ESPN: FIASKO ROZMÓW NA LINII CANELO-MURATA

Jak donosi stacja ESPN (a konkretnie Dan Rafael), rozmowy między obozami Saula Alvareza (53-1-2, 36 KO) i Ryoty Muraty (16-2, 13 KO) zakończyły się fiaskiem. Tym samym majowa walka Canelo w Japonii raczej nie dojdzie do skutku.

SAUL ALVAREZ: SERWIS SPECJALNY >>>

Jeszcze w czwartek japońskie media twierdziły, że mistrz olimpijski z Londynu i posiadacz pas WBA Regular w wadze średniej zmierzy się z Canelo 23 maja czasu amerykańskiego (24 maja, czyli w niedzielę rano w Japonii) w obiekcie Saitama Super Arena. Źródło ESPN twierdzi jednak, że z nieznanych na razie powodów walka Alvarez vs Murata nie jest w tej chwili możliwa, choć zapewne pozostaje opcją na przyszłość, gdyż platformie DAZN, z którą łączy Canelo lukratywny kontrakt, bardzo zależy na podboju japońskiego rynku.

Kto zatem jest faworytem w wyścigu do konfrontacji z Canelo? Mówi się, że Meksykanin wybierze między mistrzem WBO wagi super średniej Billym Joe Saundersem (29-0, 14 KO) i mistrzem WBA ww. kategorii Callumem Smithem (27-0, 19 KO). Nie są oni natomiast według ESPN jedynymi kandydatami i może się okazać, że swoisty wyścig zakończy się ostatecznie zwycięstwem czarnego konia. Jeśli zaś chodzi o termin kolejnej walki Alvareza, to najbardziej prawdopodobny wydaje się w tej chwili majowy występ podopiecznego Eddy'ego Reynoso w USA, w okresie obchodów meksykańskiego święta Cinco De Mayo.

Przypomnijmy, że w swoim ostatnim występie, w listopadzie zeszłego roku Canelo zdetronizował mistrza WBO wagi półciężkiej Siergieja Kowaliowa i umocnił się na szczycie wielkiego bokserskiego biznesu. Meksykanin zajmuje miejsce, które niegdyś należało do Floyda Mayweathera - łączy najwyższy poziom sportowy z ogromną wartością komercyjną.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tomekzzar
Data: 02-02-2020 14:17:05 
Bogu niech będą dzięki....,na tą chwilę i Billy i Callum bez szans z Canelo,ewentualna walka z Arturem Beterbievem pozamykałaby usta wiekszosci hejterów
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 02-02-2020 14:38:30 
Chyba Yakuza musiała być niezadowolona z ich działki. Przecież taka walka w Japonii to dla nich genialne wydarzenie i super kasa dla wszystkich. Murata na pewno w propozycjach został przepłacony.
 Autor komentarza: bolos
Data: 02-02-2020 15:50:43 
tomekzza
Rudy nigdy nie zawalczy z Beterbievem, on tylko emerytów umie obijać.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 02-02-2020 16:10:43 
No i świetnie, może będzie ktoś lepszy. Oby Callum Smith.

Imo Beterbirev to przesada, Beterbiev to taki koń, że mógłby nawet w cruiser walczyć. Już wystarczająco Canelo skacze po wagach, niech zawalczy w super średniej.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 02-02-2020 17:13:57 
Chociaż tyle dobrego..
 Autor komentarza: Hugo
Data: 02-02-2020 18:51:31 
Szkoda, że nie będzie tej walki, bo chciałbym zobaczyć Canelo sprowadzonego do normalnych wymiarów w miejscu, w którym nie jest on idolem przed którym wszyscy padają na twarz. Pewnie Murata nie zgodził się na jakiś utajniony nielegalny umowny limit. Jeśli tak, to szacun za to, że nie dał się skorumpować.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.