EMOCJE MAKABU PO ZWYCIĘSTWIE NAD CIEŚLAKIEM W KINSZASIE

Ilunga Makabu (27-2, 24 KO) został wczoraj pierwszym bokserskim mistrzem świata w historii Konga, pokonując w Kinszasie Michała Cieślaka (19-1, 13 KO) w walce o wakujący pas WBC wagi cruiser. Zwycięzca nie krył emocji i zadedykował sukces swojemu ogromnemu krajowi, a także całemu kontynentowi afrykańskiemu.

DUŻE KONTROWERSJE WOKÓŁ ZWYCIĘSTWA MAKABU NAD CIEŚLAKIEM >>>

- Dziękuję moim kibicom i wielkiemu miłośnikowi sportu, prezydentowi Felixowi ''Fatshi'' Tshisekediemu. Dziękuję wszystkim obywatelom Konga, niech osiemdziesiąt milionów serc bije jednym rytmem, nigdy nie zapomnę wsparcia, jakie otrzymałem. To dla Was jest ten pierwszy tytuł mistrzowski w historii naszego pięknego kraju (...) Walka była ciężka, ale wiedziałem, że z czasem dopnę swego, mieliśmy dobry plan, a teraz cała Afryka może być dumna - stwierdził świeżo upieczony czempion.

Szkoda tylko, że nie obyło się wczoraj bez kontrowersji. Wypłacone w ostatniej chwili pieniądze, skracany i wydłużany czas rund podczas walki: to jedynie przykłady licznych absurdów, z jakimi musiała się zmierzyć biało-czerwona ekipa. Mówi się nawet, że polscy promotorzy wyjechali z Kinszasy jeszcze przed zakończeniem walki, by jak najszybciej przetransportować wypłaconą tuż przed pojedynkiem gotówkę (ok. 150 tysięcy dolarów) przez granicę. Czekamy zatem na powrót teamu Cieślaka i szczegółową opowieść o znakomitej - choć ostatecznie przegranej - walce i jej barwnych okolicznościach.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 01-02-2020 14:09:43 
Pierwszy raz słyszę o przypadku, gdy promotorzy "uciekli z kasą", zostawiając boksera na pastwę losu w obliczu nie tylko groźnego rywala, ale i nieobliczalnego tłumu w niezbyt cywilizowanym (delikatnie to ujmując) miejscu. Być może okoliczności to usprawiedliwiały, ale raczej taka sytuacja chwały panom Wasilewskiemu i Babilońskiemu nie przynosi. Chyba sobie nawzajem nie ufają, bo przecież jeden mógł zatroszczyć się o pieniądze, a drugi o zawodnika.
 Autor komentarza: Zawojda
Data: 01-02-2020 14:41:01 
... nawet się zacząłem zastanawiać, czy Cieślak wiedział przed walką za ile walczy i czy w ogóle dostanie z tych 150 tys należną wypłatę? Moje wątpliwości co do tego, są coraz większe.
 Autor komentarza: Sikso4
Data: 01-02-2020 14:50:24 
tzn pytanie jest jedno w której rundzie juz Wasilewskiego i Babilońskiego nie bylo na hali to jest pytanie zasadnicze bo jesli w połowie czy cos to raz ze jest to karygodne zachowanie promotora który ma dbac o bezpieczeństwo swojego zawodnika a po drugie pokazuje to tylko tyle ze nie wierzyli w zwycięstwo Cieślaka i taka jest prawda tylko kasę wziąść a Cieslak nie ch sobie radzi a co do jakiegoś protestu to jak tu piszę nie bendzie zadnego potestu napewno nie z tymi ludzmi z Konga....
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 01-02-2020 15:09:11 
Jeżeli to prawda to promotorzy raczej nie zachowali się najlepiej. Mało tego, słyszałem, że ten pomysł z PPV to również wyszedł od promotorów i to oni rzekomo chcieli transmisji w systemie PPV. Mając takich promotorów Michał daleko nie zajedzie. Ten zawodnik ma potencjał nie tylko na mistrza, ale i na zbudowanie dużej bazy kibiców. Jego kariera musi być jednak profesjonalnie prowadzona.
 Autor komentarza: Sikso4
Data: 01-02-2020 15:27:38 
Ghostbuster Święta racja wogóle dla mnie PPV na ten pojedynek to jakaś totalna kpina i po twarz dla Kibica boksu...
 Autor komentarza: gerlach
Data: 01-02-2020 15:29:36 
Pech Cieslaka, bo fajna walka, fajny klimat, a promocji w PL zero (fakt, walka niepewna niemal do konca) plus wrzucenie tego na PPV zabilo zupelnie mozliwosc zaistnienia Cieslaka w swiadomosci szerszej publiki.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 01-02-2020 15:34:42 
Democratic Republic of the Congo - Level 3: Reconsider Travel / stopnie 4 maja tylko Afganistany, Iraki, Syrie, Somalie...
 Autor komentarza: Fakulaev
Data: 01-02-2020 16:26:20 
Cieślak niech jedzie za ocean tam po 2 walkach odbuduje sobie pozycje z mało znanymi cruserami w USA, ale za to z napompowanymi rekordami. Wyspy to też ciekawy, ale trudniejszy niż w USA ten rynek. Jest opcja nieźle płatnych walk z Rosjanami gdzie Cieślak miałby duże szanse z każdym, ale niech omija Egorova. Także opcje będzie miał byle by nie w Polsce jeśli sie chce rozwijać to nie może kolejnego roku spędzić na tłuczeniu gości którzy przyjadą po kase a nie wynik.
 Autor komentarza: Zawojda
Data: 01-02-2020 17:24:06 
Do afryki południowej (z pominięciem RPA) jeździ się na wycieczki, z pomocą humanitarną, albo robi się tam brudne interesy. Gdybym zajął się kręceniem filmu fabularnego, z wykorzystaniem motywu minionej walki, moi bohaterowie zaczęliby uciekać po 3 rundzie... ze strachu przed wygraną ich zawodnika :-) Wyobraźnia działa, robi się ciekawie, prawda Panowie? :)

A gdyby to się wydarzyło naprawdę?
 Autor komentarza: Zawojda
Data: 01-02-2020 17:29:19 
... i jeszcze jedna mała dygresja:-)
PPV na transmisję z Kongo? Mało rozpoznawalnych zawodników? Im mniej osób to zobaczy, tym lepiej? Prawda? :)
 Autor komentarza: Yaponka
Data: 01-02-2020 23:05:00 
@Zawojda. DRC to Afryka centralna nie południowa. Robią tam od wielu lat interesy Belgowie, Francuzi, Amerykanie, a ostatnio Hindusi, a przede wszystkim Chińczycy. Gdybyś chciał zająć się filmami, to proponuję zacząć od dokumentacji. A walka dobra. Tak samo przegrał Foreman, przez braki kondycyjne. Ali nie wychował się w Kongo, ale to inteligentny bokser i intuicyjnie wiedziała jak walczyć od początku
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 02-02-2020 07:09:31 
Cieslak nastepny polski bokser ktory bedzie jezdzic za chlebem, szkoda ale taka rzeczywistosc. Brak w Polsce kasy na boks, brak sponsorow lub promotorow z kasa, brak ludzi ktorzy chcieliby i sa w stanievzaplacic za ppv lub za bilet. Cieslak to kolejny polski cruiser z jednej z najmniej popularnych wag na swiecie ktory uczciwie przegral z rzadna gwiazda Makabu. Pamietam co z Makabu zrobil slaby technicznie Belew zas Polak 7czciwie przegral? Cieszymy sie ladna przegrana, to nie jest normalne gdy w Angli roi sie od swietnych bokserow w Polsce ich kompletnie brak, SZKODA
 Autor komentarza: Clevland
Data: 02-02-2020 09:47:44 
W Polsce rozwinęło się KSW i przyciągnęło masę kibiców tym część bokserskich.

W Polsce brak nazwisk bokserskich, które by przyciągały kibiców.

Brak ligi amatorskiej sprawia że poziom boksu amatorskiego jest słaby, obecni nie mogą się promować, a i do boksu zawodowego ciężko kogoś ściągnąć.

@Grzywa
Bellew słaby to może był w walce z Masterem ale ściągnięty z emerytury na walkę z Usykiem, pokazał genialny boks. Gdyby nie zabrakło mu kondycji to by to wygrał.
Nikt wcześniej nie sprawił, że Usyk był bezradny.

Walka z Makabu powinna się odbywać w klimatyzowanej hali. Pewnie taka jest gdzieś w tej dzikiej afryce, ale klimat miał pomagać Makabu i osłabić Cieślaka.
Gdyby Cieślak walczył w Polsce, to ze względu na klimat by może tą walkę wygrał.
Gdyby jeszcze walkę zorganizować w słabo ogrzewanej hali to Makabu by się zdziwił...
 Autor komentarza: Zawojda
Data: 02-02-2020 11:10:27 
@Yaponka. No tak.. centralna.. chociaż rozciąga się w kierunku południowym;) A te interesy.. fajnie się to kojarzy, jakoby w DRC kwitł biznes". A to wiecznie nie kończący się D-R-E-N-A-Ż. Od XV wieku Kongo drenowali Hiszpanie, Holendrzy, Francuzi i Brytyjczycy, a od XIX wieku Belgowie. Z ręki tych ostatnich śmierć poniosło ok 15 mln Kongijczyków. Ale kraj wyludniał się przede wszystkim przez handel ludźmi...
To jedno z najbogatszych państw pod względem zasobów.. mimo to dalej jedno z najbiedniejszych.. Takie tam kwitną interesy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.