również zazwyczaj ze stabilnej pozycji.

Jorge Masvidal (zawodnik ścisłej czołówki UFC w wadze półśredniej): popatrzcie tylko na kombinacje Masvidala. Na przykład na prawy prosty poparty lewym sierpowym na wątrobę. On świetnie łączy uderzenia, jest w tym bardzo płynny (...) Dobrze bije również prawą ręką na wstecznym biegu z pozycji mańkuta, dokręca ciosy i rzadko atakuje pojedynczymi uderzeniami. Świetnie zmienia pozycje, jest bardzo mocny atletycznie, umie konkretnie atakować korpus. Wie, co robi, widać, że rozumie boks i regularnie trenuje pod jego kątem. Chciałbym trenować takiego agresywnego kozaka, on ma wszystko, czego potrzeba.

***

- Czy Miocic i Ngannou mieliby szanse z Tysonem Furym? Fury jest bardzo trudny do trafienia. Zawodnicy MMA są bardziej ''otwarci'' w obronie, ich rywale nie potrafią zazwyczaj dobrze kontrować, więc panuje tendencja do podejmowania ryzyka, gdy mocno się trafi. W MMA idzie się za ciosem, a przewaga bokserów to przed wszystkim obrona i zdolność do kontrolowania walki. To w połączeniu z zasięgiem, wzrostem i lewym prostym Fury'ego miałoby zapewne największe znaczenie - twierdzi Goossen.

- Ale powiem Wam coś: jeżeli jest ktoś spoza boksu, kto może narobić w ringu prawdziwego szumu i mieć szanse w walce z Canelo, to tym kimś jest Masvidal. To morderca. Oczywiście nie byłby faworytem, ale jestem pewien, że pokazałby się ze świetnej strony. Żaden zawodnik sportów walki nie pokona łatwo Masvidala - podsumowuje temat amerykański trener, znany ze współpracy m.in. z Joelem Casamayorem, Diego Corralesem, Edisonem Mirandą, Michaelem Nunnem, braćmi Ruelas, Riddickiem Bowe'em i Malikiem Scottem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kuba2
Data: 11-02-2020 23:02:40 
cóż, jedno jest pewne, w drugą stronę nie manawet sensu rozmawiać o szansach piesciarzy w MMA
 Autor komentarza: stoper44
Data: 12-02-2020 13:20:24 
Dokładnie,przyjdzie czas,że klapki opadną z oczu największym bokserskim ślepym fanatykom.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.