MICHAŁ CIEŚLAK: WRÓCĘ STO RAZY SILNIEJSZY, MOGĘ WYGRAĆ Z KAŻDYM!

- Nie powiem, że wrócę silniejszy, bo wrócę sto razy silniejszy i wiem, że z każdym na świecie mogę wygrać - mówi Michał Cieślak (19-1, 13 KO), który po różnych zawirowaniach wrócił dziś do Polski po wyprawie do Kinszasy. Pięściarz z Radomia przegrał w piątek batalię z Ilungą Makabu (27-2, 24 KO) o wakujący pas WBC kategorii cruiser.

Obaj pięściarze byli liczeni i obaj mieli swoje kryzysy. Ostatecznie po dwunastu rundach w dobrym tempie sędziowie wskazali na Kongijczyka w stosunku 114:112, 116:111 i 115:111.

- Do szóstej rundy wszystko było dobrze, a później mnie odcięło. Mówię szczerze: nie miałem siły. Czułem, że kilka razy go złapałem, ale nie chciałem ryzykować. Myślałem, że tak szybko nie złapie mnie kryzys, a jeśli nawet, to na chwilę i wrócę do siebie. Nic z tego, od szóstej rundy walczyłem charakterem - przyznał bombardier z Radomia w rozmowie z Kamilem Wolnickim.

- Ten występ dał mi więcej, niż połowa innych walk. To było starcie o mistrzostwo świata. Mówiłem wam, że niczego się nie boję. Tylko pogody i ta mnie załatwiła. Wszedłem na wyższy poziom. Muszę poprawić kilka szczegółów i jedziemy. Nie wyobrażam sobie, żebym w końcu nie przywiózł pasa do Polski - dodał Cieślak. Całą rozmowę przeczytacie TUTAJ.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 02-02-2020 19:19:07 
Wierzę w Cieślaka. W tak nieprzychylnych okolicznościach dał dobrą walkę mocnemu rywalowi. Smutek, że znowu było to ładne przegranie, ale co zrobić.
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 02-02-2020 20:07:11 
Cieślak dobrze się zaprezentował jak na warunki zewnętrzne. W pełni sił był lepszy od Makabu. Poprawił obronę znacznie, boksował najmądrzej w karierze, polepszył technikę i pracę nóg. Obóz Makabu mógł za kulisami znać realną datę występu i na nią się fizycznie przygotować a do wilgotnego klimatu był przystosowany od dziecka co było widać w zakresie wydolności. Ponadto paradoksalnie dobrze, że Michał zaliczył takie głupie- finalnie i tak by przegrał a będzie cwańszy w przyszłych walkach- protect yourself at all times. To nasz realny kandydat na MŚ w Cruiser bo ma charakter, fizyczność, szczękę, technikę i warunki na swoją kategorię.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 02-02-2020 20:12:23 
Po tej walce już nie mam wątpliwości, że Michał ma predyspozycje by zostać mistrzem. Przed walką martwiłem się o jego obronę, o jego szczękę, ale w samej walce Cieślak pokazał, że nawet przy linach skutecznie się bronił i odgryzał się Ilundze Makabu. Wydaje mi się, że gdyby Michał w początkowych rundach zawalczył agresywniej, poszedł za ciosem, ponawiał ataki, gdy rywal był trafiany to wygrałby ten pojedynek przed czasem, ale rozumiem, że ostrożność była tu wskazana, a Michał musiał umiejętnie dzielić siły. Uważam, że doczekaliśmy się bardzo dobrego pięściarza. Upór, ciężkie treningi opłaciły się i jestem przekonany, że Michał nie powiedział ostatniego słowa. On teraz ma 30 lat i wchodzi w swój prime. Walka z Makabu to bardzo cenne doświadczenie, które prawdopodobnie nauczyło go więcej niż wiele dotychczasowych walk. Chętnie zobaczyłbym Michała w niedalekiej przyszłości w walce z Dorticosem.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 02-02-2020 21:01:15 
Skoro wrócili to można odetchnąć. teraz na spokojnie jakieś krótkie wakacje i do roboty.
Niestety Cieślak ma tendencje do długich przestojowe w swojej karierze, oczywiście nie ze swojej winy, ale mam nadzieje że ta walka teraz na poważnie ruszy jego karierę, posypią się fajne oferty, Cieślak będzie walczył częściej i znów dostanie swoja szansę. Miejmy nadzieje że już nie długo.
 Autor komentarza: gluton
Data: 02-02-2020 22:17:33 
Brawo za świetną walkę. Michał ma psychikę mistrza i umiejętności mistrza więc będzie mistrzem.
To było szaleństwo ale mimo wszystko myślę że było warto.
Szacun Michał!
Jedziesz i dojedziesz tam gdzie trzeba:)
 Autor komentarza: Pitt
Data: 03-02-2020 02:48:35 
Z każdym panie Michale nie możesz wygrać. Mowie to tylko tak sobie, żeby było w przyszłości mniejsze rozczarowanie. Ale z pewnością wielu możesz pokonać. Powodzenia i trzymam kciuki.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 03-02-2020 05:53:14 
W wadze cruiser nie ma dzisiaj zdecydowanego dominatora na miarę Usyka, a sama kategoria jest dość słabo obsadzona. Cieślaka stać na zwycięstwo z każdym z dzisiejszej czołówki, co wcale nie znaczy, że wygra, jakby doszło do takich pojedynków. Musi sporo popracować nad precyzją uderzeń, obroną klinczem i przede wszystkim nabrać inteligencji ringowej, bo obok kondycji, to w tym elemencie najbardziej ustępował Makabu.
 Autor komentarza: Waluk
Data: 03-02-2020 08:13:59 
wie ktos jakie byly wyniki za ppv?
 Autor komentarza: Boban81
Data: 03-02-2020 08:49:05 
Gdyby wyjazd i otoczka gali już na miejscu, nie była na wariata, myślę że Michał już by miał ten pas. Mimo przeciwności losu pokazał się z bardzo dobrej strony i gorzej już nie będzie. On tą porażką wskoczył już na najwyższy poziom.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.