OFICJALNIE: DUBOIS vs JOYCE 11 KWIETNIA W LONDYNIE! (WIDEO)

To żadna niespodzianka, ale możemy pisać o tej walce już oficjalnie. Frank Warren potwierdził starcie dwóch gorących prospektów wagi ciężkiej. Tak oto 11 kwietnia naprzeciw siebie staną Daniel Dubois (14-0, 13 KO) oraz Joe Joyce (10-0, 9 KO)!

Obaj panowie pobudzają wyobraźnię kibiców. Joyce to wicemistrz olimpijski wagi super ciężkiej, zdaniem wielu skrzywdzony w walce o złoto przez sędziów. Z kolei Dubois to młodziutki bombardier, który idzie jak czołg przez kolejne potyczki i demoluje brutalnie swoich rywali. Ich pojedynek w O2 Arena w Londynie wyłoni przyszłego pretendenta do tytułu mistrza świata.

- To bez wątpliwości moja najważniejsza walka w karierze. Wygraną przedstawię się całemu światu. Wierzę, że jestem lepszy od Josepha w każdym elemencie. Lepiej się poruszam po ringu, mam lepszy jab i mocniej biję. Po jego stronie będzie tylko większe doświadczenie, z drugiej jednak strony nie miał jeszcze do czynienia z zawodnikiem tak mocnym i tak głodnym sukcesów jak ja. To będzie najbardziej wybuchowy występ w mojej karierze - podkręca atmosferę młodziutki Dubois.

- To wielka walka z bardzo dużą stawką. Decydujące będzie tu moje doświadczenie - stwierdził z kolei Joyce.

- Ludzie czekają na walki najlepszych z najlepszymi. 22 lutego w rewanżu Fury'ego z Wilderem spotka się numer jeden i dwa na świecie, a w kwietniu damy wam pojedynek dwóch prospektów wagi ciężkiej. Musieliśmy dopiąć ten pojedynek żeby wyłonić tego, który jest już gotowy na walkę o mistrzostwo świata. To oficjalnie nie jest żaden eliminator, wydaje mi się jednak oczywiste, że lepszy z tej dwójki zapewni sobie walkę o mistrzostwo świata pod koniec roku - dodał Warren, promotor tej imprezy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 07-02-2020 12:10:53 
Super walka, ja wbrew wiekszosci typom, sklaniam sie ku wygranej JJ, ale ogolnie to walka bez wyraznego faworyta. Szacunek dla obu za podjecie rekawicy.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 07-02-2020 12:15:05 
Początek zdominuje Dubois. Jeśli nauczył się nie podpalać, pójdzie do przodu. Joyce potrafi przyjąć i pójść na pełen dystans w dużym tempie. Dla mnie kluczowe będą kondycja Dubois i umiejętność relaksowania się (czytaj odpoczywania) w trakcie walki.
 Autor komentarza: przyczajony
Data: 07-02-2020 12:23:20 
Stawiałbym na Duboisa, ale nie wiem zbytnio o jego wytrzymałości na ciosy. Mam nadzieję, że Dubois to wygra, jest młodszym i ciekawszym prospektem od JJ. Marzy mi się jego walka z Wilderem lub AJ. To byłyby grzmoty!
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 07-02-2020 13:28:41 
O ile Joyce ze względu na wiek nie ma co zwlekać z dużymi walkami i nie dziwi mnie, że skusił się na takie zestawienie, to dla Dubois to aż zaskakująco odważna decyzja. Walka z doświadczonym, silnym, niepokonanym facetem o podobnych warunkach fizycznych w wieku 22 lat..
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 07-02-2020 13:29:03 
Świetna walka!
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 07-02-2020 13:51:24 
Walka dobra i duży szacunek dla obydwu pięściarzy, że zdecydowali się na takie ryzyko. Paradoksalnie tą walką Dubois powinien zostać ostatecznie zweryfikowany. O Joyce wiemy już wystarczająco. Fakt, momentami jest pokraczny i nieskoordynowany w swoim boksie, do demonów szybkości też nie należy i lubi sporo zbierać na maskę. Mimo wszystko ma swoje atuty i moim zdaniem jest bardzo niedoceniany, bo byłby dużym zagrożeniem dla wielu pięściarzy z czołówki. To ogromny (nawet jak na dzisiejszą HW) czołg, idący do przodu, wyrzucający ogromną ilość ciosów nawet kosztem przyjęcia czegoś po drodze, bo pozwala mu na to co najmniej dobra szczęka. Nieliczni w dzisiejszej HW byliby w stanie prowadzić z nim walkę na jego zasadach cios za cios.

Dlatego też Dubois będzie zweryfikowany, czy da radę kondycyjnie, jak to jest ostatecznie z tą jego szczęką (był przecież raniony) czy trochę ostudził głowę i nie będzie wchodził w ryzykowne wymiany mocno się otwierając co dotąd było jego słabością? Wreszcie jak rozegra tę walkę taktycznie, bo naprzeciw niego stanie wreszcie ktoś, kto fizycznie nie będzie odstawał, ba, może okazać się silniejszy więc moim zdaniem na taktyce walki "na przełamanie" może się przejechać.

Walka 50/50 i ze względu na okoliczności oraz zderzenie stylów mocno elektryzująca.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 07-02-2020 13:52:27 
Do kwietnia jeszcze trochę, mam nadzieję że żaden nie złapie kontuzji lub nie wycofa się z jakiegoś powodu. To jest mocne zestawianie i musi się odbyć. Dla mnie Dubois mocnym faworytem.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 07-02-2020 14:36:04 
Łatwa robota dla Dubois będzie KO. JJ to jest średniaczek
 Autor komentarza: Marduk
Data: 07-02-2020 15:19:21 
No to zobaczymy jaką kondycję ma Dubois, bo to nie będzie szybka walka.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 07-02-2020 16:04:39 
Champion20... IQ=20 ?
 Autor komentarza: FANBOX
Data: 07-02-2020 16:29:21 
Stawiam na JJ
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 09-02-2020 07:41:18 
Myśle ze to Daniel jest bardziej wszechstronny bo mimo swej naturalnej siły nie jest tak usztywniony jak Joe, myśle tez iż mimo mniejszego doświadczenia w boksie nie podpala się tak bardzo jak wicemistrz olimpijski. Zgadzam się z innymi to ciekawa walka, jedna z lepszych do zrobienia druga jaka ma się wydarzyć to Hrigovitza z innym dobrze zapowiadającym się prospektem chyba tym który zdemolował Wacha lub Ayala czip. Jest jeszcze Takam z bokserem z Costa Rica do zmierzenia plus White z Powietkinem, Usyk z Chisora i nawet Adama schodzi na drugi plan przecież walka Washingtonie z Marcinem tez zapowiada się świetnie. Powiem szczerze, porusz walk o pasy dawno nie widziałem by było w heavy tak ciekawie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.