TERRI HARPER MISTRZYNIĄ ŚWIATA WBC WAGI SUPER PIÓRKOWEJ

Charyzmatyczna Brytyjka Terri Harper (10-0, 5 KO) pokonała na gali w Sheffield Finkę Evę Wahlstrom (23-2-2, 3 KO) i zdobyła tytuł mistrzyni świata WBC wagi super piórkowej.

Od początku zarysowała się przewaga 23-letniej Brytyjki, która była szybsza i bardziej aktywna. Na początku dominowała w dystansie, a gdy Finka próbowała się dostosować i zaczęła stosować przeróżne uniki, Harper pokazała dobrą pracę w średnim i bliskim dystansie. Wahlstrom miała kilka niezłych momentów, m.in. mocny cios na dół poparty celną bombką z lewej ręki w czwartym starciu, ale zdołała urwać maksymalnie jedną-dwie rundy.

W siódmej odsłonie Harper posłała rywalkę na deski szybką kombinacją lewy prosty-prawy prosty-lewy sierpowy, lecz Finka szybko wstała i wróciła do gry. Do końca przegrywała jednak z młodszą o szesnaście lat Brytyjką większość wymian. Po ostatnim gongu sędziowie punktowali 98-91 i dwa razy 99-90 - wszyscy dla Harper. Z chęcią zobaczylibyśmy w przyszłości jej walkę z polską mistrzynią świata WBO - Ewą Brodnicką.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.