WCIĄŻ TRWAJĄ NEGOCJACJE W SPRAWIE WALKI JOYCE vs DUBOIS

Jeden z najbardziej doświadczonych graczy w bokserskim biznesie, Frank Warren twierdzi, że walka Daniela Dubois (14-0, 13 KO) z Joe Joyce'em (10-0, 9 KO) powinna zostać wkrótce ogłoszona. Natomiast wbrew wcześniejszym doniesieniom o finalizacji rozmów, hitowy pojedynek dwóch pokoleń brytyjskiego boksu, do którego ma dojść 18 kwietnia w Londynie, jest wciąż w fazie negocjacji.

- Wkrótce powinniśmy ogłosić walkę, taką mam nadzieję. Jesteśmy w kluczowym momencie negocjacji i myślę, że po obu stronach jest wola, by doprowadzić do tego pojedynku. Z całą pewnością ta walka to wielkie ryzyko, największe w mojej karierze. Duży przeskok dla Daniela. Nie obawiam się o jego kondycję, ale obawiam się doświadczenie, jakie posiada Joe Joyce. Pamiętajmy, że on wciąż jest niepokonany. Jeśli natomiast chodzi o ''DDD'', to na tym etapie kariery jest on najlepszym ''ciężkim'', z jakim kiedykolwiek pracowałem. Jest wyjątkowym talentem - powiedział Warren, który jest promotorem Dubois i współpromotorem Joyce'a.

Przypomnijmy, że Joyce został wyznaczony przez federację EBU do walki z Filipem Hrgoviciem o wakujący tytuł mistrza Europy, ale zapewne wybierze bardziej lukratywną walkę z ''DDD''. W swojej ostatniej, lipcowej walce ''Juggernaut'' pokonał po trudnej przeprawie Bryanta Jenningsa w Londynie, a Dubois znokautował w grudniu Kyotaro Fujimoto, wieńcząc udany dla siebie 2019 rok (pięć zwycięstw, pięć nokautów). Joyce zajmuje obecnie dwunastą pozycję w rankingu WBC, Dubois jest piąty w zestawieniu WBO i jedenasty w WBC.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Granat
Data: 04-02-2020 19:53:55 
Ciężko mi uwierzyć, że Joyce wyjdzie do Dubois'a.
 Autor komentarza: Gnidastepowa
Data: 04-02-2020 20:18:12 
@Granat niby, co w tym takiego ciężkiego do uwierzenia? Facet ma już swoje lata, a Dubois to najłatwiejsza droga do wywalczenia sobie prawa walki o pas. Jeżeli go pokona to udowodni niedowiarkom, jak jest twardy. To raczej ciężkie do uwierzenia, że Dubois wychodzi do takiego gościa, który potrafi się bić i ma całkiem niezłą szczękę.

Przypomnę, że Joe Joyce chciał się bić z Ortizem, ale obóz Kubańczyka odmówił walki. Na amatorce ma też więcej osiągnięć niż przez większość uwielbiany "King Kong". To jest bardzo dobry pięściarz, nie wiem dlaczego tak bardo lekceważony przez forumowiczów.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 04-02-2020 20:20:49 
Niektórzy robią z Dibuła przyszłego mistrza świata. Może i tak. Ale na razie poza klepaniem przeciętniaków gość mnie osobiście nie porywa. Jest silny, to fakt. Ale bywał już zraniony z jakimś przeciętniakiem. Mam wrażenie że jego rywale są dobierani pod spektakularne nokauty, co na razie jego promotorom wychodzi.
Joyce, co innego..
Facet się nie patyczkuje i jak na 10 walk ma naprawdę znakomity resume. Wiadomo że czas go goni bo jest starszy, ale też bez przesady. Do tego sprawdzono mu już szczękę, a siły też mu nie brak.

Dla mnie faworytem Joyce.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 04-02-2020 20:56:18 
Mi tak samo ciężko uwierzyć, że Joyce wyjdzie do Duboisa, jak i w drugą stronę. Wydaje się, że obaj mają więcej do stracenia niż zyskania. Nie wierzyłem w tę walkę i może przyjdzie mi odszczekać, ale obejrzę na pewno z przyjemnością. Faworyt ciężki do wskazania - Joyce o niebo lepsze CV, ale b. słabe wrażenie z Jenningsem. Serce za Dubois.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 04-02-2020 21:52:43 
Dla mnie ich walka to 50/50 bez wyraznego faworyta, dwoch wielkich chlopow, którzy nie pekna na robocie juz w szatni, na pewno to bylaby bitka cios za cios, a wydaje mi sie, ze Joyce ma lepsza szczeke, niz Dubois, wnioski wyciagam stad, ze JJ jeszcze nie widzialem, zeby zatańczyl po jakichś ciosach, a Dubois z Larteyem zatańczyl i na chwile powstrzymal swoja szarze, zeby dojsc do siebie.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 05-02-2020 08:18:24 
DDD rozniesie Joyca. Joyce poza w miarę dobrym kopem i szczęka nie ma nic na Duboisa. W tej walce wygra młodość.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 05-02-2020 09:13:44 
Zwycięzca tej walki (jeśli dojdzie ona do skutku) wchodzi do ścisłej czołówki HW. Na pewno TOP10, a może i pogranicze TOP5, jeśli wygrana byłaby efektowna.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.